WordPress düşük çözünürlükte site tasarımı bozuluyor

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, WordPress üzerinden bir e-ticaret sitesi yapmaya çalışıyorum fakat bir sorunum var. Ben sayfayı düzenlerken falan hep büyük monitörümden dizayn ettim. Tarayıcıyı küçültünce veya daha az çözünürlüklü bir monitörden siteye baktığımda yaptığım dizayn bozuluyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim diğer e-ticaret siteleri gibi?

Merhaba, temayı sen mi hazırladın yoksa hazır mı?

Hazırsa eklenti -> Custom CSS, JS, HTML adında eklentiler var. Araştırıp istediğini indir.

Ardından responsive tasarım için kullanılan bu kodları kullan aşağıya bir makale paylaşıyorum.

Örnek: /* (992 px'e kadar olan ekranları kapsar. (telefon için kullanabilirsin) */ @media screen and (max-width: 992px) { .resim { width: 120px; height: 60px; } /* Bilgisayar */ @media screen and (min-width: 1200px) { .resim { width: 300px; height: 90px; }

Makale: CSS Responsive Mantığı ve Basit Responsive Örnekleri (basit ve sade bir dille anlatılmış)

İyi çalışmalar

Hazırsa eklenti -> Custom CSS, JS, HTML adında eklentiler var. Araştırıp istediğini indir.

Ardından responsive tasarım için kullanılan bu kodları kullan aşağıya bir makale paylaşıyorum.

Örnek: /* (992 px'e kadar olan ekranları kapsar. (telefon için kullanabilirsin) */ @media screen and (max-width: 992px) { .resim { width: 120px; height: 60px; } /* Bilgisayar */ @media screen and (min-width: 1200px) { .resim { width: 300px; height: 90px; }

Makale: CSS Responsive Mantığı ve Basit Responsive Örnekleri (basit ve sade bir dille anlatılmış)

İyi çalışmalar
Merhaba benim kodlarla pek aram yok. Tam olarak ne yapmalıyım hazır kodu verebilir misiniz?

Merhaba benim kodlarla pek aram yok. Tam olarak ne yapmalıyım hazır kodu verebilir misiniz?

Merhaba, sınıfları bilmeden hiçbir CSS kodu yazamam. Sınıfları bulmak için de didik didik araman gerekiyor. Size üst tarafta mantığını anlattım. Tek yapmanız gereken sayı ve sınıf adını değiştirmektir. (class)

İyi çalışmalar
Arkadaşın değindiği konuları malesef ki bilmen gerekli. Temayı satın mı aldın ?
Malesef ki kodlara aşina değilsen senin için süreç biraz daha zorlayıcı olur. Sana hazır kod sunabilmemiz için öncelikli olarak arkadaşın sorularını cevaplaman gerekli.

Geri
Yukarı