Sürprizbozan Witcher 3 hikayesini anlamıyorum

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kenan360

Decapat
Arkadaşlar ben bu oyunu bir türlü anlayamıyorum, iki kez hikayeye yeniden başladım, anlamıyorum. Birinci olarak bir bebeği öldürüyorduk oraya geldim ama oraya gelene kadar hiçbir şey anlamadığım ve karakterimin de güçsüz olduğunu düşünerekten tekrar baştan başladım, bu sefer gene karakter geliştirmedim, çünkü anlamıyorum oyunu, bir amca ile gece gece ormanın ortasında ayin yapıyorduk, hayaletler falan geliyordu, hayaletler resmen iki vuruşta öldürüyordu beni, bende sıkıldım sildim, şimdi tekrar indirdim ve gene baştan başladım, bu sefer bu oyunu anlayarak oynamak istiyorum, benim sıkıntım şu, ben Skyrim'den Witcher 3'e geçmiş biri olarak, bu Witcher 3'te Skyrim gibi böyle istediğimiz zaman da istediğimiz level de zırh, kılıç alma var mı? Yani oyun bize şu görevi yap sonra kılıç almı diyor, yoksa biz kendimiz gidip kasılıp kılıç zırh mı alıyoruz? Beni aydınlatırsanız sevinirim. Yukarıda da görüp şimdi şey dersiniz belki "neyi anlamıyorsun?" falan derseniz şunu anlamıyorum, ben karakter geliştirebilir miyim? Geliştirebilirsem nerelerde geliştirebilirim? Nasıl yaparım? Ben mi acele ediyorum? Dalga geçmeden düzgünce anlatırsanız sevinirim.

3.oyunun hikayesini bende düzgün anlamadım, karma karışık. 1.oyunun hikayesine aşık olmuştum, 2.oyunu idare eder şekilde bitirdim ama, 3.oyuna girdiğimde, 15 dakka kalıp çıkıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun hikayesini anlamak için Youtube üzerinden özet anlatımlara bakabilirsin. 1 ve 2. oyunun neler anlattığını ve genel hikayenin özetini geçiyorlar.

bu oyunu bir türlü anlayamıyorum, iki kez hikayeye yeniden başladım, anlamıyorum. Birinci olarak bir bebeği öldürüyorduk oraya geldim ama oraya gelene kadar hiçbir şey anlamadığım ve karakterimin de güçsüz olduğunu düşünerekten tekrar baştan başladım, bu sefer gen
Yan görevler, ana görevler, ekstra malzeme toplama, hazineler, gizli sığınaklar vs. her yerde aslında para biriktirip kılıç ya zırh alabiliyorsun ayrıca hikayeyi anlamak için ara sahneleri geçmemek ve ana görevleri iyice okumanızı tavsiye ederim

Oyunda ana hikayeyi zaten başlarda çok anlamamanız normal, oyun başladığında bir kız arıyorsunuz, niye, neden vs. aradığınız belli değil, resmen kızı/kardeşi kaybolmuş bir adamın hikayesi gibi başlıyor. Bu durudma canımız sıkılmasın diye onu öldür buna yardım et diyerek geçiyor, belli bir noktaya kadar aradığımız kişinin gerçekten ne/kim olduğu bile belli değil tek bildiğimiz çok değer verdiğimiz birini aradığımız ama bir noktada taşlar yerine oturuyor.

Gelelim karakter geliştirmeye;
Oyunda 2 çeşit zırh/silah var. 1. si düz itemlar alıyorsun kullanıyorsun 2. si ise setler, bunlar geliştirilmeye açık (levelleri atıyorum ama 1. seviyesi 17, 2. seviyesi 25, 3. seviyesi 35 lv de giyiliyor) tabii bu setleri kullanmak için önce recetesini bulmak sonra bu itemı yaptırmak falan lazım ama uğraştığına değiyor.

İksirler çok önemli yer tutuyor düşmana göre kılıcına yağ sürmek, ona göre iksirler kullanmak savaşta büyük avantaj sağlıyor bu yüzden bütün iksirleri yapmaya çalış. Bulduğun reçeteyi al.

Aga harbiden bıktırdı ya,

Ciri'yi arıyoruz kim görmüş diye X kişiyle konuşuyoruz. Git karımı getir diyor. Karısını buluyoruz işte sağa doğru gitti diyor. Devam ediyoruz y kişisini bulmamız lazım. Y'yi bulmak için başkalarına soruyoruz onlar görev veriyor. Onu yapıyoruz Y'yi buluyoruz konuş diyoruz. O da diyor ilk benim görevimi yap. Ya dalga mı geçiyonuz arkadaşım...

Hikayede nerede kaldığımı unuttum. Oyun o kadar gereksiz uzadı ki karakterleri karıştırdım kim kimdi, isimlerini hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı