X4 970 mining sistemi için PSU önerisi

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Merhabalar, eski bilgisayarımın anakartını, belleğini ve işlemcisini kullanarak 3 ekran kartlı bir rig kurmak istiyorum.

Elimde bulunan parçalar;
M4A88TD-M EVO.
4 GB DDR3 1600MHz.
Phenom II X4 970.

Bu parçalara ek olarak bir adet 120 GB SSD, 3 tane riser, 3 tane RX 5700 XT veya 3 tane 3060 Ti şeklinde bir rig kuracagım. Ekran kartlarını yurt dışından getirteceğim için uygun fiyatlı bir bir rig kuruyorum.

Kafama takılan nokta bu sistem için hangi güç kaynagını ve kaç tane çoklayıcı kullanmalıyım hesaplayamadım ve karar veremedim. Güç kaynağı ve çoklayıcıları için maksimum 1500 TL ayırdım. Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sizde yorum yapabilirseniz sevinirim @yyildirayy

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayıptır sorması 6ekran kartı ve parçalar için ortalama ne kadar harcadınız ? (soru dışı kusura bakmayın)

Hocam ayıptır sorması 6ekran kartı ve parçalar için ortalama ne kadar harcadınız ? (soru dışı kusura bakmayın)
Hocam 6 ekran kartı degil, sistemde 3 tane olacak. Ekran kartı isimlerinin arasına "veya" koymuştum, sanırım fark etmediniz. Ukrayna'dan illegal yollar ile ürün getiren bir kişiden Powercolor RX 5700 XT red devil için 7500 TL fiyat aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı