Witcher 1 ve 2'den sonra 3'e geçmek

DracheN

Kilopat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar Witcher 1 dönemine göre yapılmış çok güzel bir oyundu, çok zevk aldım. Daha sonra 2011'de çıkan 2. oyununu oynadım, üstüne koyulmuş çok çok iyi bir oyun olmuş. İnanılmaz zevk aldım. Şimdi son serisi olan wild Hunt'a geçtim, inmesine 2 saat kaldı. Neler bekliyor beni spoiler vermeden oyun hakkında fikirlerinizi belirtebilir misiniz?

1. ve 2. oyunu hiç oynamadığımı söyleyerek direk konuya giriyorum. Öncelikle DLC'ler ve yan görevler dahil seni ortalama 150 saatlik bir efsane bekliyor. Önce yaptığın görev(lere) göre göre oyunun gidişatı değişiyor. Mesela ben bir bölümde önce yan görevi yaptığımdan dolayı ana görevde benim yanımda yan görevde yardım ettiğim kişi vardı. Eğer ilk olarak ana görevi yapsaydım tek yapmak zorunda kalacaktım. Bunun gibi birçok şey var oyunu etkileyen. Hani ortalama 160 saat süren bir oyunla alakalı tam olarak ne söylenebilir inan bilmiyorum. Çünkü anlatmaya bir başlasam herhalde paragraf larca sürer :)

Sana sadece tavsiye verebilirim yan görevleri falan elinden geldiğince yapmaya çalış yani önce ana görevi yapayım sonra yan görevi yapayım deme. Seçimlerini ise iyi ver. Verdiğin seçimlere göre birçok karakter sana düşman veya dost olabiliyor. Oyunun benim bildiğim 3 sonu var zaten.

Ekipman görevlerini ise seviyen yetiyorsa bitirmeye çalış. Ben ortalama oyunun yarısına doğru Kedi Okulu ekipmanlarını bitirmiştim mesela.

1. ve 2. oyunu hiç oynamadığımı söyleyerek direk konuya giriyorum. Öncelikle DLC'ler ve yan görevler dahil seni ortalama 150 saatlik bir efsane bekliyor. Önce yaptığın görev(lere) göre göre oyunun gidişatı değişiyor. Mesela ben bir bölümde önce yan görevi yaptığımdan dolayı ana görevde benim yanımda yan görevde yardım ettiğim kişi vardı. Eğer ilk olarak ana görevi yapsaydım tek yapmak zorunda kalacaktım. Bunun gibi birçok şey var oyunu etkileyen. Hani ortalama 160 saat süren bir oyunla alakalı tam olarak ne söylenebilir inan bilmiyorum. Çünkü anlatmaya bir başlasam herhalde paragraf larca sürer :)

Sana sadece tavsiye verebilirim yan görevleri falan elinden geldiğince yapmaya çalış yani önce ana görevi yapayım sonra yan görevi yapayım deme. Seçimlerini ise iyi ver. Verdiğin seçimlere göre birçok karakter sana düşman veya dost olabiliyor. Oyunun benim bildiğim 3 sonu var zaten.

Ekipman görevlerini ise seviyen yetiyorsa bitirmeye çalış. Ben ortalama oyunun yarısına doğru Kedi Okulu ekipmanlarını bitirmiştim mesela.
Hocam fikriniz gerçekten çok yardımcı olacak, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Ben Witcher 2’den 3’e geçtim. Benim için şok oldu o geçiş. Geliştirilmiş hem de bayağı geliştirilmiş ama bana eziyet gibi geldi biraz. Yine oynadım, keyif aldığım sürece bırakmadım. Bir noktada işler çok karışırsa benim tadım kaçıyor. Bu sebeple de oyunu neredeyse sonlara doğru bıraktım. Giresim gelmedi bir noktadan sonra.

Geri
Yukarı