Witcher 3 beklentimi hiç karşılamadı

332707

Hectopat
İndirimde iken Steam'den The Witcher 3 Game of the year paketini satın almıştım. Witcher 3'den önce AC Origins'i bitirmiştim herkesin Witcher 3'ün çakması dediği oyun. 40 saat AC Origins oynadım, bitirdim, zorluğu artırıp başa sardım ve şu an hala oynuyorum. Dün Witcher 3'ü indirdim, başlayayım dedim sadece 3 saat oynayabildim gerçekten çok sıkıcı geldi. Sonraki gün, belki oyun sonradan güzelleşir diye 3 saat daha oynadım ama yok, hikayesi de bağlamadı. Dövüş sistemi dümdüz, vuruş komboları aynı, silah çeşidi yok, atmosferi karamsar, ana karakter dövüşürken bile çok sakin, konuşurken uykumu getiriyor. Witcher 3 özentisi dedikleri AC Origins'i oynarken adrenalin patlaması yaşıyorum. İnsanlar neden bu kadar övüyor bu oyunu?

Çünkü her anlamda dünyadaki en iyi belki ilk 3 rpg oyunundan birisi. Sevmek zorunda degilsiniz tabii ama bu kadar derin hikaye anlatimi sunan, cutsceneleri bile kendini izleten, 30TL'ye aldiginiz bir oyunun DLC sinin piyasadaki cogu oyundan cok daha iyi olmasi gibi etmenler var.

Belki sana göre değildir. Her oyun herkese hitap edicek diye bir sey yok. Ayrıca witcherda bir yan görev bile ac nin ana hikayesine bile kafa tutabilir. Kombolari ilerleyen seviyelerde değişiyor kombo streak yaptıkça, silah çeşidi sadece kılıç var ama onun yüz tane çeşidi var sonucta witcherlar gümüş kılıç kullanıyor ne bekliyordun balta veya zincir mi sallasın.

Belki sana göre değildir. Her oyun herkese hitap edicek diye bir sey yok. Ayrıca witcherda bir yan görev bile ac nin ana hikayesine bile kafa tutabilir. Kombolari ilerleyen seviyelerde değişiyor kombo streak yaptıkça, silah çeşidi sadece kılıç var ama onun yüz tane çeşidi var sonucta witcherlar gümüş kılıç kullanıyor ne bekliyordun balta veya zincir mi sallasın.
Origins'te ağır palalar var, kılıç var, balta var, çift bıçak var, mızrak var, orak kılıç var, asa var, kalkan var yay çeşitleri bile var. Hep aynı silahı kullanmak sıkıyor.

Hikayesini gram beğenmemiştim ben de. Oynarken ana görevlerde başımın ağrıdığı oluyordu Witcher 3'de kontrat alıp yaratık kesiyordum en eğlenceli şey o bence dene derim. Quen fulleyip kendinden 20-30 level yüksek yaratıklara dal. Tek yeme ihtimaline karşılık ortalama 25 dakikada kesiyorsun ama zevkli geçiyor. Tepeden tırnağa donanıp tek atınca neresi zevkli ?

Hikayesini gram beğenmemiştim ben de. Oynarken ana görevlerde başımın ağrıdığı oluyordu Witcher 3'de kontrat alıp yaratık kesiyordum en eğlenceli şey o bence dene derim. Quen fulleyip kendinden 20-30 level yüksek yaratıklara dal. Tek yeme ihtimaline karşılık ortalama 25 dakikada kesiyorsun ama zevkli geçiyor. Tepeden tırnağa donanıp tek atınca neresi zevkli ?
Tek atma değil hocam dümdüz dövüş sistemi var sarmıyor yani. Origins'te overpower attack ile kafalarına zıplayıp baltayı geçiriyordum, öldürdüğüm düşmanın kılıcını diğer düşmana fırlatıyordum. Bazı silahlarda da overpower yerine rage modu var kısa süreli boostlanıyorsun vuruşların hızlanıyor ve vuruş animasyonları değişiyor. Çok detaylı bi dövüş sistemi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı