Witcher 3 Triss ve yen oyunun sonunu etkiliyor mu?

LazFi

Decapat
İnternete dolaşırken Witcher 3 romantik anlar diye bir site buldum ve girdim ve orada ikisinin de yanımızda tutarsak oyununda bizi terk etiklerini öğrendim.
Ben de bu sonun olması için yapılması gerekenleri yapmışım, bu oyunun mutlu ya da mutsuz sonu ile bir bağlantısı var mı? Sonla ilgili spoiler vermezseniz sevinirim.

Oyunun bir ana hikaye finali bir de DLC'ler ile olan nihai finali var. Esas olarak DLC'ler ile olan nihai finalini etkiliyor o durum ama tabi sona gelene kadar Ciri ile ilgili seçenekleriniz, görevler vs. de krallıkların durumunu, Yen ve Triss'in nerede olacağı ve Geralt'ın nerede olacağı gibi şeyleri etkiliyor. Esas kritik nokta terk edilmenizden ziyade iki sonda da kimlerin ölüp, ölmemesine sebep olduğunuz o da onlarla alakalı değil. (Spoiler vermeden bu kadar izah edebildim umarım yardımcı olur)

İkisi de terk etse bile mutlu sonla bitirebilirsin. Yani kimsenin ölmediği son.
292030_screenshots_2015-08-18_00003.jpg

Sadece Geralt'ın testislerini etkileyen seçim onlar. Oyunun genel hikayesinin değişimine pek bir etkileri yok.

@212374 O olayın hiçbir seçimle alakası yok. Senaryo gereği her türlü oluyor.

Alakası var demedim zaten arkadaş kimsenin ölmediği son yazmış kimsenin ölmediği bir son yok zaten.

Alakası var demedim zaten arkadaş kimsenin ölmediği son yazmış kimsenin ölmediği bir son yok zaten.
Bizim seçimlerimize bağlı olarak ölen kişiler için diyor. Yani seçimlerimizden kaynaklı kimse ölmezse, bunu mutlu son olarak görmek doğal. Bizden bağımsız olarak senaryo gereği ölenlere yapacak bir şey yok. Kendi seçimlerimiz adına mutlu veya kötü son olarak değerlendirme yapılıyor. Bunu mutlu son yerine, en iyi son olarakta görebiliriz. Vessemir dayı herkesi üzmüştü çünkü.

Bizim seçimlerimize bağlı olarak ölen kişiler için diyor. Yani seçimlerimizden kaynaklı kimse ölmezse, bunu mutlu son olarak görmek doğal. Bizden bağımsız olarak senaryo gereği ölenlere yapacak bir şey yok. Kendi seçimlerimiz adına mutlu veya kötü son olarak değerlendirme yapılıyor. Bunu mutlu son yerine, en iyi son olarakta görebiliriz. Vessemir dayı herkesi üzmüştü çünkü.
Yani kimsenin ölmediği son.

@212374

Bizim seçimlerimizdan yana ölüm olmazsa, kimsenin ölmediği son olarak yorumlaması normal.
Bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlatamıyorum herhalde. Seçimlerin bize bağlı olmadığı kısımlara bir şey yapamayız. Bu yüzden kendi yaptığımız seçimlerin sonucunu yorumluyoruz. Daha fazla uzatmaya gerek görmüyorum. İyi forumlar.

Geri
Yukarı