Witcher kitap serisi

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Witcher kitap serisi kaç kitaptan oluşuyor ve hangi sırayla okunmalı? Witcher 3 wild hunt GOTY Edition aldım hikayesine yarıdan başlamak istemiyorum, hem de bu sene TYT’den gördüm kitap okumanın önemini, evde okunacak akıcı kitap yok bu seriyi alıp yazın bitirmeyi düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun kitaptan sonra başlıyor.
1- Son Dilek (The Last Wish)
2- Kader Kılıcı (The Sword of the Destiny)
3- Elflerin Kanı (Blood of Elves)
4- Nefret Çağı (Time Of Contempt)
5- Ateşle İmtihan (Baptism of Fire)
6- Kırlangıç Kulesi (The Tower of Swallows)
7- Gölün Hanımı (Lady of the Lake)

Son düzenleme:
Witcher 7 seriden oluşuyor kitap sırası şöyle
  1. Son dilek.
  2. Kader kılıcı
  3. Elflerin kanı
  4. Nefret çağı
  5. Ateşle ımtihan
  6. Kırlangıç kulesi
  7. Gölün hanımı

Witcher 7 seriden oluşuyor kitap sırası şöyle
  1. Son dilek.
  2. Kader kılıcı
  3. Elflerin kanı
  4. Nefret çağı
  5. Ateşle ımtihan
  6. Kırlangıç kulesi
  7. Gölün hanımı
Kitaplar nasıldır hocam? Fiyatını hak ediyor mu sizce? Birde hikayesi güzel mi? Birde Witcher Evreni kitabını almaya gerek var mı sizce?

Kitaplar nasıldır hocam? Fiyatını hak ediyor mu sizce? Bir de hikayesi güzel mi?

Şahsen ben oyununu oynamadan aldım güzel kitaplar lakin ben bir kitap bitmeden diğer kitaba geçiş yaptığım için 4.kitaba gelip başka kitaba geçiş yaptım. Kuşkunuz varsa ilk kitabı alın okuyun sarmazsa diğerlerini almazsınız.

Şahsen ben oyununu oynamadan aldım güzel kitaplar lakin ben bir kitap bitmeden diğer kitaba geçiş yaptığım için 4.kitaba gelip başka kitaba geçiş yaptım. Kuşkunuz varsa ilk kitabı alın okuyun sarmazsa diğerlerini almazsınız.
Hepsini birlikte alacağım hocam, oyunu aldım hikayenin ortasından başlamamak için almak istiyorum kitapları😁

1 Ve 2. kitap Geralt abimizin başına gelenlen olayların anlatıldığı kısa hikayeler. Örneğin ilk kitaptaki hikayeler (biri hariç), Netflix uyarlaması olan Witcher dizisindeki bazı bölümlerin ta kendisi. Diğer kitaplar Ciri ve Yennefer arasında olan olayların anlatıldığı roman ama tabii ki de Geralt abimiz de var. Yani ilk iki kitaptaki gibi kısa hikaye değiller. Son kitap ise gene ilk iki kitap gibi Geralt abimizin başına gelen olayların anlatıldığı kısa hikayeler.

Okumaya değer. Çok güzel bir dili var. Betimlemeler ve bitki isimleri vs ilk kitapta efsane. İkinci kitabı sipariş verdim. Leh edebiyatı da okumadım demezsin. 😉

Son düzenleme:

Geri
Yukarı