X-Plane 11 B737 Zibo mod uçağı kalibrasyon

Melille

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, iyi forumlar. Dün X-Plane 11 oynarken Boeing 737 uçağı için Zibo Mod kurdum. Ancak kalkış için pistte hizalanıp, motorlara güç verdikten sonra uçak benim kontrolüm dışında sağa doğru dönüyor. Aynı şekilde piste yaklaşım yaparken havadayken de yine kontrolüm dışında burun aşağı yöneliyor ve uçak sağa yatıyor. Tahminimce kalibrasyon hatası var ama emin değilim. Eğer başlık yanlış ise kusuruma bakmayın :). Yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

Not: Uçağı neredeyse hiç kontrol edemiyorum, kendi kendine yukarıdaki gibi hareket ediyor.

Sağa sola dönüşlerde mouse yoke kullandığınız halde sağa dönüyorsa rudderla ilgili bir durum olabilir.Ekstradan uçağın burun aşşağı verme konusunda ise trimden kaynaklanıyor olabilir.

Sağa sola dönüşlerde mouse yoke kullandığınız halde sağa dönüyorsa rudderla ilgili bir durum olabilir.Ekstradan uçağın burun aşşağı verme konusunda ise trimden kaynaklanıyor olabilir.
Çözüm olarak ne önerirsin bana? Ek olarak yakın bir zamanda Logitech Extreme Pro 3d alacağım, önerir misin?

Hocam bende de aynı joystick var gayet iş görüyor ama deadzone durumu var.Örnek veriyorum sağa sola döndürürken veya aşşağı yukarı yaparken uçağı, ben elimde %80 çektiğimi hissediyorum ama simulasyonda %100’e ulaşmış oluyor ama kesinlikle klavye ve mousedan daha iyi.

Peki o deadzone ayarını yapmak mümkün değil mi sence? Yani o %20'lik farkı sıfırlamak veya azaltmak mümkün olmaz mı?

Açıkcası ben uğraşmadım pek ama yakın çevremde çözebilen çıkmadı.Üzerinde gerçekten uğraştılar mı sorunun bilmiyorum ama konuştuktan sonra buraya ekleme yaparım.

Açıkcası ben uğraşmadım pek ama yakın çevremde çözebilen çıkmadı.Üzerinde gerçekten uğraştılar mı sorunun bilmiyorum ama konuştuktan sonra buraya ekleme yaparım.
Yardım için sağ ol, teşekkür ederim. Şu an demo kullanıyorum zaten oyunu ya Haziran'daki indirimlerde ya da başka bir site buldum oradan %20 indirimle alacağım. Oyunu aldıktan sonra hemen joystick de alacağım.

Rica ederim indirime kadar bolbol 737 videosu izlemenizi öneririm ekstradan.Fmc programlama, motor çalıştırma prosedürleri gibi bir cok şeyi hızlıdan kavrarsınız simulasyonu aldığınız zamanda %100 sekilde ucmaya başlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı