X5460 Windows 10 çalışır mı?

SalihDas92

Decapat
Şu anda elimde Foxconn G41 mxe-k anakart var BIOS modlama beni çok uğraştırır mı?
Bir de mümkünse tüm adımları içeren açıklayıcı (İngilizce'de olabilir) kaynak bırakabilir misiniz?

Evet çok uğraşacaksınız. Çünkü Foxconn anakartlarda BIOS modlama işinde hatalar çıkabiliyor. Benim de anakartım Foxconn marka ve hâlâ modlayamadım. Bol şans.

Ben zaten E5450 kullanıyorum. BIOS modlama bütün 771 Pinden 775'e modlanmış Xeon işlemciler için geçerlidir. Hem ısınmada olacaktır, ben ısınmayı Snowman M.200 ile geçirdim. 100TL'de soğutucuya vereceksiniz.

Son sorum olacak Foxconn G41 mxe-k DDR2 mi DDR3 mü 1333MHz RAM çalışır mı?

X5450'yi uygun bir BIOS mod ile W10'da çalıştırdım, modlamadan önce de çalıştı fakat anakarta göre değişebilir. Uygun BIOS modu bularak stabilize edebilirsin, Xeon ucuz olduğu için geçici olarak değer. Minimum olarak Dark X90 alın, X5450 ve iyi hava alan bir kasa ile Dark X90'da ağır yükte 60 dereceyi geçmedim.
Son sorum olacak Foxconn G41 mxe-k DDR2 mi DDR3 mü 1333MHz RAM çalışır mı?
Hafıza tipi DDR3 1066/800 MHz

Her anakartta her işlemci çalışacak diye bir kaide yok. Aynı model 2 anakartın birinde çalışıp birinde çalışmadığı durumlar olmuş.

Mod meselesi resmî olmadığı için kimse %100 çalışıyor garantisi vermez. Umarız ki çalışır.

Geri
Yukarı