Witcher 3 ana hikaye vs DLC'ler

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Fikirlerinizi merak ediyorum. Şu an ana hikaye ve Hearsts Of Stone'u bitirdim. Blood and Wine'ı oynuyorum.(Spoiler vermezseniz sevinirim.) HoS ana hikayeden daha çok hoşuma gitti benim. Çünkü ana hikayenin başları aşırı sıkıcı. 30 saat Ciri'yi arıyoruz! Hikaye uzasın diye çok uğraşmışlar. Resmen amele gibi oynuyoruz bir yerden sonra. Tamam bu ameliliklerin de bir hikayesi var, güzeller de mesela Pinter adasındaki hayaletin hikayesi, Baronun karısını aramak falan. Oyunun başlarında çok sıkıyor bunlar. Asıl hikayeden uzaklaşıyoruz. Ciri'yi bulana kadar oyundan soğuyoruz. Ama HoS 8-10 saat gibi bir oynanış süresi sunuyor. Tam tadında. Sağdan soldan ayak işleri ile saatler geçirmiyoruz. Direk hangi hikaye daha iyi derseniz tabii ki ana hikaye. Ama oynanış uzasın diye yapılan şeyler çok sıkıyor. Özellikle ilk 10 saat deli olmuştum. İyi ki silmedim, sabrettim. Blood and Wine'ın başında sayılırım. Bak ne güzel milletin gereksiz işlerini yapmıyoruz. Kontratımız var, onun üzerinden gidiyoruz. Hikayeden uzaklaşmıyoruz. DLC'ler bana bu yüzden daha başarılı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher 3 'ün ana hikayesinde o 30 saat (ben 60 saat oynadım kızı bulana kadar) olmasa aslında hikaye oldukça güzel. W3 ana hikayeyi yaparken tonla yan görev açılıyor, hepsi büyük bir yan görev gibi aslında.

İnsanlar HoS sevmiş ama ben o kadar yükselemedim ona, Blood and Wine daha iyi bence.

Blood and Wine da çok güzel, yeni şeyler katıyor oyuna. Ana hikaye ve HoS'u tamamen bitirdim ama Blood and Wine DLC'sini bitiremedim çünkü hikayeli oyunlarla aram zaten pek iyi değil, buraya kadar oynadığıma şükrettim. Bitirmek için seri seri hikaye ve hazine avı görevlerini yaparken yanlışlıkla yan göreve girip durmak deli etti beni. Yolda gidiyorum yan görevin yanından geçiyorum diye görev veriyor, ben de hazır girmişken reddetmeyeyim diyorum ve neredeyse 1 saatlik veya daha uzun bir görev veriyor. Tamamen benim salaklığım da olabilir :D. Yine de DLC'ler bence çok güzel. Oyuna sadece ek oynama süresi değil, yepyeni başka şeyler de eklemişler.

Blood and Wine'a bayılmıştım ben. Ana hikayeyi 5-6 kere bitirdiğim için görünce kusasım geliyor. Hearts of Stone'u ana hikayeye oranla daha çok sevdim ama en sevdiğim DLC Blood and Wine'dır. Mapi, atmosferi, NPC'leri, kontratları ve hikayesi çok güzel. Şu ana kadar 8 kere Blood and Wine'ı oynadım ve Witcher'ın grafik güncellemesi gelince tekrar oynamayı düşünüyorum. (tabii Vega 8 kaldırabilirse :).)

Ben de tüm DLC içeren paketini satın aldım ama Witcher ile ilgili sıfır bilgim var desem yeridir. Direkt Witcher 3 oynasam büyük olaylar kaçırır mıyım acaba ?

Ben de tüm DLC içeren paketini satın aldım ama Witcher ile ilgili sıfır bilgim var desem yeridir. Direkt Witcher 3 oynasam büyük olaylar kaçırır mıyım acaba?

Herkes öyle yapıyor ama karakterleri daha iyi tanımak için ilk 2 oyunu oyna derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı