WinRAR'da en iyi sıkıştırma nasıl yapılır?

En iyi sıkıştırmayı WinRAR ile nasıl yapabilirim?
393769

@PanxeR ne saçmalıyorsun sen 'WinRAR mı kaldı?' ne demek, piyasadaki hala en iyi ücretsiz sıkıştırma programlarından birisi WinRAR. RAR ile sıkıştırılan 5 GB dosya 200 MB yer kaplıyor.

Ayrıca crack gruplarının çoğu WinRAR algoritmasıyla kendi programlarını yazarak dosya boyutlarında küçültme yapıyorlar, ki bu oyunun orijinal sürümünden bir hayli düşük boyutta oluyor.

Arkadaşlar internette 500MB boyutunda bir GTA San Andreas var, RAR'dan çıkartıldığında boyutu 3.8GB oluyor. Ben GTA'yı editleyerek saf haldeki boyutunu 1.68GB'a kadar küçülttüm ama bende sıkıştırma yapınca sıkıştırılmış boyutu 650MB oluyor, adamın yaptığı 3.8GB'lık GTA 500MB'a düşerken benim 1.68GB'lık GTA 650MB'a düşüyor. Çok iyi bir sıkıştırma yapmam lazım, konumuz hangi sıkıştırma programının daha iyi olduğu değil. 7Zip'i indirdim @PanxeR ayarlarımın nasıl olması gerekiyor? Aşağıdaki gibi ayarlar yaptım ama daha denemedim, kullanılacak bellek kısmında 24GB gösteriyor ama bende o kadar RAM yok. RAM miktarı ile alakası var mı?

Screenshot_77.png

@@Börtü Böcük ve @@166079

Bir bilişim forumunda olduğunuzu savınırım unutuyorsunuz ve bu sebeple yazdıklarınız ve bıraktığınız smile'lara üzüldüm.

7Z gibi açık kaynak kodlu Winrar'ın 64Bit desteği yokken sektöre 64 Bit desteği getiren reklamsız ücretsiz ve sürekli geliştirilen bir yazılımı millattan kalmış bir yazılım ile kıyaslamak bile saçma.

Sizin yaptığınız şey ücretsiz açık kaynak ve daha iyi bir alternatif varken hala alışkanlıklarınız yüzünden eskiyi savunmak dediğim gibi gördüğüme üzüldüm bunu umarım teknolojinin diğer alanlarında bu şekilde tutuculuk yapmıyorsunuz.

@@Samet.Çınar internette çeşitli dosyalar için en iyi sıkıştırma için farklı ayarlar önerilmiş, tavsiyem bir kaç deneme yanılma yapman olacak. Sıkıştırılacak dosya'ya göre farklı algoritma daha iyi sonuç verebiliyor reddit üzerinde bazı İngilizce paylaşımlar var, ancak kendim edemiyorum şu anda, dediğim gibi en iyi sıkıştırma ayarında farklı algoritma ve sıkıştırma düzeyi kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

@@Börtü Böcük
ve @@166079

Bir bilişim forumunda olduğunuzu savınırım unutuyorsunuz ve bu sebeple yazdıklarınız ve bıraktığınız smile'lara üzüldüm.

7Z gibi açık kaynak kodlu winrar'ın 64Bit desteği yokken sektöre 64bit desteği getiren reklamsız ücretsiz ve sürekli geliştirilen bir yazılımı millattan kalmış bir yazılım ile kıyaslamak bile saçma.

Sizin yaptığınız şey ücretsiz açık kaynak ve daha iyi bir alternatif varken hala alışkanlıklarınız yüzünden eskiyi savunmak dediğim gibi gördüğüme üzüldüm bunu umarım teknolojinin diğer alanlarında bu şekilde tutuculuk yapmıyorsunuz.

@@Samet.Çınar İnternette çeşitli dosyalar için en iyi sıkıştırma için farklı ayarlar önerilmiş , tavsiyem bir kaç deneme yanılma yapman olacak. Sıkıştırılacak dosya'ya göre farklı algoritma daha iyi sonuç verebiliyor reddit üzerinde bazı ingilizce paylaşımlar var , ancak kendim edemiyorum şuanda , dediğim gibi en iyi sıkıştırma ayarında farklı algoritma ve sıkıştırma düzeyi kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.
Sen: Bir bilişim forumunda olduğunuzu sanırım unutuyorsunuz ve bu sebeple yazdıklarınız ve bıraktığınız smile'lara üzüldüm.
Ben: Bir bilişim formun da olduğumun farkındayım. Bıraktığımız smile'lara üzülmene gerek yok. Takma kafaya. :D

Sen: 7Z gibi açık kaynak kodlu Winrar'ın 64Bit desteği yokken sektöre 64bit desteği getiren reklamsız ücretsiz ve sürekli geliştirilen bir yazılımı millattan kalmış bir yazılım ile kıyaslamak bile saçma.
Ben: Winrar'ın 64Bit desteği olmadığını nereden çıkardın? Winrar'da 64Bit desteği daha önce yokken 7Z 64Bit desteği getirdiyse bu evet Winrar'a göre daha çok destek verildiği anlamına geliyor. Bu ara da benim kullandığım lisanslı Winrar da reklam yok çıkmıyor ve 64 Bit.

Sen: Sizin yaptığınız şey ücretsiz açık kaynak ve daha iyi bir alternatif varken hala alışkanlıklarınız yüzünden eskiyi savunmak dediğim gibi gördüğüme üzüldüm bunu umarım teknolojinin diğer alanlarında bu şekilde tutuculuk yapmıyorsunuz.
Ben: Tekrar ediyorum bir şeyin eski olması onun kötü ve başarısız olduğunu göstermez. Örnek verecek olursak C ve C++ programlama dillerini ele alalım. Bu programlama dilleri çok eski zamanlara ait ancak şu an da güncel versiyonları mevcut. Yani modernize edilmişler. Hala çok başarılı ve hala dünya da kullanılan en popüler 2. programlama dilidir. Winrar'da milattan kalma olabilir. Hala çok başarılı ve çok popüler. Tekrar ediyorum bir şeyin eski ve millattan kalma olması onun kötü olduğunu göstermez. Bir de ben Winrar ile 7Z kıyaslaması yapmadım. Winrar daha iyidir veyahut 7Z daha iyidir şeklin de bir şey söylemedim. İsteyen istediğini kullanmakta özgürdür. 🤐Ağzımı Zip'ledim. :D
393862

393863

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı