X3430, Radeon 7850 1GB ekran kartını besler mi?

@sivrisnake4 bayağı besliyor GTX 1060'ı. Oyun performansı 3.8 GHz'ye overclockluyken bile G5400'ten daha kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun videosu koymak yerine direk sonuçları koyup bana güvenin demiş attığınız link. Ne darboğazın sebebini biliyoruz, ne sıcaklık değerlerini görebiliyoruz, ne çekirdek kullanım miktarlarını görebiliyoruz, ne de oyunların hangi grafiklerde açıldığını, ya da işlemcilerin kendi frekanslarını kısıp kısmadığını, veyahut kullanılan soğutucunun yeterli olup olmadığını. X3430'dan X3470'e kadar arttıkça değişen tek şey frekans miktarları, fakat X3430 O frekansı kaldıramayıp fazla ısınmış olabilir dediğim gibi hiçbir şey paylaşmamış göremiyorum, bilmiyorum. X3430 Türkiye'de satış fiyatı en ucuz 400'e buldum fakat AliExpress'de X3460 var 150 liraya zaten alacak olan onu almalı. Neyse konu X3430 O yüzden buraya girmeyeceğim, fakat o seri özellikle üstlere doğru büyük işler yapabilir. Çözünürlüğü aşırı düşük olmayan ve grafikleri açık bir oyunda gayet güzel sonuçlarla karşılaşırsınız. Zaten direk oyundaki durumunu gözlemlemeyecek olsam ark.intelden veya cpu userbenchmarkdan bakarım sonuçlarına, oradan yanlış bilgi aldığımız için youtubeden bakıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyun videosu koymak yerine direk sonuçları koyup bana güvenin demiş attığınız link. Ne darboğazın sebebini biliyoruz, ne sıcaklık değerlerini görebiliyoruz, ne çekirdek kullanım miktarlarını görebiliyoruz, ne de oyunların hangi grafiklerde açıldığını, ya da işlemcilerin kendi frekanslarını kısıp kısmadığını, veyahut kullanılan soğutucunun yeterli olup olmadığını. X3430'dan X3470'e kadar arttıkça değişen tek şey frekans miktarları, fakat X3430 O frekansı kaldıramayıp fazla ısınmış olabilir dediğim gibi hiçbir şey paylaşmamış göremiyorum, bilmiyorum. X3430 Türkiye'de satış fiyatı en ucuz 400'e buldum fakat AliExpress'de X3460 var 150 liraya zaten alacak olan onu almalı. Neyse konu X3430 O yüzden buraya girmeyeceğim, fakat o seri özellikle üstlere doğru büyük işler yapabilir. Çözünürlüğü aşırı düşük olmayan ve grafikleri açık bir oyunda gayet güzel sonuçlarla karşılaşırsınız.

Sizin attığınız ne alaka peki? İşlemci farklı ekran kartı farklı. Buyurun aynı işlemci ve GTX 960 ile test videosu buldum. RAM çift kanal olmasına rağmen onu bile çoğu oyunda ucu ucuna besliyor. Hatta GTA 5'de besleyememiş bile. Daha GTX 960'da zorlanırken GTX 1060'ı nasıl beslesin?

Ekran kartı değil, işlemci darboğaz olacak. Yani ekran kartı çok zayıf işlemci ise çok güçlü. Endişe ettiğiniz noktada herhangi bir sorun yok. Tüm parçaların bire bir denk olması imkansız zaten.
Bu ne demek acaba açıklayabilir misiniz? İşlemci yüksek olduğu zaman ekran kartı düşükse darboğaz olmaz nereden çıkardınız bu bilgiyi? Aksine işlemci rahatlar zorlanmadığı için.

Soruya gelecek olursak pek hissettirmez kendini, biraz O.C ile halledilebilir. Yine de başka alternatifleri göz önünde bulundurun derim bütçeniz doğrultusunda.

Hyper Threading yok. Üstüne 50 lira daha koyup X3440, overclock anakartı bulamazsanız X3470 alın, X3440 kullanıcısı olarak tavsiyem budur.
4C zamanı geçti artık. i3 9100F kullanıyorum tam bir eziyet. Kısa süre sonra i5 9500'e yükselteceğim işlemcimi. 6C altına düşülmemesi lazım 2021'de.

Bu ne demek acaba açıklayabilir misiniz? İşlemci yüksek olduğu zaman ekran kartı düşükse darboğaz olmaz nereden çıkardınız bu bilgiyi? Aksine işlemci rahatlar zorlanmadığı için.

Soruya gelecek olursak pek hissettirmez kendini, biraz O.C ile halledilebilir. Yine de başka alternatifleri göz önünde bulundurun derim bütçeniz doğrultusunda.
Darboğaz ne demek?

Sizin attığınız ne alaka peki? İşlemci farklı ekran kartı farklı. Buyurun aynı işlemci ve GTX 960 ile test videosu buldum. RAM çift kanal olmasına rağmen onu bile çoğu oyunda ucu ucuna besliyor. Hatta GTA 5'de besleyememiş bile. Daha GTX 960'da zorlanırken GTX 1060'ı nasıl beslesin?

Xeon X3440 ve yukarısını biliyorum, 3430'u hiç kullanan görmedim hem pahalı hem de alt model olduğu için zaten baştan pek önermesemde arkadaş hazır bulmuş ve onu alacağım dedi. Öte yandan attığınız videoda 960 ile gayet beslemiş. GTA 5 ise zaten optimizasyon sorunlu bir oyun hiçbir benchmarkına bakılmaz o oyunun.

4C zamanı geçti artık. i3 9100F kullanıyorum tam bir eziyet. Kısa süre sonra i5 9500'e yükselteceğim işlemcimi. 6C altına düşülmemesi lazım 2021'de.
Hyper Threading sayesinde kendini 8C olarak tanıtıyor işlemci. Onun da bir artısı oluyor ama ne kadar para verdiğiniz bir işlemciden ne beklediğinize bağlı.

Geri
Yukarı