"Winroger" virüsü nedir?

425806

Hectopat
Dün ya da önceki gün PC çökmüştü, PC'yi yaptım ancak sebebi 86 KB'lik bir virüsmüş ve virüsü anında sildim. İsminde winroger yazıyordu ve C diskinde idi. Size de bulaştı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz virüs önyükleme sektörü virüslerinden biri. Adını dosya formuna gizleyip bilgisayara sızan bir virüs genelde DLL dosyası adı altına saklanıp bulaşır bilgisayarlara, çok etkili bir virüs olmasa da DLL dosyalarına virüs bulaşması bilgisayarınızda kurulu olan Windows'u bozabilir dikkatli olursanız ve virüs programı kullanırsanız hiçbir sorun olmayacaktır.

Bahsettiğiniz virüs önyükleme sektörü virüslerinden biri. Adını dosya formuna gizleyip bilgisayara sızan bir virüs genelde DLL dosyası adı altına saklanıp bulaşır bilgisayarlara, çok etkili bir virüs olmasa da DLL dosyalarına virüs bulaşması bilgisayarınızda kurulu olan Windows'u bozabilir dikkatli olursanız ve virüs programı kullanırsanız hiçbir sorun olmayacaktır.

Zaten yazdım HDD'yi formatlayarak kurtuldum diye ama moderatör silmiş.

Zaten yazdım HDD'yi formatlayarak kurtuldum diye ama moderatör silmiş.

Nereden bulaştığına dair bir fikriniz var mı peki? Böyle çok etkili olmayan virüsler genelde tarayıcılardan indirilen resimlerden ya da sohbet uygulamalarında atılan linklerden veya videolardan bile bulaşabiliyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı