X3430 ve RX 570 için 320W PSU yeterli gelir mi?

ErtuğrulMLKC

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Herkese selam. Başlığa ne yazacağımı bilemediğim bir konu var.🙂

Öncelikle sistemim.
Ekran kartı: Shappire RX570 Pulse 8 GB.
RAM: 14 GB DDR3 1333 MHz.
Anakart: Hewlett Packard Z200 Workstation.
İşlemci: Intel Xeon X3430 2.53 GHz.
PSU: Delta electronics Inc 320 Watt 80+Gold

Konuya gelecek olursak ben bu sistemi bu PSU ile kullanıyorum. İşin ilginç tarafı herhangi bir oyunda 1080P Ultra veya High ayarlarda 60FPS'yi aşağıya düşmeden sorunsuz oynayabiliyorum(PUBG, Assasin's Creed Syndicate, NFS Payback ve bu tarz birçok güncel sayılabilen oyunlar). Herhangi bir drop veya FPS düşmesi söz konusu değil. Ancak bu PSU ile sistemi bu şekilde kullanmak zararlı mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Neden kimse cevap yazmamış? Bende de 320W PSU var. Acaba sana güvenerek ben de mi RX 570 gibi ekran kartları alsam?
Senin PSU 80+Gold, sanırım kaliteli demek. Ondan güzel çalıştırıyor olabilir. Bu arada ben PSU'nun modelini nasıl öğrenebilirim?

Öncelikle sistemim.

Konuya gelecek olursak ben bu sistemi bu PSU ile kullanıyorum. İşin ilginç tarafı herhangi bir oyunda 1080P Ultra veya High ayarlarda 60FPS'yi aşağıya düşmeden sorunsuz oynayabiliyorum(PUBG, Assasin's Creed Syndicate, NFS Payback ve bu tarz birçok güncel sayılabilen oyunlar). Herhangi bir drop veya FPS düşmesi söz konusu değil. Ancak bu PSU ile sistemi bu şekilde kullanmak zararlı mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
Yok kardeşim yetmez en az 500W kaliteli bir psu alman lazım

Neden kimse cevap yazmamış? Bende de 320W PSU var. Acaba sana güvenerek ben de mi RX 570 gibi ekran kartları alsam?
Senin PSU 80+Gold, sanırım kaliteli demek. Ondan güzel çalıştırıyor olabilir. Bu arada ben PSU'nun modelini nasıl öğrenebilirim?

Öncelikle sistemim.

İyi çalıştığına göre yetiyor, zararlı mıdır?
Ekran kartı tam yükte normalden biraz daha fazla güç çeker fan çeviri arttığından bildiğim kadarıyla ve daha işlemci var 320w gerçekten yetmez ekran kartı sıkıntı çıkarmaz belki ama power bozulabilir hiç risk almayın derim

Dostlar ben sistemi değişeli çok oldu :). Cougar BXM 850 kullanıyorum artık. Emekliye ayırdım bu konudaki sistemi. Güç kaynağı değişiminden sonra ekran kartı rahatladı 120 130 watt çekiyodu. Şimdi rahat rahat 170 watt ları buluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı