World of Warcraft Serüvenim

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, yaklaşık 11 senedir oynamak isteyip bir türlü oynayamadığım bu oyunu son 1 aydır bayağı bir oynuyorum. Düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle oyunu hikayesi evreni çok geniş fakat her MMO'da olduğu için endgame olmadan bir şey yapılmıyor, hikayesi güzel ona göre oynaya oynaya Quest yapa yapa gideyim dedim de yok, cık olmuyormuş öyle. Story oyun mantığı olmadığın için her yerin kendine özel hikyesi var, gitmeniz lazım. Normal MMO'lara hikaye eklemişler gibi yani. ICC'de Arthas'ı gidip görmek istemiştim halbuki.

Dungeon sistemi çok uzun sürüyor ve oyun isteğimi biraz baltaladı açıkçası. MMO oynamadığımı önceden de belirttim fakat ölünce geri gelmek falan çok uzun iş. Oyun çok güzel takiteli AYT'lık parayı veririm dedim de o zevki hala alamadım. Ha endgame olunca da ne yapacağım onu da bilmiyorum ama çok zamanı olan birisi değilim. Kısacası yol yakınken dönmek iyi gibi.

Uzun süre vakit ayırman gereken emeğe dayalı bir oyun. Ayrıca guildin olması lazım ki rahatça dungeon kasabilesin. Sağlam itemler max levela ulaşınca heroic dungeonlardan düşüyor.

PvP için de kasabilirsin, battlegroundlara girip honor point kazanarak vendorlardan PvP itemleri alabilirsin.
Çok teşekkür ediyorum,aklıma tutacağım bunu.Şu an yapmam gereken full DG grind yapıp endgamede world questleri bitirmek değil mi? Ondan sonra ne olacak? Ayrıca SL almam gerekiyor mu zorunlu?

Çok teşekkür ediyorum,aklıma tutacağım bunu.Şu an yapmam gereken full DG grind yapıp endgamede world questleri bitirmek değil mi? Ondan sonra ne olacak? Ayrıca SL almam gerekiyor mu zorunlu?
Maksimum seviyeye ulaştıktan sonra bölgedeki daily questleri yap (mavi olanlar). Oyun tarzına göre de dediğim gibi arenadan önce battlegroundlara girerek honor point kazanıp PvP gear çekmen gerek yoksa arenada seni yerler hocam.
PvE için haftalık raid olması lazım, raidlere girebilirsin. Ayrıca heroic dungeon seviyesinde item topladığınızda oradan da PvE itemi düşürüp o şekilde de ilerleyebilirsin. İki türlüsü de zevklidir, hatta oyun içinde meslek kasıp yeteri kadar oyun parası (gold) toplarsan auction house üzerinden oyun süresi satın alıp para vermeden de oynayabilirsin. Oyunda yapabileceğin şeylerin sınırı yok kısacası, kafana göre takıl :)

Shadowlands alman gerekli tabi, en güncel expansiona sahip olmak ve 55 leveldan yukarıya çıkmak istiyorsan.

Maksimum seviyeye ulaştıktan sonra bölgedeki daily questleri yap (mavi olanlar). Oyun tarzına göre de dediğim gibi arenadan önce battlegroundlara girerek honor point kazanıp PvP gear çekmen gerek yoksa arenada seni yerler hocam.
PvE için haftalık raid olması lazım, raidlere girebilirsin. Ayrıca heroic dungeon seviyesinde item topladığınızda oradan da PvE itemi düşürüp o şekilde de ilerleyebilirsin. İki türlüsü de zevklidir, hatta oyun içinde meslek kasıp yeteri kadar oyun parası (gold) toplarsan auction house üzerinden oyun süresi satın alıp para vermeden de oynayabilirsin. Oyunda yapabileceğin şeylerin sınırı yok kısacası, kafana göre takıl :)

Shadowlands alman gerekli tabi, en güncel expansiona sahip olmak ve 55 leveldan yukarıya çıkmak istiyorsan.
Çok teşekkür ediyorum tekrardan,bir şey olursa bu konuyu hortlatacağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı