Word List yapmayan şifre oluşturma site önerisi

TheYOLA

Kilopat
Makaleler
2
Artık şifrelerimi aklımda tutmama gerek yok. Bu yüzden uzun ve karmaşık şifreler oluşturmak istiyorum, aşağıdaki gibi. Chrome'un kendi önerdiği şifreleri kullanmak istemiyorum çünkü kısa.

Örnek: Xbq-GmTwtg: U95uHewOdKEhU8Nf.&M1YAQna-INH#<@jO<Sc'DUHaIPIv0rJ

Uzunluk seçilebiliyor, kullanılacak karakterler seçilebiliyor ve her seferinde farklı şifre veriyor.

Kafandan oluştur? Ayrıca karışık şifrelerin çok da güvenilir olmadığı kanıtlanmış bir gerçek. Bu kadar kafaya takmayın.

Uzunluk seçilebiliyor, kullanılacak karakterler seçilebiliyor ve her seferinde farklı şifre veriyor.
Genelde bende bu siteyi kullanıyorum. Artık olarak "RANDOM.ORG - Password Generator" bu siteyi de kullanabilirsin.

Aklınızda tutabileceğiniz şifreler oluşturun. Gün geldiğinde ve hesabınızı kaybettiğinizde platformun destek kısmıyla iletişime geçeceksiniz, eski şifrenizi soracaklar, cevap veremeyeceksiniz.

Güçlü bir şifre yerine 2 adımlı doğrulamayı tercih ediyorum.

Basit bir şifre oluşturun mesela ahmet1x olsun şifreniz, bu şifrenin sonuna sitenin adının baş harfinin alfabede ki bir sonraki harfi büyük harfle ekleyip birde ? işareti koyun. Basit ve akılda tutması kolay olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı