World War Z FPS düşmesi

spartakboskova

Hectopat
Merhabalar. Dün World War Z oyununu yükledim ve oynadığımda sürekli bir FPS düşmesi girmeye başladı. Oyunu indirene kadar herhangi bir sıkıntı yoktu ve bundan sonra başladı. Hemen hemen bütün oyunlarda FPS düşmesi yemeye başladım. RAM kaynaklı olmadığını biliyorum. Drop olmadığı sırada akıcı şekilde oynayabiliyorum oyunları herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ama drop girince 4-5 saniye bile sürebiliyor. Bazen klavye ve mouse kullanılamaz oluyor ya da takılı kalıyor. GPU kullanımı drop sırasında çok düşük seviyelere iniyor. Bilgisayarı normal kullanırken bile drop yediğim oluyor. 1 gündür bu durum böyle. Nasıl çözebilirim bu duru mu?
Disk alanı 30 GB seviyesine indi ayrıca bununla alakalı bir durum olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birebir aynı sorunu bende yaşıyorum. Sistemimin çok rahat kaldırdığı oyunlarda bile drop yiyorum FPS düşüyor. Mad Max ilk yüklediğim zaman Ultra'da oynuyordum şimdi High'ta drop giriyor.

Merhabalar. Dün World War Z oyununu yükledim ve oynadığımda sürekli bir FPS düşmesi girmeye başladı. Oyunu indirene kadar herhangi bir sıkıntı yoktu ve bundan sonra başladı. Hemen hemen bütün oyunlarda FPS düşmesi yemeye başladım. RAM kaynaklı olmadığını biliyorum. Drop olmadığı sırada akıcı şekilde oynayabiliyorum oyunları herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ama drop girince 4-5 saniye bile sürebiliyor. Bazen klavye ve mouse kullanılamaz oluyor ya da takılı kalıyor. GPU kullanımı drop sırasında çok düşük seviyelere iniyor. Bilgisayarı normal kullanırken bile drop yediğim oluyor. 1 gündür bu durum böyle. Nasıl çözebilirim bu durumu?
Disk alanı 30 GB seviyesine indi ayrıca bununla alakalı bir durum olma ihtimali var mı?

Birebir aynı sorunu bende yaşıyorum. Sistemimin çok rahat kaldırdığı oyunlarda bile drop yiyorum FPS düşüyor. Mad Max ilk yüklediğim zaman Ultra'da oynuyordum şimdi High'ta drop giriyor.

Sorununuz hala devam ediyorsa diskinizden olduğunu düşünüyorum. Konuyu hortlatmış olacağım ama eğer hala devam ediyorsa SSD'niz varsa oyunları ona geçirip deneyin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı