WoW Nereden En Ucuza Alınır ? DLC' ler Ve İndirme Sorunu .

Mahog191

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar ve iyi akşamlar :) . Ben WoW'a başlama kararı aldım ve aylık fiyatlara baktım kimi sitelerde 10 dolar ( 30 günlükten bahsediyorum ) bazılarında 14 bazılarında daha da ucuz zira bazı yerlerde 7 dolara bile gördüm . Bunun sebebi ne ? Yani neden her yerde farklı ? Üstelik genel olarak hepsi 30 gün ve fiyatları çok farklı . İşin bir diğer kısmı oldukça fazla DLC olduğunu öğrendim bunlar hikaye olarak + mı yoksa binek vs. mi ? Birde böyle araştırırken bedava deneme sürümü olduğunu öğrendim daha sonra kayıt oldum ( biraz zorlansamda :D ) ve oyunu indirmeye başladım ( Battle.net üzerinden ) ve oyunun toplam boyutunun 25 GB olduğu yazıyordu burada biraz şaşırdım ama AKK ' yi aşmadığım için indirmeye başladım fakat olmadı . Yani 1 saatte ortala 2.8 GB indirmem gerekirken oyun dosyası 2 saat indirmenin ardından 128MB idi . Bunu sebebi ne ? İşin bir diğer tarafı ise toplam indirmeyi gösteren bar hala 0 da . Yani ilerleme yok . Bunun sebebi nedir ? Resim atmayı denedim fakat dosya büyük dedi . Hepinize iyi forumlar dilerim . Şimdiden teşekkürler :)

Bir diğer ilginç şey ise şu arkadaşlar ADSL sayaç kısmına baktım ve ilerleme sıfır . Yani indirmeye başladığımda toplam veri 22GB şuan yine 22GB . İndirmiyor muyum ? Oyun bir kaç dosya indirdi .data vs. daha sonra updating yazdı . Eğer sorun yoksa bu gece PC'yi açık bırakmayı düşünüyorum . Şimdiden saolun .

Arkadaşlar sorunu çözdüm . İşin ilginç tarafı bu olay sadece WoW ' da oluyor . Eğer bu sorunu yaşayan varsa yapmanız gereken şeyler oldukça basit . Yazmadan önce belirteyim bu benim değil .

1. Adım

Battle.net Launcher Masaüstü Uygulamasını kapatın. Windows Görev Yöneticisini (Ctrl+Shift+ESC) açarak “İşlemler” sekmesinden agent.exe işlemini sonlandırın. Uygulamayı tekrar çalıştırın problemin çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
2. Adım

DNS’lerinizi sıfırlayın ve Modeminizi yeniden başlatın. DNS’leri sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra Battle.net Uygulamasını çalıştırın ve problemin çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
Windows 8 Kullananlar; Windows Başlat Tuşu + X ‘e aynı anda basın. Çıkan ekrandan Komut İstemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Karşınıza çıkan ekrana ipconfig /flushdns yazın veEnter tuşuna basın.
Windows 7 ve Vista Kullanlar; Başlat -> Donatılar -> Komut İstemi uygulamasını açın. Karşınıza çıkan ekrana sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.
  • ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın
  • ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın
  • ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basın
Windows XP kullananlar; Başlat -> Çalıştır uygulamasını açın. Karşınıza çıkan ekrana CMD yazıp Enter tuşuna basın. Komut İstemi uygulaması açılacaktır. Karşınıza çıkan ekrana sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.
  • ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın
  • ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın
  • ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basın
3. Adım

Battle.net Masaüstü Uygulamasının önbellek dosyalarını silin(aşağıdaki adımları uygulayın) ve uygulamayı tekrar çalıştırıp problemin çözülüp çözülmediğine bakın.
  • Çalışan Battle.net uygulamalarını kapatın. Windows Görev Yöneticisini (Ctrl+Shift+ESC) açarak “İşlemler” sekmesinden agent.exe işlemini sonlandırın.
  • Gizli dosya ve Klasörleri görme özelliği aktifleştirin.
Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 için; Bilgisayarım -> C: -> ProgramData ->Battle.net klasörünü ve Blizzard Entertainment klasörünü silin ve uygulamayı tekrar başlatın.
Windows XP için; C -> Documents And Settings -> Tüm Kullanıcılar -> Application Data ->Battle.net ve Blizzard Entertainment klasörünü klasörünü silin ve uygulamayı tekrar başlatın.
4. Adım

Gereksiz çalışan arkaplan uygulamalarını kapatarak bilgisayarınızı çalıştırın. Antivirüs programınızı devre dışı bırakın ve Battle.net Uygulamasını tekrar çalıştırın.
  • Windows XP / Windows Vista / Windows XP için geçerlidir.
  • Windows Başlat Tuşu + R yaparak “Çalıştır” uygulamasını açın.
  • Çıkan ekrana “msconfig” yazın ve Enter’a basın
  • Karşınıza çıkan ekrandan “Seçmeli Başlangıç” ‘ı seçin. Ayarlarını aşağıdaki resimdeki gibi yapın.
  • Ardından “Hizmetler” sekmesine geçin. Sol alt tarafta bulunan “Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle“seçeneğini seçin. Ardından “Tümünü Devre Dışı Bırak” ‘ı seçin ve uygulaya basın. Ardından “Tamam” seçeneğini seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra Battle.net uygulamasını çalıştırın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
Bu işlem Güvenlik Duvarı – Antivirüs gibi Windows başladığında otomatik olarak çalışan uygulamaların çalışmasını durdurur. Battle.net uygulamasını çalıştırıp yüklemeyi test ettikten sonra “msconfig” ‘den tekrar “Normal Başlangıç“ı seçin ve Hizmetler sekmesinden devre dışı bıraktığınız uygulamaları tekrar aktifleştirin.
5. Adım

Herhangi bir VPN veya benzeri bir program kullanmadığınızdan emin olun
6. Adım

Bağlantınızın 3G veya 4G üzerinden olamamsına dikkat edin. Battle.net sunucuları mobil bağlantıları desteklememektedir.
7. Adım

Son olarak ise Flash güncellemelerinizi kontrol edin. Eğer Lightspark’ı yüklediyseniz bu programı silin.
Umarız yukarıdaki adımlar probleminizi çözer. Yazının orijinalini okumak için tıklayın. Keyifli Oyunlar.

Ben bu 7 adımın 2. hariç hepsini denedim ve olmadı . Aslında tüm olay 2.adım da size de tavsiyem bunu tam uygulamanız zira ben ağ ve paylaşım ayarları menüsünden DNS ' si sıfırlamıştım ve olmamıştı . Daha sonra ipconfig/ x ' leri deneyince oldu . İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı