X3440 sistem OC'dan sonra kapanıyor

Sorun RAM'den kaynaklanıyor da olabilir, RAM'lere voltaj verdiniz mi? RAM frekansını düşürmeyi deneyin(OC ile değil de base değerlerini)
Ram'leri düşürdüm.
Şimdi size baştan anlatayım nasıl OC yapılması gerektiğini. İlk önce stok voltaj ile ne kadar çıkabildiğinizi görün ve OCCT ile stres testi yapın. Sonra azar azar voltaj yükseltip hızı da arttırın. Ne kadar yapmak istiyorsanız yaptıktan sonra stres testi yapın yine. Çökme var ise voltajı arttırın. Çökme yok ise voltajı azar azar düşürün ve her düşürdükten sonra yine stress testi yapın. Ta ki crash verene kadar. Crash vermeden önceki voltaja geri getirin ve yine stress testi yapın yine sorun çıkmazsa ulaşırsınız muhtemelen istediğiniz değere.
3.2ghz voltaj vermeden çıkardım 5dk sonra kapandı occt testi crash veriyordu 3 saniye sonra.
Ram'leri düşürdüm.

3.2ghz voltaj vermeden çıkardım 5dk sonra kapandı occt testi crash veriyordu 3 saniye sonra.
3.6ghz de occt hata veriyor anlamadım.Linpack testi sorunsuz devam ediyor.Occt testinde ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz.
Linl
Ram'leri düşürdüm.

3.6ghz de occt hata veriyor anlamadım.Linpack testi sorunsuz devam ediyor.Occt testinde ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz.
Linpack testi bittiği gibi dondu bir tık arttırdım voltajı.
Voltajları arttırmama rağmen aynı.Occt testi çalıştı crash vermedi fakat bittikten sonra yine dondu şimdi arttırdım.Bakalim olcak mı bir bilen arkadaş hangi voltaja almam gerektiğini söyleyebilir mi.

Son düzenleme:
Stok işlemciye 1.5 v verirsen yanar işlemci zaten hızaşırtma yapıyorsun 1.4v+ vermediğin sürece sorun olmaz. Bence sorun RAM'lerle alakalı. Özellikle lincpack da sorun olmuyorsa sorun RAM'de aranmalı. CL değerleriylede oynamanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı