Çözüldü Witcher 3 Geralt kel oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

448488

Hectopat
20210817132822_1.jpg

Kurduğum modlar vardı bir sürü fakat kel olmuyordu modları silip tekrar yüklemek zorunda kaldım böyle oldu.
Dosya doğrulamasıda yaptım gene olmadı modsuzda denedim gene kellik bugu oluyor.
Bunun bir çözümü var mı?

Çözüm
Ekran Görüntüsü (79).png

Çözüm: Hataya sebep olan mod nit picker patch moduymuş.
Bu modu HD reworked moduyla kullanmak isteyenler olursa çakışma oluyor bu çakışmayı birleştirmeniz isteniyor. Birleştirmeyin birleştirince bu sorun meydana geliyormuş.
Ne işe yarıyor anlat bakalım.
NVIDIA Hairworks oyun içindeki yaratıkların kıllarını veya oyun oynarken kadraja giren karakterlerin saçlarının gerçekçi ve tel tel gözükmesine yarar. Karakterin kel olması ile NVIDIA Hairworks ayarını nasıl birbirine bağdaştırdın?

Örnek vermek gerekirse NVIDIA Hairworks ayarları tamamen kapalıyken oyun içinde bir kurt'un yanına yaklaş ve tüylerinin nasıl göründüğüne iyi bak. Bunu bir de NVIDIA Hairworks ayarları açıkken dene aradaki farkı anlarsın.

Hatta hiç zahmet etme ben sana atayım :)

maxresdefault.jpg
amd-radeon-graphics-run-witcher-3-just-fine-unless-nvidia-hairworks-is-enabled-and-that-s-ok-2.png

NVIDIA Hairworks oyun içindeki yaratıkların kıllarını veya oyun oynarken kadraja giren karakterlerin saçlarının gerçekçi ve tel tel gözükmesine yarar. Karakterin kel olması ile NVIDIA Hairworks ayarını nasıl birbirine bağdaştırdın?

Örnek vermek gerekirse NVIDIA Hairworks ayarları tamamen kapalıyken oyun içinde bir kurt'un yanına yaklaş ve tüylerinin nasıl göründüğüne iyi bak. Bunu bir de NVIDIA Hairworks ayarları açıkken dene aradaki farkı anlarsın.

Hatta hiç zahmet etme ben sana atayım :)

Eki Görüntüle 1147759Eki Görüntüle 1147760
Tamam işte gerçekçi yapamamış hata oluşmuş ve kel olmuş.

Tamam işte gerçekçi yapamamış hata oluşmuş ve kel olmuş.
Güzel kardeşim bu hata tamamen moddan kaynaklı böyle bir hatanın nvidia hairworks ayarı ile hiç bir alakası yok. Oyunun grafiklerinin hepsini en düşük ayara alıp hairworks ayarınıda en düşüğe alsan yine de böyle bir manzara ile karşılaşmazsın.

Güzel kardeşim bu hata tamamen moddan kaynaklı böyle bir hatanın nvidia hairworks ayarı ile hiç bir alakası yok. Oyunun grafiklerinin hepsini en düşük ayara alıp hairworks ayarınıda en düşüğe alsan yine de böyle bir manzara ile karşılaşmazsın.
Haklısın kanka, şakaydı zaten. Konuyu okudum.

Benim anlamadığım NVIDIA Hairworks ayarı oyun içindeki tüm insan ve yaratıkların buna geralt'da dahil kıl ve tüy yapılarını güzelleştiren bir özelliktir ve açık olduğunda hayvan gibi fps düşürür hatta oyunun en fazla fps düşüren ayarıdır kendisi. Adamın saçları gitmiş bu arkadaş hairworks aç diyeceğine hairworks kapat demiş mantıksız bulduğum yer orası :D

Karakterin kel olması ile NVIDIA Hairworks ayarını nasıl birbirine bağdaştırdın?
Anladığım kadarıyla mesaj sahibinin anlatmaya çalıştığı Hairworks'ün buna neden olduğunu kesin bir şekilde bağdaştırmak ve iddia etmek değil, eğer Hairworks ile işlenecek olan saç texturelarına veya yöntemine müdahale eden herhangi bir mod varsa sıkıntı oluşturmuş olabileceği ihtimalini söylemiş arkadaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı