Xbox 360 E temizledikten sonra açılmama

Son düzenleme:
Hayır kırık değil arada YouTube'dan vido izlerim diye kırık almadım bir de hocam ben konsolun içini açtım hava tutum dedim ya işte hava tuttum zaman aşırı fazla toz çıktı.

Hocam HDD tam oturmamış sa bu sorun olur mu?
Tabi ki hocam şaka mı yapıyorsunuz.
HDD tam takın.

HDD kaynaklı yüksek ihtimal hocam.
Alet kırık mı?

Tabi ki hocam şaka mı yapıyorsunuz.
HDD tam takın.
Hocam takılı zaten Ama HDD yuva içinde bı tık hareketli ilk actigimda da öyleydi HDD temassizlik yapiyo ya da yerine tam oturmamış olabilir mi? Cunki konsol su an Hata veriyo diye pek ellemek istemiyorum fan sesi çok yüksek korkutuyo o yüzden soruyorum

Hocam takılı zaten Ama HDD yuva içinde bı tık hareketli ilk actigimda da öyleydi HDD temassizlik yapiyo ya da yerine tam oturmamış olabilir mi? Cunki konsol su an Hata veriyo diye pek ellemek istemiyorum fan sesi çok yüksek korkutuyo o yüzden soruyorum
Cihazı tamamen kapatın ve prizden çekin sonra HDD’yi tam olarak yerleştirin ve sallanmaması için peçete dışında birşey sıkıştırın.

Cihazı tamamen kapatın ve prizden çekin sonra HDD’yi tam olarak yerleştirin ve sallanmaması için peçete dışında birşey sıkıştırın.
Hocam size yuvanın Fotoğrafini atayım siz karar verin pek anlamiyorum ben konsoldan

İşte hocam HDD takıldı zaman ufak bi sallanma boşluğu oluyor

Son fotoğraf da takılmış Hali ve nerden bakarsanız bı 0.50-1 cm arası bı sallanma boşluğu var bu temasızlık yapıyor olmasın

Dosya Ekleri

• IMG_20221208_223446.jpg
    IMG_20221208_223446.jpg
    103,5 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20221208_223439.jpg
    IMG_20221208_223439.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20221208_223401.jpg
    IMG_20221208_223401.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20221208_223457.jpg
    IMG_20221208_223457.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hocam size yuvanın Fotoğrafini atayım siz karar verin pek anlamiyorum ben konsoldan

İşte hocam HDD takıldı zaman ufak bi sallanma boşluğu oluyor

Son fotoğraf da takılmış Hali ve nerden bakarsanız bı 0.50-1 cm arası bı sallanma boşluğu var bu temasızlık yapıyor olmasın
O boşluk normal lakin sallanma normal değil.
O kısıma sıkıştırmak için birşey yerleştirin.

Adaptör hatası, 3K hatası yok bence, aynı sorunu yaşamıştım ve khalkedon elektronik ile bu durumu görüşünce adaptör değiştirmemi önermişti ve şanslıydım, düzeldi.
88B340C8-3695-4729-9D92-F04B40FB8E92.jpeg

O boşluk normal lakin sallanma normal değil.
O kısma sıkıştırmak için bir şey yerleştirin.

Hocam dediniz her şeyi yaptım ve ayriyeten ben konsolu soktuğum zaman plastik olan bölge yani içinde elektriksel bir yer olmayan yeri suya tuttum yaklaşık 1 saat kadar kalarufer peteginde iyice beklettim sonra taktım ondan bir şey olmaz diy mi? Az önce tekrar açmaya çalıştım ama gene kırmızı yanıp sönen ışık ve yüksek fan çalışması ile açıldı kapandı başka bir çözüm biliyor musunuz? Ve konsolun iç plaka vidalarını açmaya çalıştım ama elimde ona göre bı tornavida yoktu ondan da olabilir mi?

Adaptör hatası, 3K hatası yok bence, aynı sorunu yaşamıştım ve khalkedon elektronik ile bu durumu görüşünce adaptör değiştirmemi önermişti ve şanslıydım, düzeldi.Eki Görüntüle 1597243
Hocam adaptör e hiç müdahale yok sadece konsol a müdahale var bu bı tık saçma oldu

Hocam dediniz her şeyi yaptım ve ayrıyeten ben konsolu soktuğum zaman plastik olan bölge yani içinde elektriksel bir yer olmayan yeri suya tuttum yaklaşık 1 saat kadar kalarufer peteginde iyice beklettim sonra taktım ondan bir şey olmaz diy mi? Az önce tekrar açmaya çalıştım ama gene kırmızı yanıp sönen ışık ve yüksek fan çalışması ile açıldı kapandı başka bir çözüm biliyor musunuz? Ve konsolun iç plaka vidalarını açmaya çalıştım ama elimde ona göre bir tornavida yoktu ondan da olabilir mi?

Hocam adaptör e hiç müdahale yok sadece konsol a müdahale var bu bir tık saçma oldu.

Temizlerken bir JTAG çipini sökmüş olabilir misin? Tabii bir mod chip var ise.

Hocam dediniz her şeyi yaptım ve ayrıyeten ben konsolu soktuğum zaman plastik olan bölge yani içinde elektriksel bir yer olmayan yeri suya tuttum yaklaşık 1 saat kadar kalarufer peteginde iyice beklettim sonra taktım ondan bir şey olmaz diy mi? Az önce tekrar açmaya çalıştım ama gene kırmızı yanıp sönen ışık ve yüksek fan çalışması ile açıldı kapandı başka bir çözüm biliyor musunuz? Ve konsolun iç plaka vidalarını açmaya çalıştım ama elimde ona göre bir tornavida yoktu ondan da olabilir mi?

Hocam adaptör e hiç müdahale yok sadece konsol a müdahale var bu bir tık saçma oldu.

Adaptör konusu bana da saçma gelmişti, ve deli gibi dönen fanlarım vardı tıpkı sizinki gibi, sabit duran bir aletin bozulması gerçekten çok tuhaftı ama yaşadım, aynı zamanda adaptörün fanları da çok hızlı dönüyordu. İmkanın olur ise onu başka bir adaptör ile dene ve umarım konsolda sorun yoktur, harika bir konsol.

Yeni konular

Geri
Yukarı