Witcher III'ün çok sıkıcı olması

Siz en azından sonradan beğenmişsiniz, ben hâlâ oynamaktan zevk alamıyorum. Sizce dişimi sıkıp devam etmeli miyim oyuna?
İlkinde keçiyi bulma görevinde sildim. İkincisinde Dilenciler kralının verdiği görevde sildim (belki yapmışsınızdır). Orijinal alıp direkt oradan devam ettim zaten. Sebebi aşırı sıkmasıydı çünkü birini bulmak için bir memleketin kişisel sorunlarıyla ilgilendirmesiydi. Şu an sona geldim ve farkettim ki tüm o görevler finalin taşlarıymış. Metro indirmiştim bir ara canavarları görünce Alt+F4 yapıp sildim oyunu o kadar nefret ederim. Ama bu oyuna bir şans verin derim bunun atmosferi çok başka.

İlkinde keçiyi bulma görevinde sildim. İkincisinde Dilenciler kralının verdiği görevde sildim (belki yapmışsınızdır). Orijinal alıp direkt oradan devam ettim zaten. Sebebi aşırı sıkmasıydı çünkü birini bulmak için bir memleketin kişisel sorunlarıyla ilgilendirmesiydi. Şu an sona geldim ve farkettim ki tüm o görevler finalin taşlarıymış. Metro indirmiştim bir ara canavarları görünce Alt+F4 yapıp sildim oyunu o kadar nefret ederim. Ama bu oyuna bir şans verin derim bunun atmosferi çok başka.
İlk oynadığımda iki görevi de yapmıştım ama şimdi ilk görevdeyim, elim gitmiyor oynamaya :) Metro'yu da bir süre oynayıp silmiştim. Yapay zekası çok kötüydü. Yaratıkların koşma ve saldırma biçimleri hiç gerçekçi değildi.

Eklemek istiyorum: Oynayıp bitirmeye geldiğim ilk canavarlı oyun ayrıca ilk RPG oyundur. Zevklerime bu kadar uzak bir oyunun etkisi altındayım bitmesini istemiyorum :D
İlk oynadığımda iki görevi de yapmıştım ama şimdi ilk görevdeyim, elim gitmiyor oynamaya :) Metro'yu da bir süre oynayıp silmiştim. Yapay zekası çok kötüydü. Yaratıkların koşma ve saldırma biçimleri hiç gerçekçi değildi.
Hocam bu oyunda da söyleyebileceğim at sürme mekaniğinin hantallığı. Atı ben sırtımda taşısam daha az sıkıntı çekerim. Galiba oyunun benim için en büyük sorunu.

Witcher 3 her ne kadar güzel oyun olsa da herkese hitap etmediği kesindir. Bakmayın siz milletin her yerde Witcher övdüğüne çoğu fanboyluk yapıyor. Önemli olan oyundan keyif alabilmek eğer size keyif vermiyorsa zorlamayın hiç zamanınızı öldürmeyin boş yere. Bende bu aralar kimsenin övmediği hatta çoğu kişinin yerden yere vurduğu Just Cause serisinin 2. oyununu oynuyorum mesela. Hani çoğu kişiye kötü gelen oyun bana iyi gelebiliyor. Galiba oyunlarda sade hikayeyi ve amelelik yapmayı seviyorum.😀

Siz en azından sonradan beğenmişsiniz, ben hâlâ oynamaktan zevk alamıyorum. Sizce dişimi sıkıp devam etmeli miyim oyuna?
Ben Witcher 3'ü adam gibi oynayıp bitirmeden önce oyunu yaklaşık 3 kere indirip, 3 kere silmiştim. Bu 3 indirişimde hikâyede biraz ilerleyip, oyunu kapatıyordum ve bir daha hiç indirmiyordum. Sonra formatla vs. gidiyordu. Tekrar indirip aynı yere gelip kapatıyordum falan, bir döngüdeydim sanki.

Neyse, ben o zamanlar Skyrim fan'ıyım. Her zamanki gibi Skyrim oynuyorum. Oyunu ve DLC'lerini bitirdim. Karakterim yine çok güçlü oldu, yapılacak bir şey kalmadı. Ben Skyrim'de bu noktaya gelince oyunu mod'lamaya başlarım ki yine öyle yaptım. Oyunu oynanmaz dereceye getirene kadar mod kurardım ve oyunu silerdim. 1 ay sonra tekrar indirip yine aynı şeyleri yapardım. Bu sefer de öyle oldu, oyunu bozdum ve sildim fakat bu sefer doymamıştım aldığım zevke. Yine bir oyun arayaşına başlamıştım ki aklıma Witcher 3 geldi.

Oyunu tekrardan indirdim. Bu sefer kararlıydım bayağı ilerleyecektim oyunda. Dediğimi de yaptım, oyunun o başını geçtim ve hikâyede ilerledim. Oovvv, neler kaçırmıştım ben ya? Oyunu aralıksız 7-8 saat oynadığımı hatırlıyorum ve çok kısa bir sürede de oyunu bitirdim.

Tabii, birçok yan görevi falan atladım ilk oynayışımda. Öyle bir kaptırmıştım ki şu Ciri'yi bulma mevzusuna diğer her şeyi atlıyordum. Direkt ana görev odaklı gittiğimden oyundaki bazı görevlerden falan hiç haberim yoktu.

Ciri ve Geralt başta olmak üzere oyun karakterlerine cidden bağlanmıştım. Eğer ilk oynadığımda kötü sonu elde etmiş olsaydım travma falan geçirirdim herhâlde.

Ve o günden önce bana en sevdiğin oyun ne diye sorsalar, "Ee, Skyrim diyebilirim ya." derdim ama şu an rahatlıkta The Witcher 3 diyebilirim bu soruya. Ek olarak Witcher'ın tadını aldıktan sonra daha Skyrim falan oynayamıyorum.

Biraz oyuna şans vermelisin, bir yere kadar gel hâlâ sıkılıyorsan yapacak bir şey yok. Bu oyun sana göre değilmiş demek ki fakat kesinlikle bir şans vermelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı