Xbox Amazon.de Stok ne zaman gelir?

Hocam en son 395 Euro'ya denk geliyordu, 3500'ü geçmiş olmalı Amazon.de fiyatı.

Yok hocam kendim gördüm çevirdim 3300 lira idi. Gümrük iadesi ile 3000 liraya geliyordu. Şu anki kur ile de 3500 liraya çıkmış. Kur böyle artmaya devam ederse Türkiye fiyatını geçecek. Pek bir anlamı kalmadı cidden aradaki fark 500₺ oldu sadece bir de stok da yok ki alasın. Series X en son 5500'dü herhalde o da 6000 olmuştur.

Yok hocam kendim gördüm çevirdim 3300 lira idi. Gümrük iadesi ile 3000 liraya geliyordu. Şu anki kur ile de 3500 liraya çıkmış. Kur böyle artmaya devam ederse Türkiye fiyatını geçecek. Pek bir anlamı kalmadı cidden aradaki fark 500₺ oldu sadece bir de stok da yok ki alasın. Series X en son 5500'dü herhalde o da 6000 olmuştur.
Hocam bence 500 TL 500'dür. Az para değil ya.

Aynen öyle hocam, konu sahibi arkadaş da 395 Euro fiyatı baz alıp değerlendirme yapabilir, hatta bahsettiğiniz gümrük iadesi kesin olan bir durum değil herkese yapılmıyor. Taksitmarket isimli siteden alanlar var, konsolu 3650 lira bandında satıyorlar sıfır olarak. Resmi satıcı Nethouse'da 3 aylık Gamepass ile 3700'e satıyor ara ara. Veya Mediamarkt, Vatan'dan alınmış cihazlar da 3300-3400 bandından gidiyor değerlendirilebilir. Hem konsol fiyatları hem de kontrolcü fiyatlarına gelen indirimlerle Amazon yerine TR'den almak daha makul bir hal almaya yaklaştı, şu an 200 liraya indi denebilir fark.

Ben de bir arkadaş vasıtasıyla önümüzdeki hafta getirtmek üzere 2-3 güne sipariş vereceğim, konsol her gün 50-60 TL zam alıyor kurdan ötürü ama 2. kontrolcüyle birlikte 3200 TL civarına geliyor şu an için.

Aynen öyle hocam, konu sahibi arkadaş da 395 Euro fiyatı baz alıp değerlendirme yapabilir, hatta bahsettiğiniz gümrük iadesi kesin olan bir durum değil herkese yapılmıyor. Taksitmarket isimli siteden alanlar var, konsolu 3650 lira bandında satıyorlar sıfır olarak. Resmi satıcı Nethouse'da 3 aylık Game Pass ile 3700'e satıyor ara ara. Veya MediaMarkt, Vatan'dan alınmış cihazlar da 3300-3400 bandından gidiyor değerlendirilebilir. Hem konsol fiyatları hem de kontrolcü fiyatlarına gelen indirimlerle Amazon yerine TR'den almak daha makul bir hal almaya yaklaştı, şu an 200 liraya indi denebilir fark.

Ben de bir arkadaş vasıtasıyla önümüzdeki hafta getirtmek üzere 2-3 güne sipariş vereceğim, konsol her gün 50-60 TL zam alıyor kurdan ötürü ama 2. kontrolcüyle birlikte 3200 TL civarına geliyor şu an için.

Bende 5500 liraya Series X alacaktım ama stok bir türlü gelmedi. Şimdi de kur hızla artışa geçti her gün neredeyse 100 lira artıyor. Bu arada Series X 6999₺ olmuş Türkiye'de. Şu anki kur ile Amazon 1000 lira daha ucuz. Bu gidişle PS5 dijital ile rekabet edebilmek için 6000 liraya indirirler.

Bende 5500 liraya Series X alacaktım ama stok bir türlü gelmedi. Şimdi de kur hızla artışa geçti her gün neredeyse 100 lira artıyor. Bu arada Series X 6999₺ olmuş Türkiye'de. Şu anki kur ile Amazon 1000 lira daha ucuz. Bu gidişle PS5 dijital ile rekabet edebilmek için 6000 liraya indirirler.

PS5 şubat stoğu görmemiş olsaydı çok kişi Series X'e yönebilirdi ama yeni nesli özel olarak bekleyen kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı PS5'i yakaladığı için Series X bu saatten sonra rekabet için indirime gitmek zorunda hocam. Series X'in hitap edeceği kitle oldukça dar Türkiye'de, eğer Türkiye fiyatlarından alınacaksa Xbox'ın avantajlarını düşününce TR kullanıcısı Series S'e daha yakın olur X yerine, PS5 stokları yaygınlaştıktan sonra makas daha da açılır. Özel olarak Series X almak isteyen dediğiniz gibi Amazon'u değerlendirir, mağazaya gidip konsol alıp çıkacak kullanıcı ise Series S'e yönelir. Ben de PS5 Dijital stoğu olsa yurtdışı fiyatından kesinlikle değerlendirirdim ama yok malum. Bu arada garanti politikasını bilen kimse normalde TR'den almıyor zaten, henüz yurtdışında konsol yokken Xbox TR içinde ne kadar satabilirse kar, ileride her halükarda Amazon fiyatlarına karşı rekabetçi bir fiyattan satmak zorunda.

PS5 şubat stoğu görmemiş olsaydı çok kişi Series X'e yönebilirdi ama yeni NES'li özel olarak bekleyen kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı PS5'i yakaladığı için Series X bu saatten sonra rekabet için indirime gitmek zorunda hocam. Series X'in hitap edeceği kitle oldukça dar Türkiye'de, eğer Türkiye fiyatlarından alınacaksa Xbox'ın avantajlarını düşününce TR kullanıcısı Series S'e daha yakın olur X yerine, PS5 stokları yaygınlaştıktan sonra makas daha da açılır. Özel olarak Series X almak isteyen dediğiniz gibi Amazon'u değerlendirir, mağazaya gidip konsol alıp çıkacak kullanıcı ise Series S'e yönelir. Ben de PS5 dijital stoğu olsa yurt dışı fiyatından kesinlikle değerlendirirdim ama yok malum. Bu arada garanti politikasını bilen kimse normalde TR'den almıyor zaten, henüz yurtdışında konsol yokken Xbox TR içinde ne kadar satabilirse kar, ileride her halükarda Amazon fiyatlarına karşı rekabetçi bir fiyattan satmak zorunda.

Bildiğim kadarıyla PS5 de Türkiye de garanti geçmiyor Amazon'dan aldığınız zaman. Evet eminim ki çoğu kişi Series X yerine PS5'i tercih edecektir özellikle Türkiye de. Ama artık PS Store fiyatları insanları korkutmaya başladı. Zaten Türkiye'deki PS oyuncularının %80 nini sadece pes, FIFA, NBA oyuncuları oluşturduğu için onlar çok takmıyor böyle şeylere. Asıl bol oyun oynayanların Xbox tercih ettiğini edeceğini düşünüyorum. Belki bundan 6 ay önce satış yapamıyorlardı ama Xbox series çok başarılı bir şekilde çıktı. PS5 stok beklemekten yorulan insanların da Xbox aldığını görüyorum. Yakında xcloud da Türkiye'ye gelecek adamların eli iyice güçlenecek. Ben halo infinitenin çıkışını bekleyeceğim. Eğer oyun Türkçe dublaj ile gelirse Microsoft'un artık tamamen Türk oyuncularını önemsediğini anlayacağım. Zaten Steam benzeri oyun fiyatları ile bunu başarıyorlardı oyunlarına Türkçe dublaj da gelirse tam olacak.

Bildiğim kadarıyla PS5 de Türkiye de garanti geçmiyor Amazon'dan aldığınız zaman. Evet eminim ki çoğu kişi Series X yerine PS5'i tercih edecektir özellikle Türkiye de. Ama artık PS Store fiyatları insanları korkutmaya başladı. Zaten Türkiye'deki PS oyuncularının %80 nini sadece pes, FIFA, NBA oyuncuları oluşturduğu için onlar çok takmıyor böyle şeylere. Asıl bol oyun oynayanların Xbox tercih ettiğini edeceğini düşünüyorum. Belki bundan 6 ay önce satış yapamıyorlardı ama Xbox series çok başarılı bir şekilde çıktı. PS5 stok beklemekten yorulan insanların da Xbox aldığını görüyorum. Yakında xcloud da Türkiye'ye gelecek adamların eli iyice güçlenecek. Ben halo infinitenin çıkışını bekleyeceğim. Eğer oyun Türkçe dublaj ile gelirse Microsoft'un artık tamamen Türk oyuncularını önemsediğini anlayacağım. Zaten Steam benzeri oyun fiyatları ile bunu başarıyorlardı oyunlarına Türkçe dublaj da gelirse tam olacak.

PS vs Xbox ayrı bir konu tabii ama iki tarafın alıcısı belli zaten. Konsolda shooter oyunu, multiplayer oynanabilecek uzun soluklu özel oyun arayanların tek tercihi, malum 3-5 önemli seri ve 20-30 saat oynanış süresine sahip single player hikayeli oyunları olmazsa olmaz görmeyen, çok çeşitli oyuna daha erişebilir olmak isteyen kişilerin tercihi Xbox olmalı. Benim birkaç özel oyun ve yılda gelecek belli başlı third party AAA ve FIFA-NBA dışındaki oyunlara zamanım yok/ilgimi çekmiyor diyen adamın da PS tarafına yönelmesi beklenebilir, yine de dijital seçenlerin oyun kiralama/pri-sec hak satın alma, diskli kullananların da kutulu oyun al-sat takas işine girmeyi göze alması gerek.

Ama çok önemli bir kitle dediğiniz gibi neredeyse sadece spor simülasyon oyunlarını oynamak için PS tercih ediyor, yoksa en iyi PS4 özel oyunları bile 10-12 milyon satmış durumda 100 milyon+ kullanıcı olmasına rağmen. Bunda tabi ki de oyun takası ve al-satın yaygın olmasının payı var, hele ki Türkiyede bir oyunu 10 kişi döndürüyor ama genel toplamda her halükarda önemli bir kitle var 2 tarafı da seçebileceği halde PS tarafına yönelen. Bu nesilde dijital versiyonun da gelişiyle piyasa ve alışkanlıklar biraz daha değişecek gibi bekleyip görmek lazım. Şu an bile alanlar, stoklar yaygınlaşsa direkt alacak insanlar arasında PS5 Dijitali ucuz olduğu için seçtikten sonra başına geleceklerden, güncel fiyatlardan haberi vs. olmayan çok kişi var. AAA birkaç özel oyun 620-700 TL bandından çıktıktan sonra olayın farkına varacaklar.

Taksit Market Fibabank üzerinden alımda 150 TL bonus vererek 3500'e geliyor. 4000 lira ya da 24 ay 0 vade ile alma imkanları da mevcut. Kur artışı göze alınınca yurtdışının pek önemi kalmadı gibi geliyor. İlk fiyatlandırma 6000 bandında çıktığı için çok fazla alım oldu yurtdışı zaten. Bir de UK'den alırsanız daha çok vergi giriyor. Kur 7 lirayken tek kol üzerinden her şey dahil depozito iadesi sonrası 3250 lira yapıyordu ama ama 2 günde 45 kuruş artan bir TL karşısında yurtdışı alımının mantığı kalmadı. 3500 lira bir nimet şuan.

Taksit Market Fibabank üzerinden alımda 150 TL bonus vererek 3500'e geliyor. 4000 lira ya da 24 ay 0 vade ile alma imkanları da mevcut. Kur artışı göze alınınca yurtdışının pek önemi kalmadı gibi geliyor. İlk fiyatlandırma 6000 bandında çıktığı için çok fazla alım oldu yurtdışı zaten. Bir de UK'den alırsanız daha çok vergi giriyor. Kur 7 lirayken tek kol üzerinden her şey dahil depozito iadesi sonrası 3250 lira yapıyordu ama ama 2 günde 45 kuruş artan bir TL karşısında yurtdışı alımının mantığı kalmadı. 3500 lira bir nimet şuan.
4000/24 ay taksitli düşünenler için kesinlikle çok iyi. Muhtemelen bir 6 ay veya 1 yıl sonra o aylık 166 TL taksit hiçbir şey olacak.

Geri
Yukarı