Wraith Prism nasıl?

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8
Ekran kartı
Yok
Anakart
B450 aorus elite
İşlemci
2400G
Cuma günü 250₺'ye Wraith Prism işlemci soğutucu sipariş ettim. Stok soğutucu ile boşta 39, yükte 65 dereceyi görüyordu 2400G işlemcim. Malûm yaz geliyor ve kasam çöp bir Rampage yani hava almıyor. 75 dereceye kadar çıkıyordu. Ben de yeni bir soğutucunun iyi olabileceğini düşündüm. Sizin düşünceleriniz nedir? Henüz elime ulaşmadı.

Ben çok memnunum. OC işlemcim ile kullanıyorum yük altında 58 dereceyi geçmiyor. Bu fanın soğutma anlamında yarısı bile olmayanları sadece RGB si olanları kafadan 250 TL den başlıyor. Bu fan kalite olarak kule tipi soğutucular ile yarışıyor. Yavaş dönmesinin sebebi ise zaten işlemcinin sıcaklığıyla baş etmesi sıcak değilse neden hızlı dönsün değil mi? Yoksa 2100 RPM dönüş hızı var.

Hocam benim işlemci 60 dereceyi geçmiyor sizce almaya gerek var mı
Stok soğutucu ile kıyaslama yapmadım sistem direkt wraith prism ile geldi. Isı değerleri ortalama. Ne cayır cayır yanıyor ne de mükemmel soğutma performansı veriyor. Alınır mı dersen alınır.

Ben çok memnunum. OC işlemcim ile kullanıyorum yük altında 58 dereceyi geçmiyor. Bu fanın soğutma anlamında yarısı bile olmayanları sadece RGB'si olanları kafadan 250 TL'den başlıyor. Bu fan kalite olarak kule tipi soğutucular ile yarışıyor. Yavaş dönmesinin sebebi ise zaten işlemcinin sıcaklığıyla baş etmesi sıcak değilse neden hızlı dönsün değil mi? Yoksa 2100 RPM dönüş hızı var.

Yanlış bilgi vermeyelim tam yükte 3800 devir dönüyor :D
Tam yükten kastım yüksek sıcaklık.
@Elio Talvinen hocam sanırım siz de 1600 AF kullanıyorsunuz. Benim 1600 AF de tam yükte 58 dereceyi geçmiyor :D

Yanlış bilgi vermeyelim tam yükte 3800 devir dönüyor :D
Tam yükten kastım yüksek sıcaklık.
@Elio Talvinen hocam sanırım siz de 1600 AF kullanıyorsunuz. Benim 1600 AF de tam yükte 58 dereceyi geçmiyor :D
Olabilir karıştırmışımdır :D 1600 AF için fazla fazla iyi zaten.

Geri
Yukarı