World of Tanks Hangi Tanklar alınmalı?

Şimdi böyle bir soru sormak yanlış. Oyunda 5 adet tank türü vardır. Bunlar hafif tank, orta tank, ağır tank, avcı tank ve havanlardır. Bu tank classların da nasıl oynaman gerektiğini kısaca açıklayayım ve önerdiğim ülkeyi ve tankı senin için söyleyeyim.

1. Hafif Tank : Hafif tanklar da amacın pek fazla hasar atmak olmayacak. Hızlıca oyun başında rakibe baya yaklaşacaksın ve manevra yaparak rakipleri spotlayacaksın onları açığa çıkartaracaksın. Takımındaki müttefikler karşıdaki adamlara vurduklarında böylece sende spot almış olursun. Tıpkı hasar atmış gibi aynı derecedeler. Ayrıca aralardan sızıp havanı da kesebilirsin. Ağır tankların arkasına geçip öldürebilirsin. Ağır tankların taretleri ve kendileri yavaş döndüğünden nereye dönüyorlarsa hemen arkasına geçerek kanser edebilirsin. Önerdiğim hafif tanksa zaten oyunda çok hafif tank yok. En çok EBR 105 yolundan gidilir ve en hızlı hafif tanktır.

2. Orta Tank : Orta tanklar da hem hafif tanklar gibi spot yapmaya uğraşmayacaksın. Hemde ağır tank gibi geçip ilerde oynamayacaksın. Bunda hasar atmaya odaklanacaksın. Çoğunun reload süreleri kısadır ve seri seri rakibi kesebilirler. Orta tanklarda ise önerdiklerim. M48 Patton yolu veya Progetto yoludur.

3. Ağır Tank : Benim de asıl classım olan ağır tankta zaten mantıken ağır bir tanksın ve ilerde oynayacaksın. Mermilerinin delişleri yüksektir. Çoğu taretten yemez. Taretleri eğimlidir ve açı vererek sektirebilirsin. Bu açı olayı her tank için değildir. Bazıların da açı versen bile versin sektirebileceğin bir taret yoktur yani. Önerdiğim ağır tanklar, Tiger yolundan gidebilirsin. E100' e çıkar. ABD Tankı olan T29'a da gidebilirsin. T29 kendi seviyesinde ki en iyi ağır tank diyebilirim. Kendinden 2 tier fazla olan tanklar bile taretini delemez. Bu tank Tier 7 tank ama bu tankın devamı aşırı çöp. Tier 8 yapıyosun ve sadece tareti değişiyor. Delişi vs. vs. hiç değişmiyor. Yani bunu T29'a kadar kasıp bırakabilirsin ama bu tankla sadece taret göstererek aşırı zevk alırsın. Polonya tankı olan 60TP yolunu da öneririm.

4. Avcılar : Bâzı avcılar arka çalılara saklanarak klasik avcılık yapar ve uzaktan rakibe sıkar. Fakat son seviye avcılar ağır tanklardan bile daha ağır. Bu sana biraz garip gelebilir :) Örnek verirmisin diye sorarsan örneğin T28, Tortoise vs. Bu tanklarla direk taret göstermeye falan uğraşmana gerek yok. Tek yapman gereken rakibe önünü dönmen. Rakibe önünü döndüğünde delmeleri imkansız. Sadece taret kapolalarından delerler. Bazı tankların kapolaları çok büyük olmasına rağmen bazılarının ki çok küçük. Küçük olması çok büyük bir avantaj. Diğer bahsettiğim avcılara gelirsek, bunlarla arkaya oturuyorsun ve sıkıyorsun. Mühimmat olarak kamuflaj ağı falan takarsan spotlanma şansın azalır ve hafif tanklar seni kolay kolay avlayamaz. Zırhları incedir. Yani spotlanırsanız ölürsünüz. Önerdiğim bu şekil avcılar ise, Jagdpanzer E100 yolu, Grille 15 yolu. Bu tanklarla çok rahat edersin. Öneririm.

5. Havanlar : Havanlar da maç başladığı gibi arkalara falan gidiyorsun saklanıyorsun. Kolay spotlanacağın yerlere geçmemen daha iyi olacaktır. Saklandığın yerin önünde bir engel olmamasına dikkat etmelisin. Aksi takdir de mermi önündeki yere çarpacaktır ve sıkmayı düşündüğün yere gitmeyecektir. Hafif tankların ilk hedefi sizsinizdir. Bunu oynarken ilk ağır tanklara yönelin. Hem yavaş oldukları için daha kolay isabet ettirirsiniz. Hemde ağır tankları öldürmek maçı kazandırır. Bu class için tank öneremeyeceğim kusura bakmayınız.

Sanırım yeni bir oyuncusun. Ben 7 yıldır oynuyorum ve sana kısaca bir özet geçtim. Eğer yeni başladıysan, yukarıdaki görevler sekmesinde "Brifing" adlı bir görev olduğunu göreceksin. O görev sekmesinde ki tüm görevleri yaparsan sana istediğin bir VI (6) Tier bir tank verecek. İstediğin tankı alabilirsin. Hangi türde oynamak istediğini öncelikle seçmelisin. Tankını sonra değiştiremezsin. Daha sonra yeni bir hesap açıp farklı tanklar alabilirsin ama önerim tek hesaptan gitmen. Tankını seçerken tier 6 tankın özelliklerine değil, o tankın Tier 8,9 ve 10 özelliklerine bak ve diğer tanklarla karşılaştır.

Uzun uzun yazdım. Bir beğeniyi çok görmezseniz sevinirim. :)
Hocam ben biraz tarihsel olarak geldim bu oyuna ve dış görünüşe önem veririm o yüzden aklımda Sovyetler Birliğinin IS-7 Ağır Tankı Çinin 113 Ağır Tankı Polonya'nın 60 TP Ağır Tankı Ben bu tankların nerdeyse hepsini açmak istiyorum ve oyun tercihimi seçtim ağır tank oynamak istiyorum Hangisini açmalıyım nasıl yapmalıyım ilk başta sovyetlerı açmıştım şuan T-28 Tankım açık yavaştan IS-7 Tankına doğru gitmek istiyorum

Hocam ben biraz tarihsel olarak geldim bu oyuna ve dış görünüşe önem veririm o yüzden aklımda Sovyetler Birliğinin IS-7 Ağır Tankı Çinin 113 Ağır Tankı Polonya'nın 60 TP Ağır Tankı Ben bu tankların nerdeyse hepsini açmak istiyorum ve oyun tercihimi seçtim ağır tank oynamak istiyorum Hangisini açmalıyım nasıl yapmalıyım ilk başta sovyetlerı açmıştım şuan T-28 Tankım açık yavaştan IS-7 Tankına doğru gitmek istiyorum
IS-7 cidden güzel tank. Hatta öneririm sana da. 113'ü boşver. Kendi tierinde güçsüz kalıyor. 60TP'ye gelirsek o da güzel tank. ama bana hangisini alırsın diye sorulsa, IS-7'yi seçerim. Hem IS-7'nin biraz daha arka kısımları yani tier 8 ve 9'u falan da güçlü rahat kasarsın yani. Tier 7 si biraz orta tank gibi. Topu baya güçlü ama zırhı güçsüz kalıyor daha sonra tier 8'i açıyorsun ve hem delinmiyor hem çok vuruyor. Seçim sana kalmış. Ayrıca sana ABD tankı olan T110E5'i de öneririm. Önceki kısımları yani tier 8 ve 9'u çok leş tanklar kasarken zorlanırsın. Kendi tierinde zayıf kalıyor. Taretini hiç bir tank delemez ama topu biraz güçsüz kalıyor. Tier 9'u da aynı şekilde ama tier 10'u açtığında rahat edeceksin. Tier 7'yi söylemek gerekirse kendi tierine göre en iyi ağır tank.

IS-7 cidden güzel tank. Hatta öneririm sana da. 113'ü boşver. Kendi tierinde güçsüz kalıyor. 60TP'ye gelirsek o da güzel tank. ama bana hangisini alırsın diye sorulsa, IS-7'yi seçerim. Hem IS-7'nin biraz daha arka kısımları yani tier 8 ve 9'u falan da güçlü rahat kasarsın yani. Tier 7 si biraz orta tank gibi. Topu baya güçlü ama zırhı güçsüz kalıyor daha sonra tier 8'i açıyorsun ve hem delinmiyor hem çok vuruyor. Seçim sana kalmış. Ayrıca sana ABD tankı olan T110E5'i de öneririm. Önceki kısımları yani tier 8 ve 9'u çok leş tanklar kasarken zorlanırsın. Kendi tierinde zayıf kalıyor. Taretini hiç bir tank delemez ama topu biraz güçsüz kalıyor. Tier 9'u da aynı şekilde ama tier 10'u açtığında rahat edeceksin. Tier 7'yi söylemek gerekirse kendi tierine göre en iyi ağır tank.
Hocam tier falan anlamıyorum üzgünüm pek bir bilgim yok sadece dış görünüşüne göre tank açmak istiyorum o amerikan tankı pek hoşuma gitmedi dış görünüşü Maus falanda kasmak istiyorum fakat İlk önce IS-7 Başlıyım o zaman yavaştan kasıyorum onu ondan sonra hangi ağır tankı kasmalıyım amerikan tankı tareti güzelde aşşa kısmı pek dolgun durmuyor

Hafif tank olarak favorim İngiliz Cruiser Mk.IV. Sebebi 50 km hıza ulaşabilmesi ve her atışta 2 mermi atan 2 mermili şarjörü olması. Tankın kendisi çatışmaya girmek için iyi değil ama saklanıp ateş açmak için harika bir tank diyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca isterseniz War Thunder adlı oyuna da bakabilirsiniz. Ben War Thunder'ı daha çok seviyorum çünkü tankların canı yok. Tek atışta da ölebilirsin, şarjör boşaltmalarına rağmen ölmeyedebilirsin.

Son düzenleme:
İlk Cruiser Mk. III'ü denemiştim. Hoşuma gidince Cruiser Mk.IV'le ikisini kullanmaya başlamıştım. World of Tanks'dan War Thunder'a geçince de Cruiser Mk. IV (A13 Mk. II) ile devam ettim. 😄
War Thunder'ı daha eğlenceli buluyorum. Bir keresinde günlük görevde botlar tarafından namlumdan vurulmuştum.
World of Tanks'da da öyle mi bilmiyorum ama Cruiser Mk. IV War Thunder'da geri vitesi pek iyi değil. Tankın kendisi R vitesten pek hoşlanmıyor gibi :D
Tankın adı Crusader, Cruiser serisinin Mk. VI modeli:
0EBADA347AEBB1F2CE706D8CBD55647F4ED9205B

Son düzenleme:
Beyler her önüme gelen elime veriyor ya niye böyle oldu yani 3-4 oyunda ancak 1-2 tank patlatabiliyorum ne zamana ögrenirim ben bu oyunu ve Türk oyuncu sayısı yok gibi sanki hiç görmedim böyle klan savaşları falan oluyormu ?

Bilgi almak isteyen oyun içi "paroda" nickimden ulaşabilir..
Çin ağır Wz-111-5A kas sonra 113. Zaten 5a bitene kadar alışırsın ve 113 oynamak kolay olur.
Beyler her önüme gelen elime veriyor ya niye böyle oldu yani 3-4 oyunda ancak 1-2 tank patlatabiliyorum ne zamana ögrenirim ben bu oyunu ve Türk oyuncu sayısı yok gibi sanki hiç görmedim böyle klan savaşları falan oluyormu ?
Elime veriyor derken? :D sen eklesene beni oyundan. yada nickini yaz buraya ele verelim beraber.
Benim nick: paroda
Cruiser IV'ü az önce denedim. İlk defa bir tank üzmedi beni, keyifli bir oyun geçirdim. 😄

s0lbi Oynanış için bu arkadaşın videolarını izleyin tavsiyem. kendisi oyunun Community Contributor'u.
Aynı zamanda oyunu hakkıyla oynayan biridir.
Mr Botosh Tanklar, oyun mekanikleri vs için bu arkadaşın videoları sana çok yardımcı olacaktır. Kendisi bottur ama iyidir. :D Buda Community Contributor'dur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı