Xbox Classic kötü görüntü kalitesi

exponent

Hectopat
Herkese merhabalar arkadaşlar elimde bir Xbox Classic konsolum var. Cihaz çipli. Yalnız cihazın görüntü kalitesi çok berbat görüntü puslu gibi duruyor. Cihazı 19 inc SEG marka LCD TV'de denedim. Ancak aynı TV'ye PS2'yi takıyorum onun görüntü kalitesi Xbox'a on basıyor nedeni nedir bir ayar falan mı yapmak gerekiyor? Bu arada görüntü kablosu orijinal değil. Dandik bir şey benziyor o etkili olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar arkadaşlar elimde bir Xbox Classic konsolum var. Cihaz çipli. Yalnız cihazın görüntü kalitesi çok berbat görüntü puslu gibi duruyor. Cihazı 19 inc SEG marka LCD TV'de denedim. Ancak aynı TV'ye PS2'yi takıyorum onun görüntü kalitesi Xbox'a on basıyor nedeni nedir bir ayar falan mı yapmak gerekiyor? Bu arada görüntü kablosu orijinal değil. Dandik bir şey benziyor o etkili olabilir mi acaba?
Görüntü kablosu etki ediyor genellikle. PS2'de de bir kaç tane farklı çeşit kablo vardı görüntü kalitesini etkileyen. Kaliteli bir AV kablo alırsan sorunu çözebilirsin diye düşünüyorum.

PS2'de component kablo kullanıyordum. Xbox da var mı böyle bir seçenek bilmiyorum. İnşallah kablo kaynaklıdır. Renklerin tonları bile doğru düzgün yok.
Belki benimle aynı sorunu yaşayanlar için sonucu yazıyorum.
Görüntü kablosunu değiştirdiğimde görüntü kayda değer şekilde düzeldi. Ayrıca bu cihaz için component kablo varmış, AliExpress'de gördüm alıp deneyecğim sonucu yazarım yine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı