Witcher 3 oynanmadan önce Witcher 2 oynanmalı mı?

Muhammed Kerem

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar The Witcher 3 oynamak istiyorum ama alımda bir soru var. Witcher 3 oynamadan önce Witcher 2 oynamalı mıyım? İkisi birbiriyle bağlantılı mı? Oynamama gerek var mı?

Arkadaşlar The Witcher 3 oynamak istiyorum ama alımda bir soru var. Witcher 3 oynamadan önce Witcher 2 oynamalı mıyım? İkisi birbiriyle bağlantılı mı? Oynamama gerek var mı?
Bu konu bu forum üzerinde yüzlerce mesajla tartışıldı geçmiş konulara bakın. Kimilerine göre evet,kimilerine göre hayır. Şahsi düşüncem 2'nin hikayesini YouTube üzerinden dinleyip. TW 3'e başlamanız yönünde. Ayrıca TW 2 biraz zordur.

Hayat dejavu gibi. Bundan 3 gün önce de ben aynı konuyu cevaplamamış mıydım diye soruyor kendine insan.
Mümkünse oynamalısın. 1. artık eskidi ama 2. hala iyi duruyor. Mekanikleri de güzel. Hikayede de bağlantı var. Hatta 2. oyunun Save'i ile devam edince 3. oyundaki bazı şeyler değişiyor.

Bence hikayeyi öğrenip gerekiyorsa videolar ile 1.oyunu geçin, 2.oyun ise isteğe ve sabra bağlı oynanabilir. (Oyunlar döneminde iyiydi ama eski oyunları şimdi oynayınca sıkıcı ve mekanik olarak yetersiz gelebiliyor)

Oynanmalı, aslında Witcher 2 Witcher 3'ten daha iyi bir oyun. Fakat Witcher 3 daha fazla keyif veriyor.

Bence Witcher 2'nin değeri bilinmiyor.

Hocam 2. oyun sırasında CDPR küçük bir Polonya'lı şirket idi. Kimse büyük bir iş başaracaklarını düşünmüyordu. Yaptıkları 2 iş vardı onlar da baldurs Gate'in Polonya dağıtımcılığını üstlenmeleri ve Witcher 1. sonra 2. oyun gelince şirketin değeri biraz daha anlaşıldı. Ve 3. oyun da duyurulunca ve verilen vaatler görülünce herkes beklemeye koyuldu. Oyun çıkınca da övgü yağmuruna tutuldu ve CD project resmiyen değerli bir şirket oldu.

Hocam 2. oyun sırasında CDPR küçük bir Polonya'lı şirket idi. Kimse büyük bir iş başaracaklarını düşünmüyordu. Yaptıkları 2 iş vardı onlar da baldurs Gate'in Polonya dağıtımcılığını üstlenmeleri ve Witcher 1. sonra 2. oyun gelince şirketin değeri biraz daha anlaşıldı. Ve 3. oyun da duyurulunca ve verilen vaatler görülünce herkes beklemeye koyuldu. Oyun çıkınca da övgü yağmuruna tutuldu ve CD project resmiyen değerli bir şirket oldu.

Sonra da Cyberpunk yapıp batırdılar ne güzel. Güzelim Witcher serisi nereden Cyberpunk nerede...

Oynanmalı, aslında Witcher 2 Witcher 3'ten daha iyi bir oyun. Fakat Witcher 3 daha fazla keyif veriyor.

Bence Witcher 2'nin değeri bilinmiyor.
Sana bir şey söyleyeyim mi ? Aynen de öyle. Bak yemin ediyorum Witcher 2'yi hiç denemedim. Direk 3'ten başladım. Dizisini, hikayelerini izledim. Witcher 3'ten başladım. Hikayeyi anladım oynarak ama indirim varken Witcher 2'yi alayım dedim. Bak ciddi söylüyorum savaş mekanikleri bence oldukça iyi. Grafikleri kötü tabiki ona bir şey diyemeyiz ama Witcher 2'ye kesin kesin şans verilmeli. Ben vermemiştim şimdi verdim ve oldukça beğendim.

Geri
Yukarı