Xbox alacağım fakat tereddüt ediyorum

Magamelaa

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce PS3 kullandım, şu anda PS4 almayı düşünüyordum fakat fiyatlarından dolayı Xbox almaya yöneldim, PS koluna alıştığım için Xbox kolu konusunda tereddütlerim var, rahat edemem vb... Sırf bu yüzden Xbox almaya tereddüt ediyorum, sizce Xbox kolu ile rahat şekilde PES, FIFA vb. oyunlar oynanır mı? Yoksa PS4 de daha mı rahat? Xbox kolu konusunda hikayeli oyunlar açısından falan olsun FPS oyunları olsun hiçbir sorunum yok sadece PES ve FIFA oynarken rahat olmaz diye tereddüt ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce PS3 kullandım, şu anda PS4 almayı düşünüyordum fakat fiyatlarından dolayı Xbox almaya yöneldim, PS koluna alıştığım için Xbox kolu konusunda tereddütlerim var, rahat edemem vb... Sırf bu yüzden Xbox almaya tereddüt ediyorum, sizce Xbox kolu ile rahat şekilde PES, FIFA vb. oyunlar oynanır mı? Yoksa PS4 de daha mı rahat? Xbox kolu konusunda hikayeli oyunlar açısından falan olsun FPS oyunları olsun hiçbir sorunum yok sadece PES ve FIFA oynarken rahat olmaz diye tereddüt ediyorum.
Konsolu mu alacaksanız Gamepad'i mi?

Oynanır hocam. Alışmak uzun sürmez.

Ben de yıllardır PlayStation 3 ve 4 kullanmış birisiyim. PC'ye geçtiğimde en uyumlu olan kol Xbox Gamepad'leri olduğu için onu aldım. İlk 2-3 gün garipsedikten sonra yıllarıdır sanki bunu kullanıyormuş gibi alıştım. Merak etme hiç problem olmuyor dostum.

Bence sorun olmaz.
Benim evde Xbox 360 kolum var PES 2013 oynarken gayet rahat.
Arkadaşımda da PS3 var kaç yıldır ancak o bize geldiğinde o benimkinden rahatça oynuyor ben de onun PS3 kolunda rahatça oynuyorum.

Series S alma imkanı varsa daha iyi. Alt nesil içinse PS4 daha iyi olur. Spor oyunları bence bunda daha iyi.

Konsolu hocam.

Peki hocam sizce PS4 almak mı yoksa Xbox One s/x almak mı daha mantıklı?

Xbox One X donanımı birazcık daha iyi ve Game Pass var.
Ancak PlayStation 4'te de çok güzel PS özel oyunları var.
Yani bu soruyu bize sormanız biraz yanlış size kalmış bir tercih :)

Xbox One X donanımı birazcık daha iyi ve Game Pass var.
Ancak PlayStation 4'te de çok güzel PS özel oyunları var.
Yani bu soruyu bize sormanız biraz yanlış size kalmış bir tercih :)

Hem eliniz PS koluna alıştığı için PS 4 daha rahat gelir size (gamepadin ortasındaki dokunmatik yeri saymazsak)

Xbox kolu daha rahat alışınca PS koluna geçmek bile istemezsiniz.

Geri
Yukarı