Çözüldü XAMPP "MySQL shutdown unexpectedly" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Foqist

Centipat
Yer
Smyrna
Daha fazla  
Port değiştirmeyi denedim Backup klasörü ile datayı değiştirmeyi denedim. Olmuyor çalışmıyor lanet şey.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    327,5 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Eğer olmazsa silip yeniden kurun.
Port değiştirseniz bile port çakışması sorununa çözüm olmayabiliyor. Cihazınızda port çakışmasına sebep olabilecek yazılımları kapatmayı deneyin. Örneğin benim cihazımda EA'in yazılımı çakışmaya sebep oluyordu ve ne kadar port değiştirsem de çözemedim, EA'i kapatınca açılıyor sadece.

Port değiştirseniz bile port çakışması sorununa çözüm olmayabiliyor. Cihazınızda port çakışmasına sebep olabilecek yazılımları kapatmayı deneyin. Örneğin benim cihazımda EA'in yazılımı çakışmaya sebep oluyordu ve ne kadar port değiştirsem de çözemedim, EA'i kapatınca açılıyor sadece.

Anti hile ıvır zıvırı olabilir. Korsan korsan diye oyun zevkimi yemiş bir şirket, yapar.

Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Eğer olmazsa silip yeniden kurun.

Denedim, çalışmadı silip tekrar kurmayı deneyeceğim. Her şeyi yedekledim ne olur ne olmaz.

XAMPP bir web sunucusu yazılımıdır. XAMPP server ile bilgisayara PHP, mariadb, perl ve Apache yanında FileZilla ve mercurymail gibi sistemler kurularak hazır bir web sunucusu oluşturulabilmektedir.

Günlüğü paylaşsanız?

Konfigürasyon dosyalarını pırtıkladınız mı?

Bir başka MySQL sunucusu açık olabilir mi?

Yok hocam SQL sunucusu açık değil başka. Konfigürasyonlada oynadım biraz düzelmedi sorun.

Hiçbir program açık değil.

Eğer silip yüklediğimde sorun çözülürse ilk mesaj yazan arkadaşa çözüldü atacağım. İyi akşamlar, iyi sosyaller.

Geri
Yukarı