Wise Care 365 ayarı nasıl olmalı?

Wilson Fisk

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bilgisayarıma format attım. Buradan SSD'nin ayarlarını yaptım. listenin sonlarında Wise Care 365 sistem iyileştirici ayarlarına yönlendiriliyor. Bende sözü edilen yere girdim. Karşıma bir takım seçenekler çıktı fakat seçilmiş ayarları onaylayıp sistemi iyileştir butonuna basmalı mıyım, basmamalı mıyım? Bilemedim. Aşağıya ekran resmini bırakıyorum. İşaretli olanları iyileştir dersem bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    135,5 KB · Görüntüleme: 96
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    150 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür programlar kullanmanızı önermem faydasından çok zararı var.
Kimse önermez yani kullanmanızı kullanıcaksanız sistem temizliği için clean Master kullanın :)
Zararlı olduğunu düşünmüyorum.
Kimse önermez yani kullanmanızı kullanıcaksanız sistem temizliği için clean Master kullanın :)
Wisa care 365 kullanıyorum, gayet memnunum.

Eskiden ben CCleaner, Advanced SystemCare programlarını çok kullanıyordum. Bir dönem formattan sonra bu programları tekrar kurmuştum o zaman bilgisayarımda ciddi bir yavaşlama oldu o zamandan beri bu tür yazılımları güvenmediğim için kullanmazdım temizlik işlerini kendim manuel hallederdim. Geçtiğimiz aylarda SSD satın aldım kullanmadan önce yukarıda bahsettiğim linkten SSD'nin ayarlarını yaptıktan sonra Wise Care programını kurdum bu zamana kadar kullandım bir sorun yaşamadım. Bugün de tekrar format atmam gerekti. Programı tekrar kurdum fakat sistem iyileştirme seçeneğindeki özelliklerin ne anlama geldiğini bilmediğim için yanlış bir şey yapmak istemedim.

Büyük ihtimal bu program doğru çalışıyor. Çünkü verdiğim 2. resimde en altta yer alan "SSD iyileştirme" başlığının, en altında ki "TRIM özelliğini etkinleştir." Ayarını kapattığım zaman "iyileştirilmedi" uyarısını veriyor.

Geri
Yukarı