Xbox 8.nesil gamepad alınır mı?

raizakif

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar konudan alakasız ama bütçem düşük. Xbox 8.nesil gamepad almayı düşünüyorum 9.nesil de iyi ama param yetmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki nesil arasında çok büyük fiyat farkı yok, alabiliyorsan mutlaka 9. nesil al.
Dualsense'e de bir bak derim, her konuda Xbox kontrolcüsünden daha kaliteli.

Bildiğim kadaryıla 9. nesilde gelen adamakıllı tek özellik paylaş tuşu. O da bilgisayarda işe yaramayan birşey diye biliyorum.
1 yıl kadar önce 2.el 8. nesil xbox kolu almıştım son derece memnunum. O zamana kadar hiç gamepad ile oyun oynama adeti olmayan birisi olarak şunu söyleyebilirim; playstation gamepad'inin düzeni tamamen saçmalık. Elinizin rahat ettiği ergonomik konum xabc tuşlarının ve sol analogunun buluduğu yerlerdir. Buna zamanında alışmış olan insanlar dert etmiyor ama yeni kullanıcı için tamamen bir saçmalık olarak geliyor. Arkadaşımda dualshock serisinin bi modeli vardı. Yaklaşık 30 dk'lık bir oyun deneyiminin ardından bir daha dualshock tuş tasarımına sahip kolları zorunda olmadıkça kullanmamaya karar verdim.

Bildiğim kadaryıla 9. nesilde gelen adamakıllı tek özellik paylaş tuşu. O da bilgisayarda işe yaramayan birşey diye biliyorum.
1 yıl kadar önce 2.el 8. nesil xbox kolu almıştım son derece memnunum. O zamana kadar hiç gamepad ile oyun oynama adeti olmayan birisi olarak şunu söyleyebilirim; playstation gamepad'inin düzeni tamamen saçmalık. Elinizin rahat ettiği ergonomik konum xabc tuşlarının ve sol analogunun buluduğu yerlerdir. Buna zamanında alışmış olan insanlar dert etmiyor ama yeni kullanıcı için tamamen bir saçmalık olarak geliyor. Arkadaşımda dualshock serisinin bi modeli vardı. Yaklaşık 30 dk'lık bir oyun deneyiminin ardından bir daha dualshock tuş tasarımına sahip kolları zorunda olmadıkça kullanmamaya karar verdim.
Bu tamamen alışmayla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum. Şahsen ben de Xbox kontrolcüsü ile rahat edemiyorum. Sol analoğun yeri Dualshock'da daha iyi geliyor bana. Tabi Xbox kontrolcüsü alsam 1-2 ay kullansam oyun oynasam tüm alışkanlığım o yönde değişeceğini düşünüyorum, sizin de dediğiniz gibi 30 dakikalık bir deneyim ile buna alışılamaz gibi geliyor.

İki nesil arasında çok büyük fiyat farkı yok, alabiliyorsan mutlaka 9. nesil al.
DualSense'e de bir bak derim, her konuda Xbox kontrolcüsünden daha kaliteli.

Windows üzerinde DualSense kullanmak biraz işkence gibi. Sense için bilemem ama shock4 ben lanet ettim. Xbox kontrolcüsü zaten konsolu aldığımdan beri vardı, bir arkadaşım oynamak için getirdi kuramadık bir türlü. Ara program vs lazımmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı