Çözüldü Witcher 3 Düşmanlar Çok Güçlü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Başlığa ne yazacağımı bilemedim, zira bayağı bir sorun yazdım alta.

Arkadaşlar oyunda 5 saat geçirdim ama 4 seviyeyim, düşmanlarla karşılaşıyorum, onlar 10 seviye.
Haliyle savaşta canım bayağı gidiyor, düşmanların saldırıları savuşturulamayacak kadar hızlı.
Ve sadece hikayedeki görevleri yaparak ilerliyordum. Oyun nasıl kasacağımı da anlatmadı, sadece yetenek puanlarını nasıl harcayacağımı anlattı.

Bu arada para konusunda da saçma bir döngü var. Mesela bir yerden 50 altına eşya alıp, geri verirken 5 altına veriyor.
Elimdeki eşyaları satacağım, 1 altın falan veriyor.

Çözüm
Yan görev yapmayla falan alakası yok. İsterseniz yapın, isterseniz yapmayın zorunlu değil. Oyun sizden zorunlu olarak yan görev yapmanızı istemiyor. Sadece 1-2 kere zorunlu olarak yan görev yapacaksınız o kadar. Siz yanlış görevi yapıyorsunuz. Düşmanları da bu yüzden öldüremiyorsunuz. Oyunu oynarken, düşmanların üstünde kafatası işareti varsa mutlak ölüm demek oluyor. Öldürmeniz neredeyse imkansız. Çünkü sizin damageniz az, onların damagesi çok oluyor.

Oyuna yeni başladığınıza ve daha 4 level olduğunuza göre, siz Kanlı Baron'un görevlerine yeni başlamış olmalısınız. Doğru görevi yaparsanız, düşmanlar sizin seviyenizde veya 1 seviye üstünde çıkar. Fakat karşınıza 10. seviye düşmanlar çıktığına göre, siz bu görevleri yapmayıp direk "Novigrad'ın Odun Ateşleri" görevine geçmiş olmalısınız. Görevi yapamamanız da doğal.

Görevleri sırasıyla yaparak, görev için önerilen seviyelere ulaşılabiliyor. Dediğim gibi 1-2 istisna hariç yan görev yapmanıza gerek yok. Yaparsanız size fayda sağlayacak fakat zorlama yok. Sadece ana görevleri yaparak da görev için gerekli seviyeye, güce ulaşabiliyor ve oyunu bitirebiliyorsunuz.

Oyuna girip "J" tuşuna basın. Ve oradan sizin seviyenize yakın hangi ana görev varsa, onu işaretleyip onu yapmaya çalışın. Örneğin ben, burada kendi seviyeme uygun olduğu için ana görev olarak "Kırık Çiçekler" görevini yapmam gerek. "İstikamet: Skellige" veya yan görev olarak "Kılıçlar ve Börekler" görevlerini yaparsam, arada büyük bir seviye farkı olduğundan dolayı görevi yapamamam çok olası. Görevlerin ve seviyemin yüksek olmasının nedeni, oyuna New Game diyerek başlamam yüzünden. Belirteyim dedim :)
Adsız.png

Para sıkıntınız varsa kontrat, hazine avı görevleri, gittiğiniz yerdeki her şeyi sömürüp satarak para sıkıntısını giderebilirsiniz. Evet, aldığınız bir eşyayı satmaya çalıştığınızda çok daha ucuza satıyorsunuz. Fakat tüccardan tüccara değişiyor. Kendiniz arayıp bulmanız lazım. Çoğu da Novigrad'da zaten.

Son olarak, "J" tuşuna bastıktan sonra ekran görüntüsü atabilir misiniz @Erdal Bakkal?
İyide ben tutup 10 seviye düşmana saldırmadım ki, oyundaki görev benim karşıma onu çıkardı.

Hocam zaten sadece hikaye ayarındaymış, imleç şeyini de bulamadım.

Yan görevlere gidiyorum, orda da 10 seviye düşman çıkıyor.

"Seviye kasmak için yan görev yapmam lazım, yan görevdeki düşmanları kesmek için seviye kasmam lazım" şeklinde kısır döngüye girdim.

Hocam öyle bir ayar bulamadım, yada ben körüm bilemiyorum.

Hocam şişe ve üzüm simgesi var bir daha bakın. Fotoğrafı da var.

Dosya Ekleri

• D0BD0D79-3B38-46AF-82BC-528B28B22E57.jpeg
    D0BD0D79-3B38-46AF-82BC-528B28B22E57.jpeg
    35 KB · Görüntüleme: 101
Yan görev yapmayla falan alakası yok. İsterseniz yapın, isterseniz yapmayın zorunlu değil. Oyun sizden zorunlu olarak yan görev yapmanızı istemiyor. Sadece 1-2 kere zorunlu olarak yan görev yapacaksınız o kadar. Siz yanlış görevi yapıyorsunuz. Düşmanları da bu yüzden öldüremiyorsunuz. Oyunu oynarken, düşmanların üstünde kafatası işareti varsa mutlak ölüm demek oluyor. Öldürmeniz neredeyse imkansız. Çünkü sizin damageniz az, onların damagesi çok oluyor.

Oyuna yeni başladığınıza ve daha 4 level olduğunuza göre, siz Kanlı Baron'un görevlerine yeni başlamış olmalısınız. Doğru görevi yaparsanız, düşmanlar sizin seviyenizde veya 1 seviye üstünde çıkar. Fakat karşınıza 10. seviye düşmanlar çıktığına göre, siz bu görevleri yapmayıp direk "Novigrad'ın Odun Ateşleri" görevine geçmiş olmalısınız. Görevi yapamamanız da doğal.

Görevleri sırasıyla yaparak, görev için önerilen seviyelere ulaşılabiliyor. Dediğim gibi 1-2 istisna hariç yan görev yapmanıza gerek yok. Yaparsanız size fayda sağlayacak fakat zorlama yok. Sadece ana görevleri yaparak da görev için gerekli seviyeye, güce ulaşabiliyor ve oyunu bitirebiliyorsunuz.

Oyuna girip "J" tuşuna basın. Ve oradan sizin seviyenize yakın hangi ana görev varsa, onu işaretleyip onu yapmaya çalışın. Örneğin ben, burada kendi seviyeme uygun olduğu için ana görev olarak "Kırık Çiçekler" görevini yapmam gerek. "İstikamet: Skellige" veya yan görev olarak "Kılıçlar ve Börekler" görevlerini yaparsam, arada büyük bir seviye farkı olduğundan dolayı görevi yapamamam çok olası. Görevlerin ve seviyemin yüksek olmasının nedeni, oyuna New Game diyerek başlamam yüzünden. Belirteyim dedim :)
Adsız.png

Para sıkıntınız varsa kontrat, hazine avı görevleri, gittiğiniz yerdeki her şeyi sömürüp satarak para sıkıntısını giderebilirsiniz. Evet, aldığınız bir eşyayı satmaya çalıştığınızda çok daha ucuza satıyorsunuz. Fakat tüccardan tüccara değişiyor. Kendiniz arayıp bulmanız lazım. Çoğu da Novigrad'da zaten.

Son olarak, "J" tuşuna bastıktan sonra ekran görüntüsü atabilir misiniz @Erdal Bakkal?

Çözüm
Başlığa ne yazacağımı bilemedim, zira bayağı bir sorun yazdım alta.

Arkadaşlar oyunda 5 saat geçirdim ama 4 seviyeyim, düşmanlarla karşılaşıyorum, onlar 10 seviye.
Haliyle savaşta canım bayağı gidiyor, düşmanların saldırıları savuşturulamayacak kadar hızlı.
Ve sadece hikayedeki görevleri yaparak ilerliyordum. Oyun nasıl kasacağımı da anlatmadı, sadece yetenek puanlarını nasıl harcayacağımı anlattı.

Bu arada para konusunda da saçma bir döngü var. Mesela bir yerden 50 altına eşya alıp, geri verirken 5 altına veriyor.
Elimdeki eşyaları satacağım, 1 altın falan veriyor.

Oyunda şu ana kadar 500 saatten fazla oynamam var ve 6 kere bitirdim.

Her bitirdiğimde de yan görevler ve kontratları da bitirdim.

Bence oynamalısın çok şey kaçırırsın hem eğlenceli hem hepsinin ayrı hikayesi var.

Son olarak, "J" tuşuna bastıktan sonra ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Hocam Kanlı Baronun "Aile Meseleleri" görevinde, "Velen'de ipucu ara" diyor ama haritada bir her göstermiyor. Koca haritada karış karış ipucu mu arayacağım şimdi? Zaten aynı şey "Ciri'nin izinden" görevinde de oluyor.

1605614053305.png
Hocam şişe ve üzüm simgesi var bir daha bakın. Fotoğrafı da var.
Hocam bende sadece 10 tane özellik var, başka yok.

Hocam Kanlı Baronun "Aile Meseleleri" görevinde, "Velen'de ipucu ara" diyor ama haritada bir her göstermiyor. Koca haritada karış karış ipucu mu arayacağım şimdi? Zaten aynı şey "Ciri'nin izinden" görevinde de oluyor.

Hocam bende sadece 10 tane özellik var, başka yok.
Hocam bahsettiğiniz "Ciri'nin İzinden" adlı görev genel bir görev. Siz o görevi yapmıyorsunuz. Dolaylı olarak yapmış oluyorsunuz. Siz oyun ilerledikçe Velen, Novigrad ve Skellige'ye gidip Ciri'yi arayacaksınız. Örneğin Velen'deki tüm ana görevleri yaptığınızda, otomatik olarak "Ciri'nin Velen'de olup olmadığını öğren" kısmı işaretleniyor. Yani siz o görevi falan yapmayacaksınız. Siz diğer görevleri yapınca otomatikman o görevdeki kısımlar işaretlenmiş olacak. Novigrad'daki tüm ana görevleri yapınca da orası tiklenecek. Skellige'de de aynısı olacak. Bu yüzden haritada bir yer gözükmüyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Diğer görevlere gelince, "Aile Meseleleri" ve "Cadının Peşinde" görevi birbiriyle bağlantılı. Yani siz Aile Meseleleri görevini tamamlamak için Cadının Peşinde adlı görevi yapmanız lazım. Sonrasında o görevi yapınca size yeni yeni görevler çıkacak. Yine onları yapmanız gerekiyor. Aile Meseleleri görevinde Baron'un eşi Anna'yı bulmanız lazım. Bulana kadar da Aile Meseleleri görevi bitmeyecek. Yeni yeni görevler çıkacak ve siz onları yapacaksınız. "Kırık Çiçekler" adlı görevi yapmayın. Yanlış görevdesiniz. Cadının Peşinde adlı görevi yapmanız gerekiyor. Uğraştırıcı bir görev. Bu görevi yapınca yeni yeni görevler çıkacak. Seviyenize uygun olan hangisi ise onu işaretleyip yapın. Kafanıza takılan bir şey olduğunda, yapamadığınız bir görev olduğunda beni etiketleyebilirsiniz.

Sorunu benim mesajımla çözdüyseniz en iyi cevap olarak işaretleyebilirsiniz.

@strigoi Hocam bir şey daha soracağım da.
Oyunda Q ile kullandığımız büyü gibi şeyler, savaş sırasında yavaş dolarken normal zamanlarda hızlı doluyor. Neden böyle oluyor, savaş sırasında daha fazla lazımken?

Oyunda Q ile kullandığımız büyü gibi şeyler, savaş sırasında yavaş dolarken normal zamanlarda hızlı doluyor. Neden böyle oluyor, savaş sırasında daha fazla lazımken?
Hocam oyununun combat sistemi ile alakalı CDPR abimiz böyle istemiş. Abartı yavaş bir şekilde doluyorsa yapmanız gereken hafif zırhları tercih etmek olacaktır. Kedi seti kullanırsanız daha hızlı dolacaktır.

Savaş sırasında işaret spamı yapmamak için. Normal zamanda elbette doğal olarak daha hızlı dolacaktır. Savaş sırasında da yine de hızlı bir şekilde doluyor aslında. İşareti kullandıktan sonra bir yere zıplayıp kaçmazsanız, yine hızlıca dolacaktır. Fakat elbette normal zamandaki gibi çabucak dolmaz. İşaret yapmak büyük bir enerji ister. Örneğin Witcher 2'de 2 adet işaret yapmamız için enerjimizi gösteren kapsülcük bulunurdu. Bir işaret kullandığımızda 1 adet kapsül kalır, 1 tane daha kullandığımızda tamamen enerjimiz biterdi. Ve bir süre boyunca daha dolmazdı. @Stebph'nin de dediği gibi bazı zırh setlerini kullanırsanız bir nebze daha hızlı dolabilir. Kedi Okulu'ndan mezun Witcher'lar suikastçı olmalarıyla tanınır. Bu yüzden de zırhları daha çevik hareket etmek için tasarlanmış. Kedi Okulu Teçhizatı'na ulaşırsanız bu zırhlara sahip olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı