Çözüldü Wraith Max CPU fanı ekteki kablo ile RGB olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CmonDarling

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller,
AMD Wraith Max işlemci soğutucusuna sahibim. Bildiğiniz üzere bu fan RGB destekliyor ve 4 pinli bir RGB kablosuyla geliyor (USB girişi olan kabloya sahip değilim). Anakart olarak MSI B450M PRO M.2 V2 kullanıyorum ve üzerinde sadece jled girişi mevcut yani adreslenebilir JRGB girişi yok. Fandan çıkan elimdeki yani ilk fotoğrafta olan kabloyu anakarta bağlarsam sadece kırmızı, mavi, yeşil renk verebiliyor ve fanın yazılımıyla çalışmıyor. Fakat geçen günlerde bir kabloya denk geldim. O kabloyu satın alarak bağlantı yaparsam istediğim RGB renklerini ve efektlerini yazılım ile kullanabilir miyim? Ek olarak, bu işlevi yapabilmek için başka çözümünüz varsa açığım.
Benim elimde olan kablo:

IMG_6369.jpg

RGB yapabilmek için satın almayı düşündüğüm kablonun linki ve fotoğrafı:

gamepower kablo.PNG

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cooler Master'ın yazılımı sadece Wraith Prism için var, Wraith Max için yok.
Yoksa tek çare JRGB, JRAINBOW veya RGB Header’lı bir anakarta geçmek mi?
JRAINBOW dediğin ARGB. Wraith Max ARGB olmadığı için, normal RGB ile bağlandığı için bir alakası yok. ARGB'li bir anakart almana gerek yok soğutucu için. Normal RGB girişli bir anakart lazım.

Dediğim gibi anakart değiştirmek en basit çözüm ve uğraşılmaya değeceğini sanmıyorum. Sen bilirsin yine de.
Wraith Max'in RGB kontrolünü RGB kablosu ile yapıyorsun, ARGB ile alakası yok direkt.
Anakartında JLED girişine takarak kontrol edebilirsin ancak renkler ve efektler sınırlı onda.

Linkini attığın kontrolcü ise bu senaryoda işine yaramayacak bir şey. Varsın anakartındaki JLED girişinde kalsın, uğraşmaya değmez.

Wraith Max'in RGB kontrolünü RGB kablosu ile yapıyorsun, ARGB ile alakası yok direkt.
Anakartında JLED girişine takarak kontrol edebilirsin ancak renkler ve efektler sınırlı onda.

Linkini attığın kontrolcü ise bu senaryoda işine yaramayacak bir şey. Varsın anakartındaki JLED girişinde kalsın, uğraşmaya değmez.

Anakartımdaki JLED’e takıyorum ve Msi Mystic Light’ta sadece 3 tane falan pek işe yaramayan efekt yapabiliyorum. Renk bile değişmiyor. Bu fan için Cooler Master’ın yazılımı var fakat onunla çalışmıyor. İzlediğim videolarda cayır cayır çok güzel bir görüntüyle RGB yanıyor ışıkları. Ben de bunu yapmak istiyorum. Fakat dediğiniz üzere o kablo ile bunu yapamam. Başka bir yöntem var mı? Yoksa tek çare JRGB, JRAINBOW veya RGB Header’lı bir anakarta geçmek mi?

Cooler Master'ın yazılımı sadece Wraith Prism için var, Wraith Max için yok.
Yoksa tek çare JRGB, JRAINBOW veya RGB Header’lı bir anakarta geçmek mi?
JRAINBOW dediğin ARGB. Wraith Max ARGB olmadığı için, normal RGB ile bağlandığı için bir alakası yok. ARGB'li bir anakart almana gerek yok soğutucu için. Normal RGB girişli bir anakart lazım.

Dediğim gibi anakart değiştirmek en basit çözüm ve uğraşılmaya değeceğini sanmıyorum. Sen bilirsin yine de.

Çözüm
"Wraith Prism" yazıyor ama sen bilirsin.
Ayrıca bu programı Wraith Prism'i ön USB 2.0 ile bağladığında kullanıyorsun. Wraith Max'te ön USB ile bağlama şansın yok, sadece RGB ile bağlayabiliyorsun.

"Wraith Prism" yazıyor ama sen bilirsin.
Ayrıca bu programı Wraith Prism'i ön USB 2.0 ile bağladığında kullanıyorsun. Wraith Max'te ön USB ile bağlama şansın yok, sadece RGB ile bağlayabiliyorsun.
Sadece link adında Prism yazıyor içeriği ve uygulama kurulunca Max diye geçiyor fakat dediğin gibi Prism'den devşirme olabilir.
Ben bir arkadaştan Prism'in USB kablosunu temin ettim ve sonra benim fana takmaya çalıştım ama fandaki girişleri farklıydı. Bendeki kabloyu kestim ve benimkinin fan girişi ve onunkinin USB tarafını birleştirdim. Anakartımda USB yerine taktım. Çok ümitliydim... İstediğim gibi sonuçlanmadı ama yine de farklı renkler elde edebildim, sarı, mor gibi. Fakat yine yazılım ve tam RGB olmadı :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı