X5660 ve RX 470 3000₺ eder mi?

LookinBack

Hectopat
Arkadaşlar selamun aleykum, ben bir tane PC alacağım 2.el ama çoğu önemli parçası 24 ay garantili imiş. Örnek anakart, işlemci, RAM gibi parçaların garantisi varmış.

Size sorcagım soru 3000 TL'ye bu sistem alınır mı hak eder mi?

600+75W PSU.

Anakart X58.

İşlemci Intel Xeon X5660 (i7 4. nesil denk) ##12 çekirdek##

Ekran kartı Sapphire 470 Nitro+ 4 GB 256Bit (GTX 1060 denk isteyene FPS oranlarını atarım. 1050 Ti'dan kat kat performanslı)

16 GB RAM (1600MHz)

500GB HDD.

Profosyonel oyuncu bilgisayarı.

Turbox RGB işlemci soğutma.

Oyunlardaki FPS durumu:

PUBG Lite Ultra ayarlar 170FPS.

Far Cry 5 Ultra 60 FPS.

NFS Payback Ultra 60 FPS.

DayZ 70FPS.

GTA 5 ulta ayarlar 70-90 FPS.

PUBG (Steam) Ultra 60 FPS.

Bütün oyunları Ultra ayarlarda akıcı oynatır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Asla değmez! Sakın almayın.
Size bir link atacağım, hem de sıfır.
Çok daha iyi ve Sıfır.
Ayrıca RX 470 1060'a denk falan değil.
Bu dönemde 2.el ile uğraşmanızı istemem. Hele daha kötü bir performans için.

Reis dediğin doğruda bu parçalarda 0 bir de RX470 sanki 570'den daha iyi gibime geldi. YouTube'deki testleri izledikden sonra.

Asla değmez! Sakın almayın.
Size bir link atacağım, hem de sıfır.
Çok daha iyi ve Sıfır.
Ayrıca RX 470 1060'a denk falan değil.
Bu dönemde 2.el ile uğraşmanızı istemem. Hele daha kötü bir performans için.

Attıgının işlemcisi AMD Ryzen seviyesinin en alt segmen işlemcisi bence bu da 3100 yapmaz.hani en azından bir 3200 g olmalı :D bu sistemle denk olması için

Reis dediğin doğruda bu parçalarda 0 bir de RX470 sanki 570'den daha iyi gibime geldi. YouTube'deki testleri izledikden sonra.

Attıgının işlemcisi AMD Ryzen seviyesinin en alt segmen işlemcisi bence bu da 3100 yapmaz.hani en azından bir 3200 g olmalı :D bu sistemle denk olması için
x5660 ve RX 470 gibi bir kartın sıfır olma ihtimali bile yok. Kesinlikle alma. Ryzen serisinin en alt segmenti de olsa güncel bir donanımdır. incehesap.com da pek önermiyorum. Müşteri desteği çok zayıf. Ayrıca 1600MHz RAM devri de geride kaldı mesela. Beğenmediğiniz Ryzen serisi en az 2400MHz değer sunmakta.

Rx 470 570'den daha iyi olamaz, hangi videoyu izlediniz merak ettim :D.
Şu dönemde daha güçlü olsa da 2.el önermem, ki adamın sattığı sistem daha zayıf ve 2.el.
Anakart eski. Uzun ömürlü olmaz.
Bu anakarta ise Ryzen 7 3700X bile takabilirsiniz.
Ayrıca DDR3 sistem alınmaz şu zamanda.
Ha diyorsanız ki depresyondayım, kendime işkence etmek istiyorum, alabilirsiniz :).

X5660 ve RX 470 gibi bir kartın sıfır olma ihtimali bile yok. Kesinlikle alma. Ryzen serisinin en alt segmenti de olsa güncel bir donanımdır. incehesap.com da pek önermiyorum. Müşteri desteği çok zayıf.

Kardesim adam 24 aylık belgesini vereceğim dedi. Ekran kartı dogru 0 degil ama 570 le arasinea sadece 5 FPS fark var
RX 470 570'den daha iyi olamaz, hangi videoyu izlediniz merak ettim :D.
Şu dönemde daha güçlü olsa da 2.el önermem, ki adamın sattığı sistem daha zayıf ve 2.el.
Anakart eski. Uzun ömürlü olmaz.
Bu anakarta ise Ryzen 7 3700X bile takabilirsiniz.
Ayrıca DDR3 sistem alınmaz şu zamanda.
Ha diyorsanız ki depresyondayım, kendime işkence etmek istiyorum, alabilirsiniz :).

Anakart islemci RAM butun parcalar garantili ürünler belgesini alacağım reis sadece ekran kartı onu da adam söküp verecek ve PC'yi tekrardan toplucaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence iyi bir fps değeri.

Son düzenleme:
Kardesim adam 24 aylık belgesini vereceğim dedi. Ekran kartı dogru 0 degil ama 570 le arasinea sadece 5 FPS fark var

Anakart islemci RAM butun parcalar garantili ürünler belgesini alacağım reis sadece ekran kartı onu da adam söküp verecek ve PC'yi tekrardan toplucaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence iyi bir fps değeri.
Peki 5 fps az almak için neden 2.el DDR3 sistem tercih etmek istiyorsunuz :D?.

5 fps icin 2 hafta kargo niye bekliyim ?😂
2 hafta kargo için 2.el ,DDR3, eski, yükseltmeye açık olmayan, zayıf bir sistem almaya değer mi sizce :).
Satıcı galiba abiniz falan olmalı bu kadar çok almak istediğinize göre.
Her neyse ben söyleyeceğimi söyledim,önerimi yaptım bundan sonra söyleyeceklerim tekrar olur, size iyi günler.

Geri
Yukarı