Word yazı boyutunu otomatik değiştiriyor

Executioner

Kilopat
Daha fazla  
Word'de bir başlık veya alt başlık atıyorum, örneğin 14 boyutunda ve kalın yazı tipiyle. Fakat alta geçip normal yazı yazmaya başladığımda otomatikman bir üst başlığın tipine dönüyor. Tekrar seçiyorum ve tekrar alta geçip yazmaya başladığımda tekrar değiştiriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Ben değiştirmedikçe değişmesin.

Üniversite E Mail'im ile kullanıyorum, kendi uygulamam yok. O yüzden tüm ayarlara ulaşamayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite mailin ile kullandığında tüm ayarlara erişebilirsin.
Öyle bir sorun normalde yok. Bence sen Word kullanmayı bilmiyorsun.
Word yazı tipini sen değiştirmediğin sürece soldaki karaktere göre belirler.
Yani bu şekilde yazınca enter'a basarsam bu boyutta devam eder.
Ama daha öncesinde 500 kere enter'a bastıysan daha önce orada bırakılan "dikey boşlukların" puntosu ne ise ona göre devam eder. Aynı şey font için de geçerli.

Üniversite mailin ile kullandığında tüm ayarlara erişebilirsin.
Öyle bir sorun normalde yok. Bence sen Word kullanmayı bilmiyorsun.
Word yazı tipini sen değiştirmediğin sürece soldaki karaktere göre belirler.
Yani bu şekilde yazınca enter'a basarsam bu boyutta devam eder.
Ama daha öncesinde 500 kere enter'a bastıysan daha önce orada bırakılan "dikey boşlukların" puntosu ne ise ona göre devam eder. Aynı şey font için de geçerli.
Hocam sorunu yaşıyorum işte öyle bir sorun var şu an. Bir üst başlıkta kalınlık açıksa alta geçer geçmez kalını seçiyor otomatik. Yazı yazamıyorum şu an. Video falan da ulaştırabilirim dilerseniz

Edit: yazıyı yazacağım yere göre kendi kafasına göre punto atıyor. Bir alta iniyorum 14 oluyor bir daha alta inince istediğim olan 12 oluyor

Bir üst başlıkta kalınlık açıksa alta geçer geçmez kalını seçiyor otomatik.
Seçmiyor. Zaten sen zamanında seçtin. Devam ediyor. Olay bu.
Yapacağın 2 şey var. Birincisi dosyadaki en altta bulunan yazıdan sonraki tüm enter'ları silmek. İkincisi ise alt satırda farklı bir punto, yazı tipi vb. özellik kullanacaksan enter'a bastıktan sonra düzeltmek.
Bir dosyanın varsayılan yazı özellikleri olup sen değiştirdikten sonra enter'a basınca sıfırlanması gibi bir şey söz konusu değil.

Seçmiyor. Zaten sen zamanında seçtin. Devam ediyor. Olay bu.
Yapacağın 2 şey var. Birincisi dosyadaki en altta bulunan yazıdan sonraki tüm enter'ları silmek. İkincisi ise alt satırda farklı bir punto, yazı tipi vb. özellik kullanacaksan enter'a bastıktan sonra düzeltmek.
Bir dosyanın varsayılan yazı özellikleri olup sen değiştirdikten sonra enter'a basınca sıfırlanması gibi bir şey söz konusu değil.
Şimdi anladım enter'dan hemen sonra değiştirmem gerekiyormuş teşekkürler

Düzenleme: yazıyı yazacağım yere göre kendi kafasına göre punto atıyor. Bir alta iniyorum 14 oluyor bir daha alta inince istediğim olan 12 oluyor.
Çünkü dosyayı açtığında 837 kere enter'a basanlardansın. O enter'ları 12 punto ile atmışsın zamanında. O yüzden alt satıra ok tuşu ile inince öyle oluyor.

Geri
Yukarı