Wmware macOS Catalina'ya gelen Big Sur güncellemesi yüklenmeli mi?

Yer
Çorum
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Wmware ile yüksek donanım verdiğim macOS sanal bilgisayarıma bugün bir güncelleme geldi.
Bugün Apple kimliğimi girdim sanırım ondan dolayı bugün geldi.
Diskimde 104 GB boş yer var(anamakine) sanal makineme ise 42 GB başlangıç diski ve fotoğraf falan depolamak için 32 GB olan ayrı bir disk verdim.
Orasını hiç doldurmadım halen 32 GB ve 42 GB başlangıç diskinden 25'i boş. Bu güncellemeyi yüklersem sorun olur mu?
Big Sur için 8 GB RAM 128 MB ekran kartı 3 veya 4 çekirdek işlemci yeterli olur mu?
Bir de performans şu an gerçekten MacBook gibi hızlı ve tepkisel. Yüklersem bu tepkisellik azalır mı?
@Yiğit Gençer
Güncelleme yaklaşık 12 GB Big Sur güncellemesi.
Bu da fotoğrafı;

MACBİG.png

pages,keynote ve iWork uygulamaları hızlı çalışıyor şuan.Onlara da bir şey olmaması lazım.(Pages hızlı)
@AlbertEnisteniz
@claus

Son düzenleme:
Yer yeterli. Ekran kartını bilemeyeceğim ama ben 4 çekirdekli 10.nesil işlemci kullanıyorum. Gayet akıcı.
sağolun hocam bu sanal makine ama hackintosh gibi çalışıyor şuan.
bir sorayım diğer hocalarıma sanal makine hackintosh gibi güncellenebilir mi bilmiyorum.
Merhaba arkadaşlar. Wmware ile yüksek donanım verdiğim macOS sanal bilgisayarıma bugün bir güncelleme geldi.
Diskimde 104 GB boş yer var(anamakine) sanal makineme ise 42 GB başlangıç diski ve fotoğraf falan depolamak için 32 GB olan ayrı bir disk verdim.
Orasını hiç doldurmadım halen 32 GB ve 42 GB başlangıç diskinden 25'i boş. Bu güncellemeyi yüklersem sorun olur mu?
Big Sur için 8 GB RAM 128 MB ekran kartı 3 veya 4 çekirdek işlemci yeterli olur mu?
Bir de performans şu an gerçekten MacBook gibi hızlı ve tepkisel. Yüklersem bu tepkisellik azalır mı?
@Yiğit Gençer
Bu da fotoğrafı;

Eki Görüntüle 957053

pages,keynote ve iWork uygulamaları hızlı çalışıyor şuan.Onlara da bir şey olmaması lazım.(Pages hızlı)
@AlbertEnisteniz
@claus

Acaba şuan cd üzerinden mi boot ediyorum anlamadım nasıl bakarım hocalarım.
@Yiğit Gençer ve @claus hocalarım biliyordur diye tahmin ediyorum.
birsürü uygulama falan kurdum ,apple kimliğime girdim,fotolar var birşey olmasın tekrar kurulum yapmak istemem.Sanal makine hackintosh veya mac gibi güncellenir mi onu da bilmiyorum.

@Yiğit Gençer
Bu da fotoğrafı;

Eki Görüntüle 957053

@AlbertEnisteniz
@claus
Şu anda Big Sur'u destekleyen bir uygulama ile işin yok ise yükseltme. Yükseltmeni öneririm ama daha sonrasında ne olacağına dair bir tahminim olmadığından yükseltme.

Şu anda Big Sur'u destekleyen bir uygulama ile işin yok ise yükseltme. Yükseltmeni öneririm ama daha sonrasında ne olacağına dair bir tahminim olmadığından yükseltme.
Hocam, işim vardı ve 3 uygulama big sur istedi. Ve bende güncelleme yapmaya karar verdim, 12 GB yüklendi Apple logosunda 25 dk kaldığı yazıyor ama Windows görev yöneticisinde bellek 96-97-99 arasında disk bir 0 da bir 99 da anlamadım, sanal makine yüklerken bu kadar sömürmesi normal midir? (Takılı ram 12,sanal bilgisayara 8,57 verdim)
@Yiğit Gençer

Demeye çalıştığını anlamadım ama güncelleme bittikten sonra bilgi ver.
Aşırı dondu, şimdi de wmwarede macos 10.15 gözükmüyor gitti 😕
Evet, buradan güncelleme yapmaya çalışacak olan hocalarıma tavsiye tüm sanal makine ve disklerini sildim, Catalina İSO ile en baştan wmware kurulumu yapacağım. Yükseltmeyin.

1 dakika Catalina.iso kullanma eğer Big Sur lazım ise.
Konudaki Unlocker dosyasını uygulamayı unutma.

O çok ağır, Catalinadan memnunum napayım imovie ve 2 uygulamanın eski dmglerini yüklerim.
O kadar hızlı çalışan makineye dokunmaya gerek yok bence. Yine de sağolun.
Konudaki Unlocker dosyasını uygulamayı unutma.
kurulum yeni bitti,uygulamaları tekrar kuracağım.Keşke uğraşmasaydım.Şuan tekrar eski hızına yakın.

Hocam, sıfırdan Big Sur kurulumu yaptım ve halen şoktayım. Catalina'dan çok daha hızlı. Benim PC çok ilginç gerçekten Hackintosh kursam böyle olmaz. Neyse de sorun yükseltmedeymiş dostlar. Bilgisayarınıza Big Sur ise ile baştan sanal makine oluşturarak yüklemek en iyisi. @Yiğit Gençer

Ekran Resmi 2021-04-30 19.32.05.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı