Witcher 3 Geralt'ın yaşını bulmuş olabilir miyim?

cihankurtulusov

Decapat
Yanlış hatırlamıyorsam Blood and Wine DLC paketinde vampir arkadaşımız Regis bizi Detlaff'tan kurtarıyordu ve sonrasında Geralt ile aralarında bi konuşma geçiyor.Regis, Geralt ile eski anılarından bahsediyordu Geralt ise "o yaklaşık 300 yıl önce" kadardı gibi bi cümle kuruyordu yanlış hatırlamıyorsam ama yaşının o kadar olma olasılığıda yoktur bence.
Regis 300 yıl önce yaşanmış bir olaydan bahsediyor, Geralt onun için söylüyor onu. 300 yıldır yaşayıp olaya tanık olduğu için değil, bilindik bir olay olduğu için biliyor Geralt da.

thege0

Femtopat
Konuyu yanlış bilgiyle hortlatmışsın hocam. Geralt'ın yaşını kitaplar da oyunlar da net olarak belirtmiyor. Ortalama kaç civarlarında olduğuyla ilgili tahmin yürütebilecek kadar bilgi veriyor sadece ama 200 ve civarları söz konusu değil kesinlikle. Benim anladığım kadarıyla kitaplarda 50-75 arası, oyunlarda ise 90-100 arası tasvir ediliyor. Yazar bile bu yaş ve yıl konusunun üzerinde pek durmadığı için zaman çizelgesinde olaylar arasında ufak tefek tutarsızlıklar olabiliyor, fazla takmamak lazım.
benim söylediklerim büyük olasılıkla doğru kitapların özetini dinleyen biri bile aşağı yukarı böyle der

cihankurtulusov

Decapat
benim söylediklerim büyük olasılıkla doğru kitapların özetini dinleyen biri bile aşağı yukarı böyle der
Ben kitapların özetini değil kendisini okudum, senin söylediklerinle alakalı hiçbir şey hatırlamıyorum. Hadi kendimi geçtim, belki hatırlamıyor olabilirim ama yabancı forumlarda okuduklarımın hiçbirinde bırak 200 yaşı 100'ün üzerinde bahsedildiğini bile görmedim. Sapkowski bir röportajında Ateş Vaftizi kitabında Geralt'ın ellili yaşlarında olduğunu söylemiş. Aynı Sapkowski Geralt'ın Yennefer'den yaşça küçük olduğunu da söylemiş. Kitaplarda açıkça belirtilene göre Yennefer 1173 doğumlu, yani 1268 yılında geçen son kitapta 95 yaşında, 1272'de geçen 3.oyunda 99 yaşında. Kitaplarda, oyunlarda, çizgi romanlarda, masaüstü RPG'sinde kısaca witcher evrenini anlatan her eserde Geralt'ın yaşıyla alakalı verilen bilgilerde ufak tefek tutarsızlıklar var ama hepsi birbirine yakın tahminler. Yani 50'den başlayarak 90-95'e kadar giden bir aralık var, ama iddia ediyorum 200'le uzaktan yakından alakası yok. İlle de 200 diyorsan ortaya bir argüman, alıntı, kaynak bir şey at bari ona göre tartışalım.

Son düzenleme:
Yukarı