Çözüldü Witcher 3'te i5-10300H 97, GTX 1650 88 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

supprime

Hectopat
Makaleler
1
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Merhaba. Witcher 3 oynuyorum ilk indirdiğimde yüksek ayarlarda sabit 60 FPS alıyordum hem de hiç drop yemeden şimdi ise (aradan 1 hafta kadar geçti) yüksek ayarlarda 60 FPS oynarken droplar yaşıyorum. Sıcaklık değerlerimi kontrol ettiğimde laptopumun bu kadar ısındığını fark ettim. İşlemci 97 derece ekran kartı 88 dereceydi. Turbo modda kullanıyorum çözüm öneriniz var mı? Bu ısıyla drop yaşamamın zaten normal olduğunu düşünüyorum.

Çözüm
Merhaba. Witcher 3 oynuyorum ilk indirdiğimde yüksek ayarlarda sabit 60 FPS alıyordum hem de hiç drop yemeden şimdi ise (aradan 1 hafta kadar geçti) yüksek ayarlarda 60 FPS oynarken droplar yaşıyorum. Sıcaklık değerlerimi kontrol ettiğimde laptopumun bu kadar ısındığını fark ettim. İşlemci 97 derece ekran kartı 88 dereceydi. Turbo modda kullanıyorum çözüm öneriniz var mı? Bu ısıyla drop yaşamamın zaten normal olduğunu düşünüyorum.
Ekran kartı sıcaklığı normalde o kadar yukarı çıkmaz Overclock dışında. İşlemci kısmında fazla ısınma söz konusu. Throttle olduğu direkt olarak söylenebilir.
İlgili yazılımı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkartın. FIVR sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Yapabileceklerimize bir bakalım.
Ekran kartı sıcaklığı normalde o kadar yukarı çıkmaz Overclock dışında. İşlemci kısmında fazla ısınma söz konusu. Throttle olduğu direkt olarak söylenebilir.
İlgili yazılımı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkartın. FIVR sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Yapabileceklerimize bir bakalım.

Çözüm
Monster Abra A7 12.1.5

Ekran kartı sıcaklığı normalde o kadar yukarı çıkmaz overclock dışında. İşlemci kısmında fazla ısınma söz konusu. Throttle olduğu direkt olarak söylenebilir.
İlgili yazılımı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkartın. Fıvr sekmesinin ekran görüntüsünü atın. Yapabileceklerimize bir bakalım.

1639213043413.png

Ekran kartının termal macunu değiştireceksiniz, ya da temizleyeceksiniz. ya da fan çalışıyor mu başka sorun olma ihtimali yok bence.

Çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce yoktu problem bu aslında Clevo kasa olmasını ısı olarak hissetmiyordum RDR2 orta ayarlar 50 FPS 80 85 derece oynuyordum.

Eki Görüntüle 1238760
Aşırı ümitli olmayın öncelikle. Macun dandikse yaptığımız işlem hiçbir işe yaramaz. Performans kaybı da yapmaz bu arada.

Ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. İlk CPU Cache'i seçin ve ardından altındaki "Unlock Adjustable Voltage" kutusunu tikleyin. Sonrasında Offset Voltage kısmı açılacak. Onu -60 ayarlayın. Apply'a basın.

Aynı işlemi CPU Core için de yapın. Apply'a basmayı unutmayın.

Geri
Yukarı