X370 Anakarta İlk Resmi Ryzen 5000 Desteği Geldi

İki yılda bir soket değıştiren İntel fanboyları(temsili falan değil):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Intel'i soketi için değil F/P olduğu için alıyoruz. Zaten düşük bütçeli kullanıcının sürekli yeni sokete yükseltme gibi bir amacı yok.

İki yılda bir soket değıştiren Intel fanboyları(temsili falan değil):
Elbette soketin uzun ömürlü olması önemli ve AMD bu konuda çok iyi işler başardı. Ancak kaç kişi yılda bir işlemci yükseltmesi yapıyor ki? Özellikle Türkiye'de.

Ancak kaç kişi yılda bir işlemci yükseltmesi yapıyor ki? Özellikle Türkiye'de.
Tuzu kurular veya açın zengini teknoloji düşkünü olanlar, sayısı tartışılır ama bu şekilde ciddi bir kesimin olduğu şahsen yadsınamaz bir gerçeklikte, öte yandan işlemcinin peynir ekmek gibi seneden seneye değiştirilecek bir parça olduğu fikrini de pek mantıklı bulmuyorum, bir kere alırsın tatmin olarak en azından 4-5 sene kullanırsın şeklinde bakıyorum ben olaya sonrasında da platform değişikliği gelir benim için zaten. Tabii bu işin sektörel bazdaki tutkunları ve iş yapanları açısından değerlendirildiğinde gayet olağan ve mantıklı bir hareket olmuş, AMD özellikle bu soket PR'nı gerçekten rayına güzel oturtmuş olduğu gibi satış politikası yönünde de olumlu bir yol katetmeye de devam ediyor...

Bir ara bir yazıda görmüştüm. Asus'un bir modeline Asrock BIOS'u atıp 5000 serisini takmışlardı. Artık resmi olarak da gelmeye başladı. A320 anakartı olanlar bile kullanabilecek. Zamanla her karta gelecek gibi görünüyor.

Bir ara bir yazıda görmüştüm. ASUS'un bir modeline ASRock BIOS'u atıp 5000 serisini takmışlardı. Artık resmi olarak da gelmeye başladı. A320 anakartı olanlar bile kullanabilecek. Zamanla her karta gelecek gibi görünüyor.

Hocam soket değişikliği geldiğinde 7000 serisi çıktığında şu anki soketler ile uyumlu mu olacak önceki soket değişimlerini hiç bilmediğim için soruyorum.
Geçişler nasıl oluyor yavaş yavaş mı hızlı mı?

Hocam soket değişikliği geldiğinde 7000 serisi çıktığında şu anki soketler ile uyumlu mu olacak önceki soket değişimlerini hiç bilmediğim için soruyorum.
Geçişler nasıl oluyor yavaş yavaş mı hızlı mı?
Yok hocam. 7000 serisi farklı olacak. AMD uzun süre AM4 soket kullandı. Bu sürede de çoğu anakarta yeni BIOS ile destek verdi ve vermeye de devam ediyor.

Yok hocam. 7000 serisi farklı olacak. AMD uzun süre AM4 soket kullandı. Bu sürede de çoğu anakarta yeni BIOS ile destek verdi ve vermeye de devam ediyor.

Teşekkürler sistem diziyorum 5.000 serisi işlemcim ve B550 anakart aldım. Problem yaratır mı diye merak etmiştim.
Neyse zaten üzülmeye gerek yok yeni çıkacak seriyi alacak paramız olmazdı herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı