Wireless adaptör alırsam internet hızım artar mı?

mustafacandan

Hectopat
Arkadaşlar, ben bilgisayarımda Online bir oyun oynayamıyorum o kadar ping giriyor ki anlatamam. Ben eğer adaptör alırsam atıyorum 100 değerinde olan pingim ne kadar azalır gözle görünecek kadar bir fark yaratır mı?

Hayır. Ping internet hızıyla doğrudan alakalı değil. Dolayısıyla ping sorununun tam olarak çözümü ethernet kablosuyla bağlanmak. Kablo çekemiyorsanız powerline adaptörlere bakmanız gerekiyor.

Hocam, kablo ile ping varsa adaptör çare olmaz.

Adaptör kullanıyorum ara sıra ping dalgalanmaları oluyor. Asıl bu işin çözümü kablo ile bağlanmak. Siz kabloluda ping sorunu yaşıyorsanız adaptör sorununuzu çözmez.

Hayır. Ping internet hızıyla doğrudan alakalı değil. Dolayısıyla ping sorununun tam olarak çözümü ethernet kablosuyla bağlanmak. Kablo çekemiyorsanız PowerLine adaptörlere bakmanız gerekiyor.

Peki Wi-Fi kart diye bir şey varmış sanırım bilgisayarın içinde onu değiştirirsem internet hızım artar mı bilgisayarda.

Daha iyi bir kart daha iyi performans gösterecektir tabii ki. Ancak ortalama internet hızına sahipsen fark yaratmayacaktır. Ping olayın çözülmez ama önceki karta göre azalabilir de aynı da kalabilir yani bununla ilgili kesin bir şey söylemek zor. Dediğim gibi ping istemiyorsan kablo ya da powerline adaptör.

Yeni konular

Geri
Yukarı