X570-R5 3600X-RTX 2060 S sistem ederi nedir?

bnymnaslyksk

Yoctopat
Daha fazla  
Samsung LC27RG50FQMXUF 27" 240Hz (HDMI+Display) Full HD FreeSync Çerçevesiz Kavisli VA Oyuncu monitör
Corsair CC-9020132-EU Spec Delta CV 600W 80+ PSU RGB Mid Tower Kasa
MSI X570-A Pro AM4 DDR4 4400 MHz (OC) 2 X M.2 USB 3.2 HDMI ATX Anakart
Palit RTX 2060 Super Dual 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
AMD Ryzen 7 3800X 3, 9GHz 36MB Cache Soket AM4 işlemci
Samsung 980 Pro 500GB 6900MB-5000MB/S NVMe M.2 SSD MZ-V8P500BW
Hi-Level 512 GB SATA3 M.2 NVMe PCI-e SSD 3300-3100MBPS HLV-M2PCIESSD2280/512G
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 RAM CMW16GX4M2Z3600C18
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3600MHz DDR4 RAM CMW16GX4M2Z3600C18
Corsair CW-9060040-WW H100X High Performance Sıvı işlemci Soğutucusu
SteelSeries Sensei Ten 18000 DPI Truemove Pro Optik RGB Oyuncu Mouse
Web Camera Full HD 1080p
Logitech hoparlör
Logitech Klavye Mouse Seti
Rampage Mouse Pad
Rampage kulaklık

Tüm sistem hâlâ garantili olup mayıs 2020'de aktif edilmiştir ve kesinlikle mining yapılmamıştır.

Arkadaşlar selamlar sistemimi satmak istiyorum acaba ederi nedir?
Saygılar sevgiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Yani sıfır 5600x + 3060 ti sistemler ara ara 12k civarına satılıyor şuanda senin sistemin parçaları kaliteli ama ekran kartı 10k üstü sistemler için en azından oyuncular için çok tercih edilebilir değil. Böyle sistemler maalesef ikinci elde ederinin altında gitmek zorunda oluyor çünkü kullanıcı kitlesi çok fazla değil. Yine de sadece kasa 13k civarı eder bence. Monitör ve ekipmanların fiyatlarını bilemiyorum.

Yani sıfır 5600X + 3060 Ti sistemler ara ara 12K civarına satılıyor şu anda senin sistemin parçaları kaliteli ama ekran kartı 10k üstü sistemler için en azından oyuncular için çok tercih edilebilir değil. Böyle sistemler maalesef ikinci elde ederinin altında gitmek zorunda oluyor çünkü kullanıcı kitlesi çok fazla değil. Yine de sadece kasa 13K civarı eder bence. Monitör ve ekipmanların fiyatlarını bilemiyorum.

Evet haklısın ama gene bir oyuncunun isteklerini her halükarda karşılar diye düşünüyorum 980 Pro müthiş ötesi ve ben ayrıca bir SSD daha koydum rahatlaması açısından. Şu an PC nin kondisyonu çok iyi. Tüm sistemi 21.500 e sahibinden e koydum fazla mı istiyorum acaba?
Evet haklısın ama gene bir oyuncunun isteklerini her halükarda karşılar diye düşünüyorum 980 Pro müthiş ötesi ve ben ayrıca bir SSD daha koydum rahatlaması açısından. Şu an PC'nin kondisyonu çok iyi. Tüm sistemi 21.500'e sahibinden e koydum fazla mı istiyorum acaba?

Yani sıfır 5600X + 3060 Ti sistemler ara ara 12K civarına satılıyor şu anda senin sistemin parçaları kaliteli ama ekran kartı 10k üstü sistemler için en azından oyuncular için çok tercih edilebilir değil. Böyle sistemler maalesef ikinci elde ederinin altında gitmek zorunda oluyor çünkü kullanıcı kitlesi çok fazla değil. Yine de sadece kasa 13K civarı eder bence. Monitör ve ekipmanların fiyatlarını bilemiyorum.

Sadece SteelSeries mouse 80€.

Son düzenleme:
Evet haklısın ama gene bir oyuncunun isteklerini her halükarda karşılar diye düşünüyorum 980 Pro müthiş ötesi ve ben ayrıca bir SSD daha koydum rahatlaması açısından. Şu an PC nin kondisyonu çok iyi. Tüm sistemi 21.500 e sahibinden e koydum fazla mı istiyorum acaba?

Sadece SteelSeries mouse 80€.
Çok fazla istiyorsun, dediğim gibi sadece kasa 12k civarı eder ama alıcı bulmakta zorlanırsın çünkü 2060 super bu bütçe için çok düşük kalıyor. Hakkını vereyim kasanın diğer bileşenleri gerçekten çok iyi parçalar ama bana göre maksimum edeceği fiyat bu.

Nasıl bir fiyatlandırma yapmalıyım.
Hocam Dolap, Letgo ya da Sahibinden uygulamasından ekran kartsız olarak kasayı ve diğer parçaları satabilirsin. Ekran kartını da ayrı satabilirsin. Gaziantep iline yakın yaşıyorum adam sizinkine benzer performansta ya da daha düşük diyeyim 10000 lira yazmış son fiyat yazmamıştı. 48 saat sonra satabildi. Ama şimdi ekran kartına da 7000 yazarsanız son fiyat olarak o da satılmaz. 6 bin de uygun olur bakın piyasalarına ona göre hesaplarsınız.

Bence siz ekran kartını satın, 6,5k civarına gider diye tahmin ediyorum. 8k civarına da 3060 ti satılıyor onu ilave edin sisteme. 3060 ti olarak daha hızlı alıcı bulursunuz diye düşünüyorum ama yine edeceği 12-13k söyleyeyim sonuçta ikinci el. Hatta yine bana göre sistemde ki 16 gb ayrıca satılabilir, ssd'nin biri ayrıca satılabilir. Bunlar sistemle beraber satılırken fiyat farkı kullanıcının işine gelmez. Kimse aaa sistemde 32gb var 600 lira daha fazla eder, aaa bir SSD daha var 500 daha koy gibi bakmaz. Mouse mesela 80 euro ise sistemin yanında vermeye kalkma ayrıca sat. Anlıyorum çok dolu bir sistem ama alıcı kitlesi çok az. O yüzden alıcı kitlesine uygun bir sistem ve fiyat çıkartman lazım ki satılsın. Bu şekilde ne var ne yok hepsini bir kerede satayım dersen hem alıcı bulmakta zorlanırsın hem çok uyguna vermen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı