Wireless mi kablolu mu?

NearDN

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bilgisayarımda internet donmadan istedigim seyi yapabiliyorum ancak LoL hariç çünkü şu ana kadar bir maçımda bile ping sorunu yaşamamazlık olmadı. Hatta az önceki maçımda 6500 ms ila 1000 ms arası oynadım direkt oyunumu etkiliyor ancak aynı internete baglı kuzenimin bilgisayarında LoL oynarken 15 ms oluyor. Şimdi asıl konuya geçelim ben Wireless kullanıyorum o ise kablolu kullanıyor şu ana kadar hiç kablolu kullanmadım hep Wireless kullandım ancak sizce hangisi daha iyi ve kesin olarak kabloluya geçmek istiyorum ancak nasıl geçebileceğimi de bilmiyorum. Herhangi bir bilgisayarcıdan Ethernet kablosu alıp nasıl takacagım beni bilgilendirirseniz sevinirim. :)

Kablolu bağlantı tabii ki de bütün derdinizden kurtaracak sizi. İnternetinize göre CAT5 ya da CAT6 kablo alıp takacaksanız çok basit.

Son düzenleme:
Aralarında farkı vardır degil mi?
Sizin internet değerleriniz nedir? Alttaki linklerden test yapıp ekran görüntüsü atar mısınız?

Sizin internet değerleriniz nedir? Alttaki linklerden test yapıp ekran görüntüsü atar mısınız?

@NearDN,

Hocamızın dediği gibi internet hızı çok önemli. Kablosuz kulaklık ve kablosuz mouse kullandığımda aşırı pingim oluyor. Evdeki cihazları da sayarsak tam bir facia.

Modeminizin 5 GHz bandı olduğundan ve internet hızınızdan emin olun.

Wireless belirli bir frekansta çalışır ve sinyaller yayar. Sinyale etki eden faktörler vardır. Kalın duvar, modemden uzak olma, bazı cihazların etrafa yaydıkları sinyallerle çakışması vs.

Bende Wireless kullanıyordum ama kabloluya geçince rahatladım.

speedtest de Ping : 8 Mbps : 20,34 çıktı
Wireless belirli bir frekansta çalışır ve sinyaller yayar. Sinyale etki eden faktörler vardır. Kalın duvar, modemden uzak olma, bazı cihazların etrafa yaydıkları sinyallerle çakışması vs.

Bende Wireless kullanıyordum ama kabloluya geçince rahatladım.

Haklısın zaten modem wirelessa oldukça uzak.

Yeni konular

Geri
Yukarı