Asus X550JK Sorunları

EmreBaBu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekran kartına aldanıp, almayın. Ben aldım bin pişmanım. Cihaz müthiş derecede sorunludur. Belki de Asus'un yaptığı en kötü notebookdur. Abilerim, HDD'si müthiş derecede ses çıkarıyor ve cihazı kullanılmaz hale getiriyor. Ayrıca çok ciddi kasıyor cihaz. Yahu bunu iade etmenin yolu yokmudur ? Ekim'de almıştım. Daha önce birkere servise yolladım. Fakat oradaki cahil insanlar, sorunsuz deyip geri yolladılar. Sizce DOA raporu nasıl alabilirim ? Kargoyla servise yollasam sorun olur mu ? Ayrıca kargoda cihaza herhangi bir zarar gelir mi ? Bu arada ekranı da çamur gibi. Hepimiz insanız, zor durumlarımız oluyor. Lütfen bana yardımcı olun. Yalnız SSD al demeyin. Ayrıca bazen ekranda yatay bir çizgi çıkıp gidiyor. Zaten kasa'da çok berbat derecede kötüdür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diski biraz sorunlu diğer yazdıklarına katılmıyorum. Piyasada o parayla alınabilecek en iyi laptop. Sadece sana hasarlı gelmiş.

Uzun bir süre olmasa da, kısa süre içerisinde dolu dolu kullandığım bu model hakkında söylediklerinize bende katılmıyorum. Evet HDD'sinden ses çıktığı doğrudur fakat bu fiyata bu özelliklerde bir bilgisayarı almışken, olumsuz yönlerine göz yumabilirim. Bu fiyata i3 işlemcili dahili ekran kartlı bir laptop alacağıma bunu aldım ve herkese de tavsiye ederim. :)

Bu kadar büyütmenin anlamı yok. Şuan müthiş sessiz bir ortamdayım ve HDD'den en ufak bir ses gelmiyor. Arada gelse bile dediğin kadar abartılı değil. Öyle bir demişsin ki sanki tır çalışıyor. Ayrıca yeni nesil oyunlardan 2-3 tanesini denedim hepsini High-Ultra ayarlarda oynadım. Bence insanları yanlış bilgilendirmeden dolayı ban yemelisin.

Yaklaşık bir ay önce ağabeyim için satın aldığımız cihaz.
Bende yazdıklarınıza katılmıyorum.
Sadece açılışta çok küçük cız diye bir ses geliyor HDD'den.
Kasa ve klavye kalitesi de birebir gidip yaklaşık 20-30 farklı markanın farklı modellerinin kalitesini kontrol ettim hemen hemen hepside aynı kalitede.
Tek katıldığım nokta ekranı evet biraz daha iyi olabilirdi.
Ama bu fiyata alınabilecek en iyi ürün.
5400 RPM olmasına rağmen 15 sn de Windows çalışmaya hazır hale geliyor.

Hardiski falan geçtim sesi önemli değil ama bilgisayar çok bariz kasıyor. Siz X550JK kullandığınıza emin misiniz ? Gerçekten hayatımda kullandığım en ****** bilgisayar. Şu an garantiye gönderdim fanını temizleyip geri verdiler elime. Kardeşimin 450 TL'lik laptopunda world of tanks oynuyorum bu oyunu 450 TL'lik bu bilgisayar çalıştırıyor ama şu 1900 TL'ye aldığım X550JK çalıştırmıyor. Daha doğrusu çalıştırıyor ama ya bilgisayar kasıp duruyor oynatırmıyor. Yada hiç bir şey söylemeden aniden kapanıyor. Garanti de hiç bir sorunu yok beyefendi demekle yetiniyor. Lanet olsun ASUS al diyen arkadaşlarıma sövüyorum.

İnternette fan sayfasına girdim belki bir çare bulurum diye 735 sayfada herkes lanet etmiş ve herkesde sorun var. Bu model arızalı bir modelmiş bari 1-2 yıl işimi görseydi elimde patladı bildiğiniz. Bu modeli öven arkadaşlara gelince ASUS'da mı çalışıyorsunuz arkadaşım. Yalan mı söylücez ciddi söylüyorum *** gibi bir bilgisayar. Çok kasıyor bildiğin gibi değil.

Burada bu cihazı kullanan birçok arkadaşımız var dediklerinize katılmıyorum zaten zor anladım, iki kelime arasına "*** gibi" yazdığınız için pek anlaşılır değil. Sorunun cihazda değil sizde olduğunu düşünüyorum geçmiş olsun.

• Video çekerseniz yardımcıda olabiliriz.

Kullanmasını bilmiyorsanız aldığınız yere geri götürün yada satın kurtulun.
Bir adam varmış Çağrı Servis'inde çalışıyormuş onun dediğine katılıyorum...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı