Witcher 3 ile alakalı bir rüya gördüm!

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Dün gece Witcher 3 ile alakalı bir rüya gördüm, Rüyamda Geralt'ı yönetiyordum ve çok heyecanlıydı :D demek ki Geralt olmak böyle bir şeymiş. Her neyse rüyaya geçeyim, ilk başta oyunun ana hikayesini oynuyordum. Garip bir şekilde Novigrad, Velen vesaire yerlerdeki görevleri yapmayıp direkt Skellige'ye gidip oradaki ana görevleri yapmaya başladım. Bir liman köyündeydik ve epey küçük bir köydü, küçükten kastım binalar çok az ve iç içeydi. Ancak garip bir şekilde Skellige'de olmama rağmen etrafta yarllar ve cesur savaşçılar yerine sadece köylüler vardı, her neyse o köyde Dandelion, Keira Metz ve yanlış hatırlamıyorsam Yennefer da vardı. Klasik Dandelion enstrüman çalıp şiir okuyordu.

Daha sonra nasıl öğrendim bilmiyorum ama denizin altında birtakım şeytanlar varmış ve sürekli bulunduğumuz liman köyüne saldırıyormuş, bunu öğrendikten birkaç gün sonra bahsi geçen şeytanlar ve gûllar köye saldırı gerçekleştirdi.(Algûllar da olabilir tam hatırlamıyorum, dikenleri vardı sanırım sırtlarında) o sırada ben (Geralt'ı yönetiyorum, hatırlatayım dedim) canavarları öldürerek ve şeytanlardan uzak durarak (Bu arada şeytanlar toplam 3 adet ve siren görünümlü, ancak uçamıyorlar diye hatırlıyorum) sudan balina gibi zıplayarak köye saldırı gerçekleştirdiler. arkadaşlarımı (Özellikle Dandelion'u, çünkü Keira Metz ve Yennefer kendi başlarının çaresine bakabiliyordu) kurtarmaya gidiyordum, o sırada binanın içindeki bir erkeğin penislerinin ve toplarının bir Algûl tarafından ısırılıp koparılmasına şahit oldum. kanlar fışkırıyordu, her ne kadar rüya olsa da o acıyı ben hissettim be :D feryat içinde bağırıp öldü. Ardından olay yerinden uzaklaşıp tüm arkadaşlarımı alıp ormanın içine doğru köyden uzak bir yere kaçtık, arkadaşlarımın her birinin saçının teline bile zarar gelmemişti. Ancak köy yerle bir olmuştu. Sonra biz bir helikopter benzeri ilkel bir araç tasarladık, ancak helikopterin dokusu Minecraft bloklarına aitti. Altını meşe çitinden falan yapıyordum, şu sıralar Minecraft'a çok sardım. Belki onla bir alakası vardır, her neyse sonra bize Zoltan ve Vernon Roche da katıldı. Helikopteri yapma amacımız yaratıkları öldürmekti, denizin altına girip şeytanları öldürmek istesek bu kesin ölüm olurdu. Şansımız kalmazdı, karaya saldırmalarını beklesek ne kadar süre içinde olacağı belli değildi. Sonra hepimiz helikoptere binip limanın oradaki denizin aşırı yükseğinden uçmaya başladık, saat gece sularıydı ve deniz zifiri karanlıktı. Bu arada ben denizden çok korkarım, hatta Witcher 3'te ilk balina gördüğüm zaman çok korkmuştum ve kalbim küt küt atmıştı. Hatta bununla ilgili konu açmıştım, rüya bitsin linkini atarım :) her neyse şeytanlar çoktan denize çekilmişti ve izlerini kaybettirmişti. Her ne kadar Geralt usta bir iz sürücü olsa bile izlerini bulamamaştı, böyle bayağı bir süre bulamayınca Keira Metz çılgınca, korkutucu ve tehlikeli bir plan hazırladı. Denizin altına girip şeytanları arayacaktı ve bize nerede olduklarını söyleyip büyü ile yanımıza yani helikoptere ışınlanacaktı! Hepimiz şoke olduk ve fikirlerimizi bile almadan suya atladı, cidden de yerlerini tespit etse de helikoptere geri dönemedi ve şeytanlar onu öldürdü. Ölümü sırasında şeytanların bir kısmı su yüzeyinde gözüktü, kısa bir süre sonra şeytanlar balina gibi bayağı bir yükseğe zıpladı (Dediğim gibi çok yüksekten uçuyorduk, ona rağmen aşırı yükseğe zıpladılar) ve helikopteri devirmeye çalıştılar. Ancak sürekli ıskaladılar ve biz de dodgeledik, ardından Geralt, Zoltan, Vernon Roche ve Dandelion elinde kılıcıyla Yennefer ise büyüsüyle yaratıkların tekrar zıplamasını bekledi. Grup şeytanları hiç beklenmedik bir anda büyük bir hasara uğrattılar, ancak şeytanlar daha fazla gaza geldi ve daha fazla saldırı gerçekleştirmeye başladı. Grup ise şeytanları öldürdü, cansız bedenleri ise denizin dibini boyladı. Ardından kürelerin birleşiminden gelen tüm canavarlar yok oldu, onun yerine çok fazla ve devasa boyutlarda dinazorlar geldi. O kadar büyüklerdi ki Yennefer ile sırtlarından Tarzan ve kaydırak misali eğlenceli bir şekilde kayıyorduduk. Sonra bu şekilde Novigrad'a ulaştık ve grup Novigrad'a bu başarısını kutlayıp bira içmek için döndü. Geralt orada Triss ile karşılaştı, Triss hafif öfkeyle ve şakayla karışık bir şekilde Geralt'a "Bana giderken niye haber vermedin? Yaşadığın olayları duydum, seni çok özledim." Deyip Geralt'ı öptü, ardından bu romantik anı Küçük Şerefsiz'in haydutları böldü. İkili grubu çok rahat bir şekilde alt etti ve hikaye burada son buldu :)

Balina ile alakalı konum.
Witcher 3 incelemem.

Ek olarak ben bu oyunu 166 saat bayıla ayıla oynadım, ikinci kez DLC'ler ile bitireceğim. İlk oynayışımda DLC'lere sahip değildim ve haliyle DLC'ler ile birlikte bitiremedim oyunu.

Son düzenleme:
Witcher evreni ve oyunları ile alakalı rüyalar ben de gördüm ama bu kadar garip değillerdi hocam. Siz farklı bir seviyeye gelmişsiniz sanırsam :D Triss ile daha geniş rüya incelemesi de bekleriz.

Keşke paragraflara ayırsaydınız. Okumayı zorlaştırıyor.
O kadar yazı var ki sadece bir bölümü paragrafa ayırabildim, diğer bölümü ayrılmıyor maalesef.
Witcher evreni ve oyunları ile alakalı rüyalar ben de gördüm ama bu kadar garip değillerdi hocam. Siz farklı bir seviyeye gelmişsiniz sanırsam :D Triss ile daha geniş rüya incelemesi de bekleriz.
O şekilde düşünme sakın :D çok yanlış anlamış olursun yoksa.
Bu rüya hakkında yorumunu acayip bir şekilde merak ettiğim bir kişiyi etiketliyorum :) @strigoi inşallah üşenmezsin okurken, üşeneceğini sanmam ama gene de. Keyifle okursun bile bence :D

Yeni konular

Geri
Yukarı