Sürprizbozan Witcher 3 öncesi oyunların özeti nedir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videolara göz atabilirsiniz.

Oyunlar Xbox'ta yok hocam o yüzden, bu arada direkt büyük savaştan 5 yıl sonra Geralt bilinci kapalı diye başladı, normaldede böyle mi?

Bu videolara göz atabilirsiniz.
İlk attığınızı izliyorum.

Yok hocam bir bulmaya çalışayim ben yine.

Sadece Witcher 2'yi oynasam 3'ü anlar mıyım? Atılan konuda birisi öyle demiş, Witcher 2 3'ten önceki olayları anlatıyor onu oynasan yeter demiş ama.

Hocam 1 ve 2. oyunun heleki 1'in combotları çok kötü duruyor, direkt 3'ü oynasam hiç mi bir şey anlamam çok mu kötü olur? Netflix'teki tüm sezonları izledim, karekterleri biliyorum.

Son düzenleme:
Oyunlar Xbox'ta yok hocam o yüzden, bu arada direkt büyük savaştan 5 yıl sonra Geralt bilinci kapalı diye başladı, normaldede böyle mi?

İlk attığınızı izliyorum.

Sadece Witcher 2'yi oynasam 3'ü anlar mıyım? Atılan konuda birisi öyle demiş, Witcher 2 3'ten önceki olayları anlatıyor onu oynasan yeter demiş ama.

Hocam 1 ve 2. oyunun heleki 1'in combotları çok kötü duruyor, direkt 3'ü oynasam hiç mi bir şey anlamam çok mu kötü olur? Netflix'teki tüm sezonları izledim, karekterleri biliyorum.
1. oyunu oynamasanızda olur videosunu izleyin yeter 1. oyun kötü
2. oyunu oynarsanız güzel olur hala oynanabilir. Videosunu izlersenizde 3. oyunu anlarsınız.

1. oyunu oynamasanızda olur videosunu izleyin yeter 1. oyun kötü.
2. oyunu oynarsanız güzel olur hala oynanabilir. Videosunu izlersenizde 3. oyunu anlarsınız.

Oynamayacağım sanırım ya, hikaye videolarını izledim, yeterli olur umarım.

Witcher 3 de direkt Yennefer ile birlikte başlıyoruz, ama hikaye anlatımlarında nasıl bir araya geldiğimizi söylemiyor. Nasıl bir araya geldik? Ciri ne ara geldi? Bunları anlatmıyor.

Witcher 3 de direkt Yennefer ile birlikte başlıyoruz, ama hikaye anlatımlarında nasıl bir araya geldiğimizi söylemiyor. Nasıl bir araya geldik? Ciri ne ara geldi? Bunları anlatmıyor.
İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt'ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer'ı aramaya başlar.

İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt'ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer'ı aramaya başlar.

Hocam kafam karıştı biraz, 2. oyunun sonunda tam ne oluyordu? Spoiler işaretleyip söyler misiniz?

Rüya görüyormuş, ama yine de Yennefer ile ne zaman tanıştıki?

Dostum Witcher aslında 8 kitaplık bir roman serisidir. Oyunlar bu romanlardan uyarlanarak yapılmıştır fakat şöyle bir şey var, oyunlar kitaplarda yaşanan olayların devamını anlatıyor. Son kitapta yaşanan olayların 5 yıl sonrasında geçiyor oyunlar. Geralt'ın Ciri, Yennefer ve daha bir çok karakterler nasıl tanıştığını anlamak istiyorsan kitapları okumalısın çünkü bunlar oyunlarda anlatılmıyor, kitaplarda anlatılıyor. İnan bana kitapları okumadan oyunları oynarsan bir hikayeyi, karakterleri, yapılan göndermeleri anlayamazsın ve çok şey kaçırırsın. Çünkü oyunlar sana karakterleri direkt "bak bu böyle, şu şöyle" diye sunmuyor hikaye gereği Geralt o karakter ile daha önceden tanıştığı için sana karakteri özel olarak tanıtmıyor oyun.

Mesela ilk iki oyunda olmayan ve ilk defa üçüncü oyunda karşımıza çıkan Yennefer nasıl oluyorda Geralt'ın hayatının aşkı oluyor? Diye sorgularsın. Veya yine ilk iki oyunda olmayıp üçüncü oyunda karşımıza çıkan Ciri için "bizim ne ara kızımız vardı ya, bu Ciri Geralt için neden böyle önemli?" diye sorgularsın kitapları okumazsan. Bunlar ilk iki oyunda da anlatılmıyor dediğim gibi kitaplarda yaşanan olaylar bunlar yani oyunların geçtiği zaman diliminin 5 yıl öncesinde yaşanan olaylar.

Witcher oyunları aynı zamanda bir roman serisinin finalini kendi seçimlerinize göre şekillendirdiğiniz birer sanat eserleridir.

Dostum Witcher aslında 8 kitaplık bir roman serisidir. Oyunlar bu romanlardan uyarlanarak yapılmıştır fakat şöyle bir şey var, oyunlar kitaplarda yaşanan olayların devamını anlatıyor. Son kitapta yaşanan olayların 5 yıl sonrasında geçiyor oyunlar. Geralt'ın Ciri, Yennefer ve daha birçok karakterler nasıl tanıştığını anlamak istiyorsan kitapları okumalısın çünkü bunlar oyunlarda anlatılmıyor, kitaplarda anlatılıyor. İnan bana kitapları okumadan oyunları oynarsan bir hikayeyi, karakterleri, yapılan göndermeleri anlayamazsın ve çok şey kaçırırsın. Çünkü oyunlar sana karakterleri direkt "bak bu böyle, şu şöyle" diye sunmuyor hikaye gereği Geralt o karakter ile daha önceden tanıştığı için sana karakteri özel olarak tanıtmıyor oyun.

Mesela ilk iki oyunda olmayan ve ilk defa üçüncü oyunda karşımıza çıkan Yennefer nasıl oluyorda Geralt'ın hayatının aşkı oluyor? Diye sorgularsın. Veya yine ilk iki oyunda olmayıp üçüncü oyunda karşımıza çıkan Ciri için "bizim ne ara kızımız vardı ya, bu Ciri Geralt için neden böyle önemli?" diye sorgularsın kitapları okumazsan. Bunlar ilk iki oyunda da anlatılmıyor dediğim gibi kitaplarda yaşanan olaylar bunlar yani oyunların geçtiği zaman diliminin 5 yıl öncesinde yaşanan olaylar.

Witcher oyunları aynı zamanda bir roman serisinin finalini kendi seçimlerinize göre şekillendirdiğiniz birer sanat eserleridir.

Güzelce anlattığınız için teşekkür ederim, zaten Witcher 3'e başlayıp sevemedim oyunu. Netfliteki diziyi izlemeye devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı