Wise Disk Cleaner ile SSD'ye Ayar Çekme

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Wise Disk Cleaner programını kullanıyorum. Bilgisayara SSD takınca aşağıda yeni iyileştirme seçenekleri çıktı. Bunlara ayar çekmek sorun yaratır mı? İlk günden güle güle demek istemiyorum taktığım diske.
ssd.jpg

Edit: Sorun çıkmayacağını düşünerek iyileştirmeyi yaptım. Konuyla alakalı detaylı bilgiyi How to Optimize A Solid State Drive adresinden aldım. Umarım bu tür programlar SSD için zararsızdır.

Son düzenleme:
Defrag işlemi SSD'nin ömrünü kısaltır yani kapatılması doğru. 2. seçenekte de onu tekrarlıyor o da doğru. Fakat prefetch için çok fazla karşıt görüş var ben de bilemedim, meraktayım. Ama tüm bunların dışında disk temizleyici bir uygulama kullanmak doğru mu orasını bilemedim.

Bu konuda arkadaş bahsetmiş. Son iki maddeai cevabını karşılar umarım.
Teşekkürler.
Defrag işlemi SSD'nin ömrünü kısaltır yani kapatılması doğru. 2. seçenekte de onu tekrarlıyor o da doğru. Fakat prefetch için çok fazla karşıt görüş var ben de bilemedim, meraktayım. Ama tüm bunların dışında disk temizleyici bir uygulama kullanmak doğru mu orasını bilemedim.
Sanırım işe yarıyor fakat çok gerekli işlem mi orasını bilemiyorum. Seçenekler ile alakalı detaylı bilgi How to Optimize A Solid State Drive bu linkte yazıyor.

Wise disk cleaner programını kullanıyorum. Bilgisayara SSD takınca aşağıda yeni iyileştirme seçenekleri çıktı. Bunlara ayar çekmek sorun yaratır mı? İlk günden güle güle demek istemiyorum taktığım diske.
Eki Görüntüle 488957

Edit: Sorun çıkmayacağını düşünerek iyileştirmeyi yaptım. Konuyla alakalı detaylı bilgiyi How to Optimize A Solid State Drive adresinden aldım. Umarım bu tür programlar SSD için zararsızdır.

Ben bu programın Wise care 365 olanını kullanıyorum tüm hepsini yaptım ama hiçbir zararını görmedim aksine daha çok serileşti masaüstü kullanırken umarım yanlış bir şey yapmamışımdır çok beğendim programı. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı