X370 Gaming Pro Carbon Anakarta Sistem Önerisi

Bekirdemirr92

Hectopat
Herkese selamlar. Arkadaşlar birkaç ay önce bilgisayar toplamak için konu açmıştım ama işler beklediğimden farklı gitti şimdiye kısmetmiş. Elimdeki malzemelere uygun bir sistem toplamak istiyorum aşağıya kendi düşündüklerimi yazayım sizler bana ne önerirsiniz?

Ekran Kartı ve Anakart dışındaki bileşenler için bütçe 3500 TL'dir. Monitör dahil değildir.

Ekran Kartı (Elde mevcut.)
MSI AMD Radeon RX 560 AERO ITX 4G OC 4GB 128 bit GDDR5 Fiyatı

Anakart (Dün sipariş verdim.)
MSI X370 Gaming PRO CARBON Amd X370 3200+ (OC) DDR4 Soket Fiyatı

İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz 19MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı

RAM
GSKILL TRIDENT Z RGB LED DDR4-3000Mhz CL16 16GB (2X8GB) DUAL Fiyatı

Kasa
Aerocool Quartz RGB USB 3.0 RGB Led Fanlı Siyah ATX Oyuncu Fiyatı

PSU
High Power 750W 80+ Gold 14cm Fanlı Tam Modüler Güç Kaynağı Fiyatı

Bir de 240GB SSD alacam ama o önemli değil. Bu linkini paylaştığım bileşenlerin birbiriyle uyumunda bir sıkıntı olur mu?

Bios güncellemesine ihtiyacın olacak o anakart ile onun dışında seçtiğin parçalar gayet iyi fakat ekran kartı diğer bileşenlere göre bayağı düşük kalmış sanırım ilerde bir yükseltme yapma durumunuz olacak o sebepten böyle bir sistem toplamışsınız RAMler fiyatına göre oldukça iyi fakat nedense ben Gskill markasına hep ön yargılıyım daha önce arızalanan RAMlerimden dolayı sanırım umarım bir sorun olmaz.

Bios güncellemesine ihtiyacın olacak o anakart ile onun dışında seçtiğin parçalar gayet iyi fakat ekran kartı diğer bileşenlere göre bayağı düşük kalmış sanırım ilerde bir yükseltme yapma durumunuz olacak o sebepten böyle bir sistem toplamışsınız RAMler fiyatına göre oldukça iyi fakat nedense ben Gskill markasına hep ön yargılıyım daha önce arızalanan RAMlerimden dolayı sanırım umarım bir sorun olmaz.
Aslında görüntüsünden dolayı bu ramleri tercih ettim :) Ekran kartını yükseleceğim ilerde ama işlemci uyumunda sıkıntı varsa onu baştan çözmek daha iyi olur. R5 1600 alsam nasıl olur yine bios update ister mi?
X370 anakart sipariş verdiysen BIOS güncellemelerini talep et ya da X470 anakart ile değiştir yoksa alacağın işlemciyi doğrudan çalıştıramayabilirsin.
Değiştirme imkanım yok malesef mahrumiyet bölgesinde yaşıyorum parçaları başka bi şehre sipariş ediyorum.

Aslında görüntüsünden dolayı bu ramleri tercih ettim :) Ekran kartını yükseleceğim ilerde ama işlemci uyumunda sıkıntı varsa onu baştan çözmek daha iyi olur. R5 1600 alsam nasıl olur yine bios update ister mi?

Değiştirme imkanım yok malesef mahrumiyet bölgesinde yaşıyorum parçaları başka bi şehre sipariş ediyorum.
Hayır Ryzen 5 1600 için bios güncellemesine gerek yok.Zor değil aldığın anakart siparişini iptal et.X470 anakart al uğraşmak istemiyorsan.Aralarında çok fiyat farkı yok.

Ryzen 5 1600'de kutu içinde gelen ledli fan var mı? Performans olarak 2600x ten çok geride ama 1 sene idare edebilirim 1600 ile.
Ryzen 5 1600 için verilen stok fan da led aydınlatma yok.Ryzen 5 2600x al anakartı carbon almak zorunda değilsin.
X470 MSI GAMING PLUS
Bunu da alabilirsin 500 tl fark var arasında hem ryzen 5 2600x alırsın hem de x470 ibareli bir anakart almış olursun.

Bu anakart ile uyumlu en ucuz İşlemci hangisidir sadece bios güncellemesi için alacağım.

Bu anakart ile uyumlu en ucuz İşlemci hangisidir sadece bios güncellemesi için alacağım.
Arkadaşlar bana bu anakartla doğrudan uyumlu bios güncellemesi istemeyen bir işlemci lazım. Şırnakta görev yapıyorum memlekete gittiğimde birkaç günüm olacak yardımcı olur musunuz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı