X4 950 Isı Problemi

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bu konu hakkında kaç başlık açtım hatırlamıyorum. Ama en sonunda size canlı olarak bu artık dram demek istiyorum bunu göstermek istedim size. Videoda her şey açık. Lütfen sardırarak da olsa izlemenizi rica ederim. Artık ben bilgisayarıma bir şey olacak korkusuyla yaşamaktan bıktım. Gerçekten sinirden ağlamak üzereyim. Sistem bilgilerimi aşağıya yazıyorum. Bilgisayara defalarca format attım ama virüs benzeri bir şey buna sebep olmadığını gördüm. Oyuna başıma bir iş gelir diye videoyla girmedim. Malum ısı 97-98 derecelere çıkabiliyor. Oyundayken kasaya dokunamıyorum bile. Elim yanıyor. Videoda da her şeyi açık açık belli ettim. İnternet tarayıcısına girdiğimde bile ısı 85 derece oluyor. Bunun başka sebebi ne olabilir? Bu işlemcinin kronik sorunu mudur? Lütfen beni aydınlatın. @Recep Baltaş @Ali Güngör @Jira

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

X4 950
MSI X370 Gaming Pro
RX 560 2 GB OC
Corsair Spec-04
1280x1024 çözünürlüğünde monitör.

Bu anakarta bu işlemciyi upgrade etmek amacıyla taktım. Böyle olacağını bilseydim. Hiç almazdım.

Teşekkürler.

Stok fan mı? Bu arada sıcaklık bana hiçbir şekilde normal gelmedi, güç kablolarını kısa devre ihtimaline karşılık kontrol edin ve AMD Support'a başvurun, gerekirse servise gönderin.

Daha kaliteli bir termal macun kullanın. Fanın tozlarını temizleyin.
Fanını çıkararak yıkadım. İyice kurulayıp yeni bir macun taktım. Sorun macunda değil gibi.

Stok fan mı? Bu arada sıcaklık bana hiçbir şekilde normal gelmedi, güç kablolarını kısa devre ihtimaline karşılık kontrol edin ve AMD Support'a başvurun, gerekirse servise gönderin.

Güç kablolarının kısa devre yapmadığını nasıl kontrol edebilirim? AMD Support'un Türkçe bölümü var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı