Witcher 3 Her Görev Yapılır mı?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Şu anda oyunda 18. seviyeyim fakat şöyle bir sıkıntı var, ben yan göreviydi, efsunger kontratı idi, ana göreviydi derken benim seviye alıp başını gidiyor. Şimdi bu durumda ben oyundaki her görevi tek oynanışta yapamayacak mıyım? Yani oyunda görev mi seçmek zorundayım? Çünkü bazı görevler mesela 9-11 seviye civarı yapılması gerekiyormuş ama seviyem geçtiği için şu an yapamıyorum ben. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Anlayan arkadaşlar seviye ve görev mantığını anlatırlarsa çok sevinirim. He bak yazmayı unuttum bir de haritadaki soru işaretlerini temizlemek var. Onları da katınca hepten seviye alıp başını gidiyor. Nasıl olacak bu iş? Ben nasıl oyunu %100 bitireceğim. 🤔

Son düzenleyen: Moderatör:
Seviyeye göre değil de hikayenin ilerleyişine göre bazı görevleri yapmadan ana görevde ilerlersen değişik sonuçlar alırsın sadece o kadar. Yan görev ve kontratları yapıp gereğinden fazla yüksek level olurum her şeye tek atarım dersen onun da ayarı var. Düşük seviye yaratıklar seninle aynı levelde oluyor. 2. kez bitirişimde o ayar açık ve Death March'da bitirdim.

@Hasan Gürlek aslında görevi almışım ama sonra o görevi unutup başka görevlere dalmışım ve sonra baktığımda ise o görevin 9. seviyenin görevi olduğunu gördüm. Tekrar devam etmek istediğimde ise edemedim. Hatta başındaki o 9 rakamı silik bir biçimde yazıyor.

@ynhl anladım. Peki ben ana görevleri bitirip ardında yan görevleri yapabilir miyim? Yoksa ana görevde ilerledikçe yeni yan görevler ve kontratlar geleceği için eskileri iptal mi olur?

Ana görevlerden sonra yapabilirsin ama bazı noktalarda ana göreve etki ediyor. Mesela Witcher 2'den bir tane karakter gelebiliyor yardıma size. Tabii ki bu Witcher 2 seçimlerini yaparken (Traş olurken sizi sorgulayan general) seçtiğiniz duruma göre değişiyor.

Muhtemelen görevde biraz ilerlemişsin. Yani görev aynı gün gece olacak bir olayla ilgiliydi. Sen de unutup devam ettin. Bu yüzden görev başarısız olmuş olabilir.

Witcher 3'ü bitirdikten sonra şunu anladım görev ve level ilerleyişi paralel olmuyor, ileride bazı bossları öldürme birkaç hamle ve zevk almıyorsun.
Tek tavsiyem ana görevlerin seviyesinin üstüne çok çıkma, oyuna tekrar başlarsam böyle yapacağım.

Sırf seviyenizden dolayı yapamamanız gibi bir durum yok. Diğer seçimler sonucunda yan görev iptal olabilir ancak öyle olursa üzerinde çarpı işareti olur ve quest failed bildirimi alırsınız. Seviyenin silik yazmasının sebebi yüksek xp vermeyecek olması diye biliyorum. Görevi tekrar dikkatlice okuyup ne istediğini anlamaya çalışın.

@Hasan Gürlek aynen öyle başarısız olan görevleri hatırlıyorum hatta onlar ekrana yazı olarak geliyor ama benim dediğim tam olarak bu değil. Ben bu silik görevlere gittiğim zaman görev kilitlenmiş mi desem buga girmiş mi desem bilemedim ama yapılmıyor görev. Mesela birinde bana şuraya git hazineyi bul diyor, gidiyorum ve haritada ki sarı çemberin içinde bütün kırmızı şeyleri buluyorum ama etkileşime geçemiyorum. Haliyle görev tamamlanmıyor. Diğer bir görevde de git dilenci patronundan ödülünü al tarzında bir görev vardı gidiyorum ama patron orada olmuyor. Hatta 2 görevde de belki zamandan dolayı öyledir diye saati de ilerlettim ama yok, olmuyor. Neyse artık ya 2 görevden de bir şey olmaz. Zaten çok uzun soluklu bir oyun. Çok da şey etmemek lazımmış.🙂 Bu arada yorumlarınızda çok faydalı oldu. Eminim benim gibi bir çok insan Witcher 3 için faydalanacaktır bu konudan.👍

3 defa tamamen bitirmiş birisi olarak final kısmına kadar gelmeden önce bütün yan görevleri yapabilirsiniz.

Merhaba ben Ciri'yi bulmak için ana görevden gidiyorum yan görev neredeyse hiç yapmıyorum Ciri çok geç mi geliyor yan görev de yapmalı mıyım bir de kılıç kırmızı yanıyor yani hasarlı kılıcı nasıl onarırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı