Rehber Xbox aldıktan sonra yapılması önerilen şeyler

Ben Xbox Series S ile 2008 model bir laptop kullanıyorum.

G29 olmadan da güzel gidiyor. Sadece arcade yarış oyunu oynarım diyen bir insan olarak söylüyorum, Forza Horizon 5'te 30 saatim var.
Gayet güzel setupunuz var, g29 ayrı bi hava katıyor hocam ama mediamarktta baktım series s'e gamepadlede mükemmel nasip olursa playstationu satıp ss alcam ama ps rehberlerine son vermiyeceğim.

Şanslı azınlıksınız. 4K'da oyunun keyfini çıkarın.

Memnun musunuz?

Cihaz özellikleri çok iyi hocam. Özellikle Quick Resume olayı anlatılmaz yaşanır. Görevin ortasında konsolu kapatıp gidiyorum. Açtığım zaman kaldığım yerden devam ediyor. Müthiş bir his yani. Mesela yanlışlıkla oyunu açıyorsun. Sanki oyun 1 saattir açıkmış gibi adam kaldığı yerden koşmaya devam ediyor. Eksikliğini hissettiğim tek şey PS özel oyunları. Onun dışında bir eksiklik yok. Henüz 4K monitör almadım. Bu aralar bütçeden kısmam gerekiyor. Fazla para yok. Hiç bakmadım ama 4K monitör için sanırım 10 bin lira gider. Para olursa monitörü Kara Cuma indirimlerinde almayı düşünüyorum. Şu an 144 Hz, 1 ms 24 inç MSI monitörle kullanıyorum.

Şanslısınız hocam, benim de PS dışında bir tane Gaming laptopum var onla oynuyorum medium grafiklerde oyunları.

Hocam SX alıp memnun olmayanda ne bileyim, bir G29 bir Horizon 5 mis gibi

G29 yok hocam. O olmasa bile Xbox 9. nesil kontroller ile de bütün oyunlar su gibi akıyor.

Benim laptop bu. Yalnızca 512 GB 870 EVO ekledim. Özellikleri orta şekerli hocam. Her oyunu tadını çıkara çıkara oynatmıyor. Sıcaklıklar en azından 90 derecede. Ancak laptop alt kapağını çıkarıp oynarsam o şekilde sıcaklıklar 80 derecenin üzerinde çıkmıyor. Sanırım cihazda hava akışı çok kötü. Temizliği ve macun yenilemesi falan hep yapıldı. Mesela RDR 2 40 - 60 FPS aralığında geziyor ve hep bir donma/kasma hissediyorum. Laptopu artık yalnızca kasmayacak türde eski oyunlar ve Steam, Epic, Uplay vb. hesaplarımdaki bitirmediğim oyunları bitirmek için kullanıyorum. Bir de yeni çıkan Marvel's Spider-Man Remastered (baydırman) oyununu deneyeceğim. Umarım kasmadan donmadan oynayabiliriz.

Cihaz özellikleri çok iyi hocam. Özellikle quick resume olayı anlatılmaz yaşanır. Görevin ortasında konsolu kapatıp gidiyorum. Açtığım zaman kaldığım yerden devam ediyor. Müthiş bir his yani. Mesela yanlışlıkla oyunu açıyorsun. Sanki oyun 1 saattir açıkmış gibi adam kaldığı yerden koşmaya devam ediyor. Eksikliğini hissettiğim tek şey PS özel oyunları. Onun dışında bir eksiklik yok. Henüz 4K monitör almadım. Bu aralar bütçeden kısmam gerekiyor. Fazla para yok. Hiç bakmadım ama 4K monitör için sanırım 10 bin lira gider. Para olursa monitörü Kara Cuma indirimlerinde almayı düşünüyorum. Şu an 144 Hz, 1 ms 24 inç MSI monitörle kullanıyorum.

G29 yok hocam. O olmasa bile Xbox 9. nesil kontroller ile de bütün oyunlar su gibi akıyor.

Benim laptop bu. Yalnızca 512 GB 870 EVO ekledim. Özellikleri orta şekerli hocam. Her oyunu tadını çıkara çıkara oynatmıyor. Sıcaklıklar en azından 90 derecede. Ancak laptop alt kapağını çıkarıp oynarsam o şekilde sıcaklıklar 80 derecenin üzerinde çıkmıyor. Sanırım cihazda hava akışı çok kötü. Temizliği ve macun yenilemesi falan hep yapıldı. Mesela RDR 2 40 - 60 FPS aralığında geziyor ve hep bir donma/kasma hissediyorum. Laptopu artık yalnızca kasmayacak türde eski oyunlar ve Steam, Epic, Uplay vb. hesaplarımdaki bitirmediğim oyunları bitirmek için kullanıyorum. Bir de yeni çıkan Marvel's Spider-Man Remastered (baydırman) oyununu deneyeceğim. Umarım kasmadan donmadan oynayabiliriz.

Hocam bende de G29 yok ama sırf PC'de araba oyunlarına bağımlı olduğum için Logitech Momo alacağım başlangıç seviyesi.

Gayet güzel setupunuz var.

Teşekkür ederim, sizinde.

PlayStation'u satıp SS alacağım ama PS rehberlerine son vermiyeceğim.

Xbox Series S aşağısını bence almamalısınız, PS4 oyun oynamak için Xbox One serisinden daha iyi. Zaten halihazırda Xbox One oyunlarını oynayabileceğiniz bir bilgisayarınız var bence çok gereksiz.

Quick resume olayı anlatılmaz yaşanır.

Cidden, çok gereksiz geliyor ancak alışınca eskiden biz oyun mu oynuyorduk diyorsunuz (en azından ben öyle diyorum).

PS özel oyunları.

İlgim olmadığı için bir eksi olarak görmüyorum. Yine de PlayStation'un özel oyunları gayet iyi duruyor. Tek sorunum bu oyunları oynayacak paramın olmaması. Belki fiyatlar ucuzlar ise okulda oynamak için PSP alabilirim.

Onun dışında bir eksiklik yok.

İlla vardır, benim düşüncem böyle en azından.

Bu aralar bütçeden kısmam gerekiyor. Fazla para yok.

Kimde var ki?

Xbox 9. nesil kontroller ile de bütün oyunlar su gibi akıyor.

RPG oyunları, peki ya stratejiler. Bence klavye ve mouse de gerekli.

Hocam bende de G29 yok ama sırf PC'de araba oyunlarına bağımlı olduğum için Logitech Momo alacağım başlangıç seviyesi.

Onun hakkında da bir rehber ya da inceleme gelir umarım.

Teşekkür ederim, sizinde.

Xbox Series S aşağısını bence almamalısınız, PS4 oyun oynamak için Xbox One serisinden daha iyi. Zaten halihazırda Xbox One oyunlarını oynayabileceğiniz bir bilgisayarınız var bence çok gereksiz.

Cidden, çok gereksiz geliyor ancak alışınca eskiden biz oyun mu oynuyorduk diyorsunuz (en azından ben öyle diyorum).

İlgim olmadığı için bir eksi olarak görmüyorum. Yine de PlayStation'un özel oyunları gayet iyi duruyor. Tek sorunum bu oyunları oynayacak paramın olmaması. Belki fiyatlar ucuzlar ise okulda oynamak için PSP alabilirim.

Kimde var ki?

Onun hakkında da bir rehber ya da inceleme gelir umarım.

Tabii ki hocam notlara kaydedeyim. Şimdi PS2 rehberine başlayacağım.

Kaydettim hocam en geç akşam yayında inşallah.

20220812_154931.jpg

Hocam klavye olarak Logitech G213 Prodigy takılı. Zamanında 200 liraya almıştım. Fare olarak ise Razer DeathAdder Essential var. Sadece Online Call of Duty girersem klavye fare kullanıyorum. Story modlarda Call of Duty, Battlefield vb. oyunları bile gamepad ile oynuyorum.

Benim tam aksi olarak PS özel oyunlarına çok ilgim var. Şimdi haklı olarak o zaman PS almak varken niye Xbox aldın diye düşüneceksin. Konsolu bu yıl mayıs ayında aldım. O zaman PS Plus yoktu. Oyunlarda pahalı olduğu için Game Pass olması nedeniyle Xbox'ı tercih ettim.

Bir eksiklik denk gelirse, konuda onu da bildiririm.

Bence de Series S en doğrusu. Şu an Series S fiyatına, Series S kalibresinde bir konsol daha yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı